Kto ma chwilę? Posprzątamy trochę mapę?
"Podczas wykonywania zadania należy mieć włączoną warstwę z pkt. adresowymi z PRG. " - warto dodać info jak to zrobić w samym MR, zwłaszcza jak to na FB zostało też wrzucone
Czasem w praktyce spotyka się dwa budynki o tym samym adresie.
Wyrzuć proszę z MR kujawsko-pomorskie. Już je kończę w JOSM powiatami. W ciągu tygodnia będzie czysto.
I to oficjalnie w PRG występują dwa punkty o tym samym adresie.
Jeszcze pytanie - czy jeśli poprawię fixme poza MR, to automatycznie zniknie on z MR? Szczerze mówiąc po doświadczeniach w 2 województw widzę, że MR jest bardzo niewygodne do masowego poprawiania fixme. Stosuję kwerendę Overpass powiatami i listę TODO w JOSM.
Autor można ręcznie wykonać automatyczną regenerację wszystkich zadań
Zapytanie generujące MR opiera się na:
https://taginfo.openstreetmap.org/tags/fixme=Duplicate%20address%20in%20import%20(zdublowany%20adres%20w%20promieniu%20100%20metr%C3%B3w%3B%20do%20weryfikacji)
https://taginfo.openstreetmap.org/tags/fixme=Duplicate%20address%20in%20import%20(zdublowany%20adres%20w%20promieniu%20100%20metr%C3%B3w)
więc to znaczy, że jak napisałem w opisie trzeba zweryfikować. Część dubletów jest już naprawiona został tylko tag “fixme”. i do tego mamy tego około 30k. Nie powinno to kolidować z innymi działaniami związanymi z adresami. Zresztą zdublowanych adresów jest przynajmniej 10 razy tyle.
Cristoffs, usuń proszę kujawsko-pomorskie z MR. Już jest czysto.
Dobra robota! w MP już niema tych zadań. Co planujesz dalej?
Podlaskie.
Cristoffs, podlaskie możesz usunąć z MR. Następne czyszczę zachodniopomorskie i lubuskie.
Zachodniopomorskie można usunąć z MR. Pozostały 133 adresy z tagiem fixme, ale wszystkie ze słowem “Duplicate” zostały poprawione.
Lubuskie można usunąć z MR. Zostały 22 adresy z fixme, które nie są duplikatami.
Usuniete Lubuskie oraz Zachodniopomorskie, może za podlaskie sie weźmiesz? Rekordzistą jest łódzkie (prawie 16 000)
Cristoffs, podlaskie też już zrobione. Pisałem 3 posty wcześniej.
Całe południe zaczynając od łódzkiego, to jeden wielki rekordzista. Do tego dochodzą tysiące żółtych “mrówek”. A poza tym mamy jeszcze ponad 50 tys. adresów z przypisanym addr:street, ale bez addr:city. Szczególnie w miastach. Czasami całe osiedla.
Crisstoffs, wielkopolskie można usunąć z MR.
Zostały 3 duplikaty tutaj:
https://www.openstreetmap.org/search?query=Ksi%C4%85%C5%BCenice%2014#map=19/51.50070/18.09738
Niestety jest tam niezgodność adresów w Geoportalu, który nie uwzględnia istniejącej w TERYT i w rzeczywistości ulicy Wiejskiej. Do tego dochodzą 3 oficjalne duplikaty na Geoportalu.
idziesz jak Burza. Zrobione