Dzięki! Rzeczywiście, wymienione przeze mnie stacje mają oznaczenia “railway=halt/station” nie na węzłach (gdzie szukałem), a na obszarach, co jest kontrowersyjne
railway=halt, ale raczej nie na tym samym obiekcie, który ma tag building. Co do budynku, to building=train_station, może z czymś w stylu building:use. Peron to przede wszystkim railway=platform, ewentualnie lit, surface, height itp.
Wrzuciłem na razie shop=houseware, chociaż to bardzo dalekie od ideału, może kiedyś pojawi się bardziej odpowiedni tag.
Jakby ktoś chciał dokładniej obejrzeć to chodzi o ten sklep https://www.openstreetmap.org/node/8540721602
Trudno znaleźć odpowiedni tag dla sklepu który sprzedaje z jadalnych rzeczy tylko przyprawy i olej tłoczony na zimno, większość asortymentu to chemia i sprzęt specjalistyczny używany podczas przetwarzania żywności.
Według mnie shop=houseware w miarę pasuje, bo spory asortyment sklepu to wyposażenie i dekoracje kuchenne, shop=deli w ogóle nie pasuje, bo wykwintnych (certyfikowanych), regionalnych alkoholi, szynek, czy serów się tutaj nie kupi.
Jeśli miałbym się skupić jedynie na jadalnym asortymencie to tag shop=spices pasowałby.
Cześć.
Właśnie dołączyłem do OSM. Natrafiłem na problem już przy samouczku - gdy samouczek każe wyszukać cokolwiek, to u mnie w przeglądarce pole wyszukania (to z lupą) jest jakieś nie bardzo aktywne. Kliknięcie w jego obszarze i pisanie na klawiaturze nic nie daje. Nic się tam nie wpisuje. No i nie mogę przejść dalej przez samouczek. Natomiast zauważyłem, że pisanie na klawiaturze powoduje zmiany w aktualnie zaznaczonych obiektach, tak więc ewidentnie “focus” klawiatury jest ustawiony na mapie, a nie na tym “menu” po lewej, tam gdzie wpisuje/edytuje parametry zaznaczonego obiektu.
Myślałem, że to coś z moją przeglądarką, ale spróbowałem w innej (najpierw Chrome, później Edge) i zachowanie jest dokładnie takie samo.
Już w edytorze:
Przy próbie edytowania obiektu jest taki sam efekt. Próba wpisu czegokolwiek w pole edycyjne Nazwa, albo Dodaj pole również jest niemożliwa.
Używam Firefoxa 86.0.1 i nic takiego obecnie się nie dzieje.
Tego typu sprawy są trudne do zdalnego zdebugowania, możesz na przykład wejść na nasz serwer na Discordzie i jeśli ktoś akurat będzie to wejdziecie na kanał głosowy i udostępnisz ekran.
A jak nie, to powiedz jakiego systemu operacyjnego używasz i wyłącz wtyczki w przeglądarkach, aby mieć pewność że nie interferują z zawartością.
Przydałoby się też wiedzieć, jeśli używasz jakichś ułatwień dostępu.
Może miałeś wciśnięty jakiś klawisz funkcyjny (Ctrl, Shift), ale to wygląda na to, że po prostu pole wyszkiwania nie było zaznaczone (aktywne), skoro wciskając klawisze, uruchamiały się operacje na obiektach.
Co powinno się zrobić, gdy na pewnym odcinku droga jest granicą dwóch miejscowości i dwóch powiatów jednocześnie (grodziski/sochaczewski) i przez to mają dwie różna nazwy? Dokładnie to chodzi mi o ulice Graniczną (dla miejscowości Kaski) i Kaską (dla miejscowości Granice i Teresin). Idąc od zachodu droga ma nazwę najpierw Kaska (Teresin), potem Granciczna/Kaska (Granice/Kaski), potem Graniczna (Kaski/Seroki-Wieś - Seroki-Wieś nie mają nazw ulic). Czy na odcinku gdzie ulica ma dwie nazwy można zapisać nazwę drogi w stylu: “Kaska/Graniczna”