Misschien dit. Vorige keer had ik ook al aangekaart dat het toevoegen van bedrijven op OSM een dingetje is, mede omdat het veel werk is. Bedrijven weten (nog) niet echt de weg naar OSM te vinden maar wel naar Google Maps om hun bedrijf toe te voegen. Wellicht dat er bedrijven zijn die andere bedrijven begeleiden met starten ( of iets dergelijks) die wij als OSM NL eens een bericht kunnen sturen. Daar leggen we dan uit de toegevoegde waarde als een bedrijf op OSM staan + een uitleg hoe ze het zelf kunnen doen of opmerkingen voor mappers kunnen achterlaten (onosm.org). Op die manier kunnen we onder de bedrijfswereld iets meer bekendheid voor OSM creëren.
Poeh, Hans, ik weet het niet! Dat is wel een dingetje. Wonder moet het natuurlijk wel doen!
Volgens mij werkt het ook wel voor macintosh-producten. Maar dat durf ik heel niet te zeggen.
Heb je inmiddels al geprobeerd of het op de pc werkt? Ik zal ook eens kijken bij hun op de webstek, wat ze er zelf van zeggen.
Cartographer, goed plan. (Zelf ook weleens gedacht toen ik het hele winkelbestand van Hoorn er in aan het kloppen was: “Ze moesten 'ns weten!”) Ik denk dat dat ook zoiets dat je ook met behulp van iD kunt doen! Moeten we zeker eens bespreken.
Toevoegen bedrijven: deze in ontwikkeling zijnde OSM tool van Ilya Zverev (Belarus) op basis Telegram (Bot) zou op termijn handig kunnen zijn, combineert begreep ik ook zoeken op Google. Zijn use-case is winkels in Minsk. Ik zag dit op FOSDEM 2021 en sprak hem. Hij had ook interesse om in volgende Grote Geo Show te presenteren: https://fosdem.org/2021/schedule/event/telebot/
Beste Mensen, Voorstel om morgen nog even over De Grote Geo Show - OSM-Special die op 4 maart 19:00 is.
Een deel programma is al gevuld: PeeWee over OSM Stats met PowerBI, een speciale OSM Quiz. Er is nog voldoende voor zeg nog 3 onderwerpen/items/presentaties. 2 sprekers, oa Martijn van Exel, konden helaas niet. Wie?
Voorzetten:
StreetComplete uitleg lijkt mij leuk (Peter E.?) of zullen we auteur @Westnordost uitnodigen?. Basis Registraties (BAG, BGT, BRT etc) in OSM hoe werkt dat nu met BAG (Commodoortje?), evt als discussie panel. Lucien is talkshow-host. OSGeo.nl verzorgt de techniek. Details: https://tv.osgeo.nl geeft idee.
Ik kan helaas vandaag niet. StreetComplete die ik niet aan, maar MapComplete is misschien leuk voor een volgende keer, gewoon even laten zien hoe het werkt en hoe mijn Wandelthema vordert.
Ik hoor wel graag wat er aan ideeën en aankondigingen etc. voorbijkomt, kijken of er dingen zijn waar we ook buiten de ontmoetingen om mee aan de slag kunnen.
Het was trouwens gezellig en onderhoudend vandaag!
We hebben het over parking=street_side, natural=shrub, Openstreetmap Carto en het beleid, ondernemers op OSM, obliquebeelden en de Geosjoo van woensdag gehad!
shrub wordt ook op de tagging mailing list besproken, maar men blijft het daar oneens. Zijn wij het wel eens of is het agree to disagree?
Mijn insteek:
Een node getagd natural=shrub is 1 struik. Zols natural=tree is 1 boom. Maar ik ken geen enkele struik die ik als losse struik zou willen mappen!
Een lijn van struiken is een heg: barrier=hedge.
Een area bedekt met struiken is voor mij landcover=shrubs (vgl landcover=trees), of als je alles wat groeit onder natural wil brengen: natural=scrub (vgl natural=wood). Daarbij speelt het doel van de begroeiing (afscheiding, zichtbeperking, decoratie, landscaping, opvulling) geen rol. Dat is te subjectief en slecht verifieerbaar.
Het probleem met veel categorieën is dat ze niet worden getoond op de standaardplattegrond. Door JeroenHoek werd terecht opgemerkt dat het kiezen voor landcover=shrubs (en dan met name de categorie landcover) veilig is, omdat het nu weliswaar niet zichtbaar is, maar je het wel naast natural=scrub kunt gebruiken. Daarmee impliciet aangevende dat je eigenlijk bedoelt dat het bosjes/bosschages zijn.
Even voor de rest: dit is een langlopende discussie. Landcover wordt niet getoond op de kaart maar is wel in zekere zin een betere beschrijving dan ‘landuse’ (want waar gebruik je het gras dan voor?).
Iets anders dat speelt is dat bepaalde nieuwe eigenschapskenmerken van polygonen, lijnen en punten pas serieus genomen worden als ze op grote(re) schaal worden toegepast. Landcover=shrubs wordt nu nog niet weergegeven, dus op zichzelf is het niet echt bevredigend bij het in kaart brengen van struikgewas. Immers: je wilt de situatie weergeven op de kaart. Maar natural=scrub wel, en dat wordt nu algemeen gebruikt voor gemeentegroen. Dus kun je nu tijdelijk dubbel toekennen (en natural=scrub en landcover=shrubs) totdat het dus ook bij OSM Carto helder is dat dit een serieuze factor wordt en het dus tijd wordt dat het wordt toegevoegd aan de standaardkaart van Openstreetmap.
Kan: in principe was dit een van de onderwerpen die op 27 februari besproken, derhalve leek het me zinvol dat terug te koppelen.
Allicht is daar een betere structuur voor te bedenken.
Maar, even voor het archief:
De 27e februari waren 9 mensen aanwezig.
We hebben het gehad over de voorstellen parking=street_side en het aanduiden van struikgewas (het voorstel landcover=shrubbery/shrubs lijkt nu de voorkeur te hebben.
Voorts is het ook gegaan over het idee om winkeliers en andere bedrijven te faciliteren in het onderhoud van hun bedrijfsinformatie op osm.org. Daarvoor zal ik een opzetje voor een wikiHow-pagina gaan opstellen en kom ik ook met een filmpje waarin de stappen worden uitgelegd.
Bijna alle aanwezigen konden delen in de vreugde over de obliquebeelden, die enorm blijken te helpen bij het in kaart brengen ‘onbereikbare gebieden’ en bruggen/duikers.
Ook is er gesproken over de Grote Geo Show die donderdag aanstaande een dolle boel gaat worden, inclusief een Openstreetmapquiz door Peewee32. Hoe hip is dat!
Er komt nu dit bericht als ik het met mijn ipad probeer:
“Sorry, but tablet devices are not currently supported
Please use a desktop or mobile device.”