Przy okazji dodam
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:waterway%3Ddam
w edytorze zapora jest błędnie nazwana tamą
O, to aż tyle ich było?
A co proponujesz?
Na Wiki jest jako “mała osada”.
Poprawiłem, dzięki za zwrócenie uwagi.
To tłumaczenie wzięło się stąd, że słowniki angielsko-polskie tłumaczą angielskie “dam” jako “tama” (sprawdziłem teraz w 4 słownikach i wszystkie tłumaczyły “dam” jako “tama”).
Ale faktycznie w hydrologii tama i zapora wodna to co innego.
Rumunek
Nazwana samotna grupa zabudowań
Długie i brzydkie, ale nie ma lepszego pomysłu.
Zmieniłem na razie na “Pojedyncze odosobnione zabudowania”
To jest chyba place=hamlet
Widzę że tłumaczenie jest już poprawione.
A tuż obok jest ikona “i”, gdzie po kliknięciu jest wyjaśnienie, co to oznacza
Należałoby unikać słowa “zabudowania” w nazwie tego presetu, bo tak wyskakuje on przy wyszukiwaniu i wpisywaniu “zabud…”. Nazwą mogłoby być np. “Pojedyczne gospodarstwa”, co nawet jest zgodne z terminologią widoczną po kliknięciu w “i”.
Widzę, że ktoś ustawił ortofotomapę z 2014 roku jako domyślną w iD. Fajnie. Tylko nie zdziwcie się jak ludzie zaczną dodawać dawno wyburzone budynki. Z doświadczenia widzę, że wielu początkujących edytujących w iD nie wie jak zmienić domyślny podkład i tego nie robi. Poza tym ortofotomapy nie są podpisane z którego są roku.
Może ktoś mnie poprawi, ale nie widzę tej zmiany tutaj: https://github.com/openstreetmap/iD/commit/6ff088f16b2a184a31992b4ef3cbc2a7ea307ce6
Ale ten link jest z listopada.
Mniejsze ze zbędnym podkładem, który nie działa. Mnie interesuje, dlaczego nie mogę w prosty sposób stworzyć węzła na linii. Do tej pory wystarczyło dwa razy kliknąć i pojawił się węzeł, teraz muszę klikać 4 razy lub bardzo wolno edytować. Z jakiego powodu to zabezpieczenie zostało wprowadzone? Inny znany edytor dla odmiany jest generatorem zbędnych węzłów nieraz na masową skalę i jakoś tam ograniczenia pracy edytora nie postępują tak szybko.
Edit:
Pierwszy podkład działa, ale nie we wszystkich obszarach naszego kraju.
Utrudnienie edycji dróg jest irytujące. Tym bardziej że, edycja dróg w edytorze ID jest wygodniejsza i bardziej intuicyjna.
Został ustawiony best dla HighResolution. Teraz są dwa podkłady z tym atrybutem.
Ja edytuję tylko w ID Który na terytorium Norwegi jest chyba najbogatszy w różne tła fotopodkławów (18) i nakładki (32) jest . W tym w tłach są nawet 2 warstwy z ukształtowaniem terenu (Lidar) Gdyby programiści zrobili coś takiego na terytorium naszego kraju to by była bajka.
No, moglibyśmy brać przykład z Norwegów
Dla Polski też jest sporo dobrych podkładów, ale nie są dostępne w iD ze względu na ograniczenia w nim - nie obsługuje WMTS i niektórych formatów WMS.
Szykuje się zmiana personalna na stanowisku lidera projektu:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2021-April/086521.html
Szkoda, bo bardzo dobrze mi się z nim współpracowało.
Nawet jak odrzucał moje pomysły to umiał uargumentować swoją decyzję.
Nieźle ogarnia kod i potrafił bugi poprawiać w ten sam dzień.
Komuś też iD znacząco zwolnił od nowej wersji?
Wypożyczalnia rowerów w Katowicach, iD sugeruje Kołobrzeg xD
Btw, czy to już highway=pedestrian?
ad 1 - podlinkujesz ten obiekt? Zgłosiłbym w repo NSI
ad 2 - tak, ja bym dał highway=pedestrian vehicle=private bicycle=yes (można to dokładniej otagować np. te dostawy z delivery:conditional=)
https://www.openstreetmap.org/node/8058659860
U mnie takiego problemu nie ma, a ostatnia edycja nie zmieniła wartości tagów (tylko lokalizację).
Hmm, u mnie też OK. Może w NSI poprawili?