maraf24
(maraf)
March 13, 2021, 9:00pm
5691
Trójgarb:
Cześć, zrobiłem relację opisującą przebieg ścieżki, która nie ma oznakowań w terenie, a tylko swoją historyczną nazwę. Użyłem type=route, route=hiking, network=lwn, ale tak skonfigurowana ścieżka wyświetla się jak szlak, mimo że nie zdefiniowałem koloru. Chciałbym uzyskać efekt jak przy samych highway=path, name=Moja Ścieżka, ale składa ona się z wielu fragmentów, więc dodawanie do każdego name=“” raczej nie ma sensu i dlatego chcę to załatwić używając relacji.
Sprawdziłem, o co tu chodzi. Otóż:
wiele lat temu Zmianowy wprowadził nazwę name=Trakt Bolka do dróg na Ślęży, bazując na danych ze sleza.sobotka.net , czyli pewnie z tej mapy od galileos.pl, do której link podałem
miesiąc temu przeniosłeś te nazwy do nowo utworzonej relacji szlaku pieszego - to było problematyczne, bo to nie jest szlak.
Zostaje więc - powrót do rozwiązania Zmianowego lub zostawienie tego jako route=road.
G_P_J
(G P J)
March 14, 2021, 6:15pm
5692
https://www.openstreetmap.org/way/438183666/history - pewnie skasować tagi z budynku, odtworzyć punkt z tymi tagami
nie wiem czy więcej zniszczeń tam nie było
G_P_J
(G P J)
March 14, 2021, 7:03pm
5694
maro21
March 14, 2021, 7:21pm
5695
Ale skopiowałeś razem z building=yes, więc na to samo wyszło…
Poza tym miejscowości nie powinny mieć tagu “addr:postcode” tylko “postal_code”.
Yunkers
(Yunkers)
March 14, 2021, 8:16pm
5697
Czy istnieje jakieś miejsce do sprawdzania dróg z tagiem end_date? Ustawiłem dziś na jednej drodze remont, ale boję się, że o nim zapomnę, więc zastanawiam się czy jest możliwość, że ktoś to w razie czego “podchwyci”.
Yunkers:
Czy istnieje jakieś miejsce do sprawdzania dróg z tagiem end_date? Ustawiłem dziś na jednej drodze remont, ale boję się, że o nim zapomnę, więc zastanawiam się czy jest możliwość, że ktoś to w razie czego “podchwyci”.
Z tego co mi wiadomo co tydzień (bo taka jest częstotliwość ich aktualizacji map) sprawdza je zespół mapowy Yanosika. Może Olga powie Ci więcej.
szydzio
March 14, 2021, 8:33pm
5699
Yunkers:
Czy istnieje jakieś miejsce do sprawdzania dróg z tagiem end_date? Ustawiłem dziś na jednej drodze remont, ale boję się, że o nim zapomnę, więc zastanawiam się czy jest możliwość, że ktoś to w razie czego “podchwyci”.
Coś w stylu ?
http://remonty.openstreetmap.pl/remonty
Edit:
O ile wiem Yanosiki z tego korzystają.
maro21
March 14, 2021, 8:33pm
5700
maro21
March 14, 2021, 8:36pm
5701
Yunkers:
Czy istnieje jakieś miejsce do sprawdzania dróg z tagiem end_date? Ustawiłem dziś na jednej drodze remont, ale boję się, że o nim zapomnę, więc zastanawiam się czy jest możliwość, że ktoś to w razie czego “podchwyci”.
Nie end_date, tylko opening_date .
Tak, jest, Osmose: https://osmose.openstreetmap.fr/pl/map/#item=4070&class=4070&zoom=7&lat=52.556&lon=19.929&level=1%2C2%2C3
Yunkers
(Yunkers)
March 14, 2021, 8:46pm
5702
Dzięki za info, bo używałem end_date
G_P_J
(G P J)
March 14, 2021, 9:02pm
5703
Patrząc na doświadczenie edytorów, to raczej wypadki przy pracy. Trzeba poprawić.
Marek-M
(Marek-M)
March 15, 2021, 8:31am
5704
W związku, że jedną z wiosek sam połączyłem z budynkiem, to dzisiaj poprawiłem wszystkie wystąpienia obiektów (Overpass query: building=* and place=* in Poland ) w Polsce.
Na moje oko JOSM łączy takie obiekty z budynkami z tego powodu, że place=* posiada dodatkowy tag addr:postcode=* zamiast postal_code=*
Gdyby wszyscy ludzie wstawiający do bazy (chociażby przypadkiem) jakieś buble czuli się tak odpowiedzialni jak Ty… Dzięki!
http://overpass-turbo.eu/s/152R - jest też Overpass jak ktoś lubi (pl strona miała Osmose, en strona miała Overpass, teraz obie mają oba)
maraf24
(maraf)
March 15, 2021, 7:06pm
5707
W użyciu przy drogach jest construction:end_date.
nowak
March 17, 2021, 2:36pm
5708
Cześć, https://openrailwaymap.org wyświetla podwójnie nazwy przystanków i linii kolejowych:
Są też przystanki (np. Poznań Starołęka) wyświetlane jedynie na szaro, chociaż powinny (?) na niebiesko:
Jesteśmy w stanie te rzeczy poprawić po naszej stronie, czy pozostaje kontakt z autorem ORWM?
Na powyższych zrzutach widać ostatnie dwa przystanki przed wjazdem do Poznania linii kolejowej
https://www.openstreetmap.org/relation/318917
gscscnd
(GS)
March 17, 2021, 3:29pm
5709
Zajrzyj do menu, które pojawia się po najechaniu na ikonkę znajdującą się w prawym górnym narożniku. Na tej mapie domyślnie są włączone dwie warstwy: „Mapnik (szary)” i „OpenRailwayMap”. Ta pierwsza to mapa podobna do tej, którą domyślnie widać na https://www.openstreetmap.org/ . Jest to uniwersalna mapa, są na niej wyświetlane między innymi nazwy stacji. Ta druga to nakładka OpenRailwayMap, na niej jest wyświetlana głównie infrastruktura kolejowa. Każdą z tych warstw można wyłączyć lub zmienić na inną.
maro21
March 17, 2021, 6:18pm
5710
nowak:
Cześć, https://openrailwaymap.org wyświetla podwójnie nazwy przystanków i linii kolejowych:
Są też przystanki (np. Poznań Starołęka) wyświetlane jedynie na szaro, chociaż powinny (?) na niebiesko:
Jesteśmy w stanie te rzeczy poprawić po naszej stronie, czy pozostaje kontakt z autorem ORWM?
Tu jest błąd: https://www.openstreetmap.org/way/22741589
Tory nie powinny mieć nazwy pociągu, który po nich jeździ.