Chodzi o leśną drogę mającą swoją nazwę (“Trakt Bolka”) występującą na mapach i ogólnie kojarzoną. Nie ma żadnych oznaczeń w terenie. Nie wyświetla się na Waymarked Trails i zwykłej OSM. Wygląda na to, że pomysł ze zrobieniem z niej relacji nie był dobry i trzeba będzie wrócić do dodania name=Trakt Bolka do każdej części drogi.
Nie wiem. Nazwa była już naniesiona na OSM a, jak mawiają, lepsze jest złem dobrego. Szkoda, że relacje nie mają możliwości wyświetlania nazw na drogach gruntowych. Przecież takich dróg z nazwami miejscowymi są setki, jeśli nie tysiące w Polsce.
Może jednak zostawić tę relację i tylko dodać name= do segmentów drogi?
Jasne że można, tylko potem trzeba pilnować relacji. I jak kocham relacje, tak nie bardzo to widzę.
W sensie, że niepilnowana relacja za jakiś czas się zdegraduje i zostanie śmieciem.
Można wyświetlać nazwy z relacji, wszak to zależy tylko od autorów rendera. Np. osmand potrafi wyświetlać ref z relacji route=road, mógłby więc i name - trzeba to tylko dopisać do reguł wyświetlania.
Cześć, łaziłem dzisiaj w tej okolicy https://www.openstreetmap.org/#map=15/50.6702/20.3815 i zaczyna mnie już irytować, że tam gdzie spodziewam się miejsca z dużą widocznością jest las. Na OSM las jest jakiś dziwny, składa się z pojedynczych kresek co nie jest prawdą - wystarczy spojrzeć na zdjęcia satelitarne. Poprawiłbym to na podstawie tych zdjęć i własnych obserwacji ale nie chciałbym czegoś popsuć. Jak chce obrysować cały teren z lasem to mam ostrzeżenie (logiczne) że robię las w lesie. Ale nie wiem czy mogę pousuwać te paski lasu bo mają one jakieś oznaczenia (tagi adr_les i ref).
Ja się zupełnie nie znam na tych znacznikach Lasów Państwowych. Dla mnie las jest tam gdzie drzewa rosną, a nie gdzie ktoś zarządził że jest.
Podpowiedzcie co się powinno zrobić w takiej sytuacji zrobić - wywalić te paski, czy obrysować i olać ostrzeżenia JOSM-a czy w ogóle nie powinienem tego poprawiać.
Ja usuwam te “paski” jak je nazywasz i rysuję las od nowa - jak mam o nim wiedzę i dobry podkład. Te paski to nieszczęsne, źle wykonane importy z bazy danych Lasów Państwowych sprzed paru lat, które jeszcze w wielu miejscach na mapie się zostały.
wiele lat temu Zmianowy wprowadził nazwę name=Trakt Bolka do dróg na Ślęży, bazując na danych ze sleza.sobotka.net, czyli pewnie z tej mapy od galileos.pl, do której link podałem
miesiąc temu przeniosłeś te nazwy do nowo utworzonej relacji szlaku pieszego - to było problematyczne, bo to nie jest szlak.
Zostaje więc - powrót do rozwiązania Zmianowego lub zostawienie tego jako route=road.
Czy istnieje jakieś miejsce do sprawdzania dróg z tagiem end_date? Ustawiłem dziś na jednej drodze remont, ale boję się, że o nim zapomnę, więc zastanawiam się czy jest możliwość, że ktoś to w razie czego “podchwyci”.