Podczas kompilacji własnych map do nazwy/opisu doklejam datę danych (pobieraną z pliku pbf):
–series-name=“%map_name% %map_date%”
–x-mapset-name=“%map_name% %map_date%”
–description=“%map_name% %map_date%”
Co to daje - od razu widać datę zestawu danych OSM a nie tylko datę kompilacji mapy.
Zastanówcie się czy nie jest to warte wdrożenia.
Kompilacja jest zawsze w oparciu o najnowsze dane, więc data kompilacji to data aktualności danych. Gdzie/w którym miejscu po dodaniu tego opisu widać datę zestawu danych ? Chodzi o nazwę pliku .zip i .exe?
Masz plik img wrzucony na urządzeniu - nie znasz jego daty.
Masz mapę zainstalowaną w BaseCamp - nie znasz daty kompilacji.
Moim zdaniem - data w nazwie mapy byłaby ok.
Wszystkie pliki img mają nazwę “gmapsupp.img”, to prawdopodobnie jest jakieś stare ograniczenie dla archaicznych już dziś odbiorników. Na nowych urządzeniach nie ma znaczenia nazwa pliku.
Ja nie mówię o nazwie pliku a o nazwie mapy wyświetlanej w urządzeniu lub programie.
–series-name=“%map_name% %map_date%”
–x-mapset-name=“%map_name% %map_date%”
–description=“%map_name% %map_date%”
Co do nazwy pliku - nowe urządzenie nie posiadają tego ograniczenia, plik nie musi nazywać się gmapsupp.img.
Pamiętaj, że na większości odbiorników nie masz klasycznego menedżera plików. Wybierasz mapę po nazwie mapy a nie nazwie pliku.
Witam,
Mam następujący problem. Dużo podróżuję, do planowana tras używam serwisu www.plotaroute.com, który bazuje na OSM, wspomagam się też stroną Bank Danych o Lasach https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy, która tez bazuje na mapach OSM. Na stronie https://www.openstreetmap.org/ jest ta sama mapa.
Używam do nawigacji sprzętu GARMINA, i chciałbym mieć w urządzeniu takie same mapy, jakie użyłem do planowania. Ściągnąłem wiele map bazujących na OSM, ale wyglądają zupełnie inaczej. Jak ujednolić te mapy, skąd wziąć taką mapę, jaka jest wyświetlana na stronie https://www.openstreetmap.org/ w BDL oraz w serwisie www.plotaroute.com.
MS