Co się dzieje z podkładami z geoportal. Jak chce edytować to wyskakuje taki komunikat: “przekroczono maksymalny limit zapytań do usługi w przypadku pytań prosimy o kontakt z gugik”
Coś jest pomieszane z tymi warstwami odkąd to zmodyfikowano.
Jak mogę ustawić które wartstwy tła i nakładki ładują się automatycznie (domyślnie)? Jest jakiś problem z nakładką - geoportal 2 nazwy ulic - dlaczego ona ładuje się za każdym razem kiedy edytuję? Jak ją wyłączyć? Bo jak odznaczam i wchodzę w tryb edycji ponownie to znowu jest zaznaczona. Jak ją odznaczyć na stałe, tak żeby wybór był zapamiętany za każdym razem kiedy klikam - edytuj.
Jak się edytuję ze 100 razy to może faktycznie jakiś limit geoportalu w pobieraniu tej nakładki jest przekroczony? Pomocy.
Są przypadki wątpliwe ale to nie jest jeden z nich. To może być coś gdzie park powstanie lub powstaje ale to jeszcze nie jest z całą pewnością park (jeśli zdjęcia są reprezentatywne dla tego miejsca).
To że PokemonGo prowadzi do wandalizmów to absolutnie nie powód by je akceptować. Jak ktoś będzie często zmieniał nazwę https://www.openstreetmap.org/relation/3830877 na “Lubię Kasię” to byłby to powód za akaceptacją?
Ale ich brak sugeruje inne przeznaczenie terenu i poprzez to brak parku.
Podobnie cmentarze i ogródki działkowe. Dlatego swego czasu musiałem przepisać artykuł na wiki o parkach, bo ludzie powołując się na zawartą tam ogólną definicję widzieli w takich miejscach parki.
Jest to niewątpliwie zieleń urządzona w mieście. I bez wątpienia spełnia opis na angielskiej wiki. Nie łapie się też na wykluczenia, które wpisałem na polską wiki.
Ja nie widzę powodów, by komuś odmówić prawa zastosowania tutaj leisure=park.
Jeśli masz pomysł, jak taki obszar wykluczyć z parków, to wpisz regułę na wiki.
Cześć, zrobiłem relację opisującą przebieg ścieżki, która nie ma oznakowań w terenie, a tylko swoją historyczną nazwę. Użyłem type=route, route=hiking, network=lwn, ale tak skonfigurowana ścieżka wyświetla się jak szlak, mimo że nie zdefiniowałem koloru. Chciałbym uzyskać efekt jak przy samych highway=path, name=Moja Ścieżka, ale składa ona się z wielu fragmentów, więc dodawanie do każdego name=“” raczej nie ma sensu i dlatego chcę to załatwić używając relacji.
Chodzi o leśną drogę mającą swoją nazwę (“Trakt Bolka”) występującą na mapach i ogólnie kojarzoną. Nie ma żadnych oznaczeń w terenie. Nie wyświetla się na Waymarked Trails i zwykłej OSM. Wygląda na to, że pomysł ze zrobieniem z niej relacji nie był dobry i trzeba będzie wrócić do dodania name=Trakt Bolka do każdej części drogi.
Nie wiem. Nazwa była już naniesiona na OSM a, jak mawiają, lepsze jest złem dobrego. Szkoda, że relacje nie mają możliwości wyświetlania nazw na drogach gruntowych. Przecież takich dróg z nazwami miejscowymi są setki, jeśli nie tysiące w Polsce.
Może jednak zostawić tę relację i tylko dodać name= do segmentów drogi?
Jasne że można, tylko potem trzeba pilnować relacji. I jak kocham relacje, tak nie bardzo to widzę.
W sensie, że niepilnowana relacja za jakiś czas się zdegraduje i zostanie śmieciem.
Można wyświetlać nazwy z relacji, wszak to zależy tylko od autorów rendera. Np. osmand potrafi wyświetlać ref z relacji route=road, mógłby więc i name - trzeba to tylko dopisać do reguł wyświetlania.
Cześć, łaziłem dzisiaj w tej okolicy https://www.openstreetmap.org/#map=15/50.6702/20.3815 i zaczyna mnie już irytować, że tam gdzie spodziewam się miejsca z dużą widocznością jest las. Na OSM las jest jakiś dziwny, składa się z pojedynczych kresek co nie jest prawdą - wystarczy spojrzeć na zdjęcia satelitarne. Poprawiłbym to na podstawie tych zdjęć i własnych obserwacji ale nie chciałbym czegoś popsuć. Jak chce obrysować cały teren z lasem to mam ostrzeżenie (logiczne) że robię las w lesie. Ale nie wiem czy mogę pousuwać te paski lasu bo mają one jakieś oznaczenia (tagi adr_les i ref).
Ja się zupełnie nie znam na tych znacznikach Lasów Państwowych. Dla mnie las jest tam gdzie drzewa rosną, a nie gdzie ktoś zarządził że jest.
Podpowiedzcie co się powinno zrobić w takiej sytuacji zrobić - wywalić te paski, czy obrysować i olać ostrzeżenia JOSM-a czy w ogóle nie powinienem tego poprawiać.