Mógłby ktoś zerknąć na tą uwagę? Oznaczyłem wiadukt ako highway=construction, myślę że można poprawić tagowanie.
https://www.openstreetmap.org/note/2558655
Wygląda dobrze (zakładając że jest tam zamknięcie drogi)
Jak można zostawić takie bagno?
http://overpass-turbo.eu/s/14CX
Poprawiłem już kilkadziesiąt adresów, ale to jest jak plamy ospy. Nie chce znikać.
Bardzo proszę o cofnięcie. Brak reakcji na komentarze.
Może usuń te wszystkie adresy z pytajnikiem, a w sobotę zaimportuj poprawne adresy. Nie ma sensu tego poprawiać ręcznie.
Ja bym się jednak pokusił o aktualizację tych punktów.
Z tego co widzę znakomita większość ma już przypisaną poprawną wartość w PRG, ale część nadal pozostaje bez przypisanego adresu, a widać z ORTO, że trafia jednak w budynek. Te zgłosiłbym do lokalnego urzędu gminy wraz z zapytaniem czy aby na pewno nie zostały tam nadane adresy.
Jak okaże się że nie, to wtedy się je usunie.
Może usuń te wszystkie adresy z pytajnikiem, a w sobotę zaimportuj poprawne adresy. Nie ma sensu tego poprawiać ręcznie.
Walczyłem dzielnie z poprawianiem, ale doszedłem do wniosku, że zachowanie historii tego bajzlu nie ma większego sensu. Usunąłem pozostałe 525 adresów bez numeru. Jutro zaimportuję poprawne.
Wycofać jako import zrobiony bez dyskusji. I na dodatek błędny. (jak ktoś wycofa to niech da znać)
Wycofałem zestawy zmian:
https://www.openstreetmap.org/changeset/94503903
https://www.openstreetmap.org/changeset/94501829
Uzupełniam adresy i budynki w Giżycku. Już wcześniej zauważyłem że https://www.openstreetmap.org/user/PEC_CS ponadawał budynkom nazwy np: “6” dla budynku z adresem Olsztyńska 6, “Kr. Jadwigi 18” lub “garaż” widać to dobrze tutaj: https://www.openstreetmap.org/#map=18/54.04544/21.78061. Da się to jakoś szybko posprzątać, czy trzeba ręcznie przeglądać wszystkie budynki?
Da się to jakoś szybko posprzątać, czy trzeba ręcznie przeglądać wszystkie budynki?
http://overpass-turbo.eu/s/15aj
Kwerenda pokaże Ci wszystkie adresy z name (nie wszystkie są błędne). Ja stosuję dodatek TODO do JOSM. Bardzo ułatwia przebicie się przez takie zestawy poprawek.
Czy mógłby ktoś dodać stację Metro Świętokrzyska https://www.openstreetmap.org/node/35121251 do relacji M1 na południe https://www.openstreetmap.org/relation/4236801?
Jest tylko w relacji na północ https://www.openstreetmap.org/relation/4236800, co powoduje kwiatki w nawigacji jak na załączonym screenshocie z OMaps (fork Maps.me)
Nie jestem pewny jak dokładnie jeszcze działają relacje komunikacji miejskiej i wolałbym nie popsuć
Czy mógłby ktoś dodać stację Metro Świętokrzyska https://www.openstreetmap.org/node/35121251 do relacji M1 na południe https://www.openstreetmap.org/relation/4236801?
Dokładnie to ten węzeł: https://www.osm.org/node/1958403213
bo ten który podałeś, należy do linii w przeciwną stronę.
Możesz to łatwo sam dodać, wchodzisz na https://www.osm.org/node/1958403213, klikasz “Edytuj” i na samym dole pod “Wszystkie relacje” klikasz + i wpisujesz r4236801, wybierasz relację metra i w polu “Rola” wpisujesz “stop”.
Możesz to łatwo sam dodać, wchodzisz na https://www.osm.org/node/1958403213, klikasz “Edytuj” i na samym dole pod “Wszystkie relacje” klikasz + i wpisujesz r4236801, wybierasz relację metra i w polu “Rola” wpisujesz “stop”.
Dzięki, tak zrobiłem. Jeszcze zmieniłem kolejność stacji w relacji. Podejrzewam, że może mieć to znaczenie dla np. algorytmu wyznaczania trasy.
https://www.openstreetmap.org/relation/4236801/history
4 Regionalna Baza Logistyczna – Skład Nowogród Bobrzański Jak otagować prawidłowo ten szyld przed bramą
4 Regionalna Baza Logistyczna – Skład Nowogród Bobrzański Jak otagować prawidłowo ten szyld przed bramą
Chyba nie ma na to w tej chwili sprecyzowanego tagu - najbliżej mogłoby być do advertising=sign, no ale ww. napis nie ma charakteru reklamowego, więc jednak nie pasuje.
Chyba nie ma na to w tej chwili sprecyzowanego tagu - najbliżej mogłoby być do advertising=sign, no ale ww. napis nie ma charakteru reklamowego, więc jednak nie pasuje.
Dzięki za dobre chęci. Na chwilę obecną oznaczyłem to jako murek http://openpoimap.org/?map=various&zoom=19&lat=51.81712&lon=15.21058&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF
4 Regionalna Baza Logistyczna – Skład Nowogród Bobrzański Jak otagować prawidłowo ten szyld przed bramą https://images.mapillary.com/2uQHz6Dtc5Mme1ODCgnOyp/thumb-2048.jpg
użyłem raz czy dwa razy
man_made=sign + inscription=co jest napisane na znaku
https://taginfo.openstreetmap.org/tags/man_made=sign
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key%3Ainscription
man_made=sign
Dzięki Poprawione https://www.openstreetmap.org/changeset/101908719
Prośba o przegląd:
https://www.openstreetmap.org/changeset/101994579
Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem relację toru do biegania. Niby wygląda OK, ale coś mi tam nie pasuje.