Dodałem name:pl do wyspy Kuba.
https://www.openstreetmap.org/changeset/98020928
Lokalizacja opisanego w artykule schronu przeciwlotniczego podana na OSM https://epoznan.pl/news-news-114602-weszli_do_schronu_pod_ulica_jarochowskiego_wejscie_tuz_przy_warzywniaku. Kto będzie pierwszy i naniesie go na mapę?
KFC na stronie konkretnego lokalu używa OSM:
https://kfc.pl/main/home/restaurant/764
©MapTiler ©OpennStreetMap contributors
https://www.przedszkola.edu.pl/warszawa.html
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Pracujące pługopiaskarki we Wrocławiu:
https://ekosystem-az.smok.net.pl/
© OpenStreetMap contributors
Atrybucja jest, ale ukryta, trzeba kliknąć. Domyślnie powinna być rozwinięta, a nie schowana.
Tu jest dopiero “kfjatek”
https://www.lpr.com.pl/pl/ladowiska/mapa-miejsc-gminnych-oraz-ladowisk-przyszpitalnych/
Zobaczcie na Copyright
Mapa wstrząsów górniczych kopalń Polskiej Grupy Górniczej
https://korporacja.pgg.pl/likwidacja-szkod-gorniczych/mapa/index.html
System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego
https://sdip2.metropoliaztm.pl/
sekretariat@lpr.com.pl (z https://www.lpr.com.pl/pl/kontakt/sekretariat/ )
tytuł: Błędnie opisane źródło mapy (to OpenStreetMap, nie Google)
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution/lpr.com.pl_email
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
Dobra robota. Dzięki.
Pozwoliłem sobie do nich zadzwonić i przy okazji zapytać o aktualizację danych lotnisk Pracują nad tematem, ale może to jeszcze potrwać Dane na mapie dotyczące lotnisk są z 2016/2017 …
https://zielonogorskirowermiejski.pl/mapa-stacji/ Już zgłosiłem brak licencji Automat odpisał natychmiast ze czasu na odpowiedź mają 2 tyg.
W sumie mają wstawioną atrybucję, tylko została przesłonięta tym białym polem:
Czy naprawdę nie ma możliwości wyciągania konsekwencji z takich działań? Celowo zasłonięta poprawna atrybucja i ręcznie dodana błędna. A na zaciągnięcie kafelków pozwolenie mają, czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
To się nie łapie pod licencję, a Tile Usage Policy obowiązującą tile servery obsługiwane przez OSMF.
Kafelki ciągną, jeśli widzę dobrze, z maps.nextbike.pl, np. https://maps.nextbike.pl/tile/13/4447/2707.png. W sumie dziwne, bo inne systemy Nextbike’u, jakie sprawdziłem, mają atrybucję. No ale od strony informatycznej to oni ewidentnie i nie od dziś mają bajzel.
Czy naprawdę nie ma możliwości wyciągania konsekwencji z takich działań? Celowo zasłonięta poprawna atrybucja i ręcznie dodana błędna. A na zaciągnięcie kafelków pozwolenie mają, czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
Możliwości są, ale OSMF z nich nie korzysta. W zakresie tego co robię: postawiłem https://github.com/matkoniecz/illegal-use-of-OpenStreetMap#openstreetmap i aktualizuję https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution oraz kontaktuje się tym co jest tam wpisane.
Zdarza się że po takim kontakcie poprawiają, ale przy celowym ukrywaniu źródła (FB, Mapbox na komórkach, Snapchat) oczywiście olewają - bo robią to celowo.
Profesjonalna mapka made by GDDKiA
https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,sosnowiec-myslowice-bedzie-przebudowa-wyczekiwanego-odcinka-drogi-s1-mapa,wia5-2-4483-2.html
Warszawska Platforma IoT https://iot.warszawa.pl/mapa
Brakuje informacji o OpenStreetMap, używają https://www.maptiler.com/maps/ gdzie już taka informacja pojawia się