https://rejestr.io/krs/113478/agri-plus
bez atrybucji
Tu jest dopiero “kfjatek”
https://www.lpr.com.pl/pl/ladowiska/mapa-miejsc-gminnych-oraz-ladowisk-przyszpitalnych/
Zobaczcie na Copyright
Mapa wstrząsów górniczych kopalń Polskiej Grupy Górniczej
https://korporacja.pgg.pl/likwidacja-szkod-gorniczych/mapa/index.html
System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego
https://sdip2.metropoliaztm.pl/
sekretariat@lpr.com.pl (z https://www.lpr.com.pl/pl/kontakt/sekretariat/ )
tytuł: Błędnie opisane źródło mapy (to OpenStreetMap, nie Google)
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution/lpr.com.pl_email
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
Dobra robota. Dzięki.
Pozwoliłem sobie do nich zadzwonić i przy okazji zapytać o aktualizację danych lotnisk Pracują nad tematem, ale może to jeszcze potrwać Dane na mapie dotyczące lotnisk są z 2016/2017 …
https://zielonogorskirowermiejski.pl/mapa-stacji/ Już zgłosiłem brak licencji Automat odpisał natychmiast ze czasu na odpowiedź mają 2 tyg.
W sumie mają wstawioną atrybucję, tylko została przesłonięta tym białym polem:
Czy naprawdę nie ma możliwości wyciągania konsekwencji z takich działań? Celowo zasłonięta poprawna atrybucja i ręcznie dodana błędna. A na zaciągnięcie kafelków pozwolenie mają, czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
To się nie łapie pod licencję, a Tile Usage Policy obowiązującą tile servery obsługiwane przez OSMF.
Kafelki ciągną, jeśli widzę dobrze, z maps.nextbike.pl, np. https://maps.nextbike.pl/tile/13/4447/2707.png. W sumie dziwne, bo inne systemy Nextbike’u, jakie sprawdziłem, mają atrybucję. No ale od strony informatycznej to oni ewidentnie i nie od dziś mają bajzel.
Czy naprawdę nie ma możliwości wyciągania konsekwencji z takich działań? Celowo zasłonięta poprawna atrybucja i ręcznie dodana błędna. A na zaciągnięcie kafelków pozwolenie mają, czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
Możliwości są, ale OSMF z nich nie korzysta. W zakresie tego co robię: postawiłem https://github.com/matkoniecz/illegal-use-of-OpenStreetMap#openstreetmap i aktualizuję https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution oraz kontaktuje się tym co jest tam wpisane.
Zdarza się że po takim kontakcie poprawiają, ale przy celowym ukrywaniu źródła (FB, Mapbox na komórkach, Snapchat) oczywiście olewają - bo robią to celowo.
Profesjonalna mapka made by GDDKiA
https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,sosnowiec-myslowice-bedzie-przebudowa-wyczekiwanego-odcinka-drogi-s1-mapa,wia5-2-4483-2.html
Warszawska Platforma IoT https://iot.warszawa.pl/mapa
Brakuje informacji o OpenStreetMap, używają https://www.maptiler.com/maps/ gdzie już taka informacja pojawia się
https://www.wroclaw.pl/portal/serwisy-rowerowe-we-wroclawiu
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Atrybucja poprawna, szkoda tylko że według niej niektóre serwisy rowerowe są na środku ulicy:
Sprawdziłem, że na OSM mamy tylko 21 serwisów rowerowych, czyli dużo brakuje.
Samych shop=bicycle jest o 2 mniej niż na tamtej mapie, 50, może w niektórych naprawy nie są otagowane.
Nie widziałem, żeby ktoś wcześniej wspominał, ale jest taki serwis oferujący także apki:
https://mapa-turystyczna.pl
https://blog.mapa-turystyczna.pl/o-nas/
Jest atrybucja na stronie.
Ministerstwo Finansów uruchomiło stronę etoll.gov.pl, która dostarcza kompleksową informację o nowym systemie poboru opłat e-TOLL.