Aktualizacja map

Dzień dobry, od kilku lat korzystam z Osmanda szczególnie podczas podróży w terenie. Dawniej moglem bez problemu aktualizować mapy kiedy tylko nowa mapa się pojawiła- mam wykupiony roczny pakiet. Od pewnego czasu niestety nie mogę tego zrobić. Pojawia się informacja o braku danych i koniecznosci sprawdzenia połączenia z internetem. Czy to coś się zmieniło czy to ja nie potrafię ogarnąć ustawień programu- co nie jest takie mało prawdopodobne… Pozdrawiam. Bartek

  1. Czy w innych aplikacjach internet działa?

  2. Czy jest możliwe że jakoś zablokowałeś tą aplikację przed dostępem do internetu?

  3. Możesz się też zwrócić do producenta tej konkretnej aplikacji - https://osmand.net/

Jesli nie uda się na dniach to pewnie tak zrobię.

A może chodzi o to, że próbujesz pobrać zbiorczą mapę dla całej Polski a nie dla poszczególnych województw? Od jakiegoś czasu mapa Polski przekroczyła pewien rozmiar i została rozdzielona na poszczególne województwa, więc być może w tym jest problem? Nie da się już pobierać jednego pliku z mapą dla całego kraju.

Nie. Zawsze pobieram pojedyncze województwa. Teraz nawet nie mam informacji o mozliwych pobraniach. Mapy świecą na zielono i mówią że są aktualne…mimo że od kilku mies. nic nie robiłem… Niedługo zmieniam telefon więc spróbuję zainstalować na nowo program. Zobaczymy.