… en dan toch dit stukje Veenseweg tussen de Tabaksschuur en Let de Stigterpad op bicycle=designated en highway= track tracktype grade2 gezet. Dat routeerde dus niet meer bij onverhard vermijden aan. (Dit door highway=unclassified in combinatie met surface=fine_gravel)
Dit klopt dan weer echt even ter geruststelling… https://www.openstreetmap.org/#map=18/51.99986/5.47274&layers=C
@Ligfietser
Mapillary blijft laden en vervolgens niets. Als ik op één van de foto’s klik loopt de zaak helaas vast. Dat stukje Veense weg staat als spoor er wel op. Het bewuste stukje waar ik “gesmokkeld” heb ligt zo’n 100 m verder. Daar gaat het nu niet over.
Het is dit stukje Veenseweg wat m.i. ook niet klopte bij nadere controle ligt tussen het infocentrum en het let de Stichterpad. Het stond op highway= unclassified en surface=fine_gravel.
Die combinatie routeert sowieso niet.
Ik heb het veranderd in highway=track ; tracktype=grade2; bicycle=designated.
Dat lijkt me in ieder geval beter. Westerop heeft op 1-11-15 de tag fine_gravel toegevoegd. Ik vond het altijd een beetje een “stoffig” twijfelgeval daar , want het gravel ligt daar wel erg los.
Wanneer het geen fine_gravel is moet het er uiteraard af en kan beter als unpaved getagd worden. Overigens prima te fietsen daar.
Hoe krijg ik die foto’s geladen? In het verleden lukte het wel.
edit1: 'k Krijg het nu wel aan de praat. Dat stuk dat naar de Tabaksschuur (info) loopt is zo te zien gewoon fine_gravel. Met die betonblokken. Het klopt dus.
Dat stukje, dat er niet uit ziet, is door AnkEric als compacted getagd. Eric kennende zat dat echt wel kloppen. Het ziet er alleen met die rommel (blaadjes?) niet uit. http://www.openstreetmap.org/way/134566028
Maar ik kom daar genoeg langs dus zal nog eens goed kijken. Lastig om op Mappilary te zien wat de “surface” moet zijn.
Dat is dat stuk waar ik en ook anderen aan gesleuteld hebben. Het routeert nu, maar bij regenval rijdt het niet echt prettig daar.
Overigens routeert het daar gewoon met de instelling “onverhard vermijden” zonder dat bicycle=designated is toegevoegd. Er lopen verschillende fietsroutes overheen.
Er zijn hier heel veel meningen over de staat van het wegdek http://www.openstreetmap.org/way/42946412
Je hebt er zelf ook nog aan gemapt. De laatste mening is dus compacted. In ieder geval routeert het en is het prima te fietsen.
Ik kom daar wel vaker dus ik ken het
Maar wanneer je zegt ‘routeert niet’ klopt dat alleen als je onverhard vermijdt. Zet je dat uit dan routeert het wel.
Fietspad is sowieso bicycle=designated dus dan routeert fine_gravel wel met onverhard vermijden aangevinkt.
Misschien moet ik alles met fietsroutes gewoon laten routeren icm fine_gravel?
Dat stuk Veenseweg ziet er nu uit als fietspad op de OFM, ik heb jouw bicycle=designated tag maar weer verwijderd. Zou dan nog steeds moeten routeren met de aangepaste code.
De klacht is doorgegeven aan de gemeente en we wachten nu op een reactie.
We hebben op 4 april overleg hierover met de verkeerscoordinator van de gemeente.
Nee, blijkt nu na een gesprek met de betreffende beleidsmedewerker!
De route wordt door de gemeente niet tot de hoofdfietsroutes gerekend en onderhoud is marginaal.
Wel is toegezegd om op het geasfalteerde deel van de Esschebaan een verkeerstelling van de auto’s te houden om te zien of het misbruik van het fietspad door auto’s correctie behoeft.
De fietsersbond loopt in Vught sowieso erg tegen een zeer autominnend bestuur aan…
Ja ik had al zo’n vermoeden.
Natuurlijk is deze randweg voor Vugt geen hoofdroute.
Wel zoals eerder gemeld voor Knooppunt fietsers en doorgaand fietsverkeer uit Esch en Boxtel richting Helvoirt en de Drunense duinen.
Als ze fietsverkeer op dit stuk met de telling mee zouden nemen zou e.e.a. duidelijk zijn.
Maar ja voor Vught minder belangrijk.
Ze kunnen beter dit stuk aan de gemeente Haaren/Esch/Helvoirt schenken dan krijgt het wel aandacht.
Even geleden maar nu ligt er een vrij liggend fijn gravel fietspad afgezet met wit rode paaltjes wellicht kan Marc nog even polshoogte nemen.
Daar het deel is van de KNP route zou het met onverhard uit nu mogen routeren.
Bvd
Ja hoor, ik heb er vandaag nog overheen gereden (het ligt er al inderdaad een paar maanden) en dit pad is het resultaat van een flinke FB lobby bij de gemeente Vught die dit als een cadeautje heeft gedaan ivm. de samenvoeging van gemeente Helvoirt en gemeente Vught.
Ik zal OSM aanpassen.