Można wyświetlać nazwy z relacji, wszak to zależy tylko od autorów rendera. Np. osmand potrafi wyświetlać ref z relacji route=road, mógłby więc i name - trzeba to tylko dopisać do reguł wyświetlania.
Cześć, łaziłem dzisiaj w tej okolicy https://www.openstreetmap.org/#map=15/50.6702/20.3815 i zaczyna mnie już irytować, że tam gdzie spodziewam się miejsca z dużą widocznością jest las. Na OSM las jest jakiś dziwny, składa się z pojedynczych kresek co nie jest prawdą - wystarczy spojrzeć na zdjęcia satelitarne. Poprawiłbym to na podstawie tych zdjęć i własnych obserwacji ale nie chciałbym czegoś popsuć. Jak chce obrysować cały teren z lasem to mam ostrzeżenie (logiczne) że robię las w lesie. Ale nie wiem czy mogę pousuwać te paski lasu bo mają one jakieś oznaczenia (tagi adr_les i ref).
Ja się zupełnie nie znam na tych znacznikach Lasów Państwowych. Dla mnie las jest tam gdzie drzewa rosną, a nie gdzie ktoś zarządził że jest.
Podpowiedzcie co się powinno zrobić w takiej sytuacji zrobić - wywalić te paski, czy obrysować i olać ostrzeżenia JOSM-a czy w ogóle nie powinienem tego poprawiać.
Ja usuwam te “paski” jak je nazywasz i rysuję las od nowa - jak mam o nim wiedzę i dobry podkład. Te paski to nieszczęsne, źle wykonane importy z bazy danych Lasów Państwowych sprzed paru lat, które jeszcze w wielu miejscach na mapie się zostały.
wiele lat temu Zmianowy wprowadził nazwę name=Trakt Bolka do dróg na Ślęży, bazując na danych ze sleza.sobotka.net, czyli pewnie z tej mapy od galileos.pl, do której link podałem
miesiąc temu przeniosłeś te nazwy do nowo utworzonej relacji szlaku pieszego - to było problematyczne, bo to nie jest szlak.
Zostaje więc - powrót do rozwiązania Zmianowego lub zostawienie tego jako route=road.
Czy istnieje jakieś miejsce do sprawdzania dróg z tagiem end_date? Ustawiłem dziś na jednej drodze remont, ale boję się, że o nim zapomnę, więc zastanawiam się czy jest możliwość, że ktoś to w razie czego “podchwyci”.