Prośba o zgodę na zmiany automatyczne - błędny tag addr:city

Imho, 500K wystąpień w całej Polsce i to od lat oraz brak skarg na te duplikaty sugeruje, że to nie jest problem dla konsumentów danych.
Jest to wiec bardziej czyszczenie bazy danych, niż eliminacja błędu.

Skoro sam chcesz czyścić i to w krótkim czasie. Bo fixme nie jest odpowiednie dla szybkich poprawek, gdyż nie zwraca na siebie uwagi.
Gdybyś nie chciał sam poprawiać duplikatów, to przy kilkuset duplikatach na województwo dodanie fixme mogłoby być ok.

Może to super mało istotny błąd który nie szkodzi mocno, ale dalej błąd (jeśli trzymamy się schematu addr:city + addr:street vs addr:place).

“Duplicating {{Key|addr:city}} with {{Key|addr:place}} removing is not recommended” - “removing” pewnie do skasowania.

(przy okazji: dokumentacja edycji w Polsce może być po polsku, ja używam angielskiego bo wtedy mogę ten sam szablon użyć też do edycji zagranicznych)

Opieram się tylko na komunikatach, które dostawałem swego czasu przy każdej zmianie ze zduplikowanym addr:city=addr:place z abakus_uploader. Wychodzi na to, że takie zestawienie jest jednak dla konsumenta danych niepożądane:

Dodam tylko, że to nie ja byłem źródłem duplikatu, ale wystarczyło, że np. poprawiłem geometrię budynku z takim tagowaniem i otrzymywałem komunikat.

Czy jest to naprawa błędu, czy tylko czyszczenie bazy danych, to jest to tylko kwestia nazewnictwa. Działanie wyeliminuje potrzebę zwracania uwagi na ten duplikat przez innych użytkowników przy okazji innych edycji. Przeoczenie duplikatu zwraca komunikat z abakus_uplodera, który niepotrzebnie odrywa nas od pracy nad ważniejszymi edycjami.

Jak najbardziej chcę je poprawiać. Jednocześnie nie uzurpuję sobie prawa do poprawy samodzielnej. Stąd pomysł z fixme. Ale, jak już wspomniałem, nie upieram się.

Poprawione, dzięki za wyłapanie.

Dzięki za podpowiedź. W zasadzie nie robi mi to wielkiej różnicy. Może asem językowym nie jestem, ale jakieś proste zdanie mogę napisać i po angielsku. Zwłaszcza, że skopiowałem Twój czytelny szablon.

Czy mogę przerzucać na normalną wiki?

Takie coś od razu można pod docelowym adresem robić (przynajmniej ja tak robię)

Wiesz jak dodać tagi do changesetu?

“link repository with source code” na pewno do zdjęcia bo nie edytujesz skryptem.

A, jeszcze jedno - jak tego nie ma to wspomnij że edycje będą tylko w Polsce (i uważaj by za Polskę nie wyleźć)

Pierwszy raz wolałem nie eksperymentować. Za dużo ostatnio namieszałem :slight_smile:

Wydaje mi się, że tak. Sprawdzę wieczorem na malutkiej próbce.

Poprawione.

Jest w tytule wiki, ale dodałem jeszcze w “What”
Dzięki za pomoc :slight_smile:

Oficjalnie:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mechanical_Edits/Piotr_J_-removing%27addr:city%27_tag_where_it_duplicates_%27addr:place%27_tag_in_Poland

Próbka zmian z odpowiednim otagowaniem do oceny:
https://www.openstreetmap.org/changeset/98726397

E tam, przecież Abakus od lat korzysta z tych danych i jakoś nie przeprowadzał akcji ich czyszczenia :slight_smile: Czyli radzi sobie z nimi.

Tu masz rację, ale to znany problem tego bota, że nie sprawdza, kto jest autorem duplikatu i wysyła komunikat każdemu kto “dotknie” obiektu.
I to jest chyba największy pożytek z czyszczenia, które chcesz przeprowadzić - te komunikaty trafiały czasem do niewinnych osób.

Jest ok.

Jest OK z tego co widzę, aż mnie wciągnęło w drobne poprawki.

Ewentualnie możesz w osobnym tagu changesetu dokumentację na wiki podlinkować - lub dać link do pierwszego posta.

Jaki konkretny tag będzie odpowiedni?

Ja daję osm_wiki_documentation_page - ale nie jest to jakikolwiek standard

Link w opisie zmian też byłby ok

https://www.openstreetmap.org/changeset/98383858

Dziś w godzinach wieczornych chciałbym rozpocząć poprawianie województwa pomorskiego.

Jutro w godzinach popołudniowych chciałbym rozpocząć poprawianie województwa kujawsko-pomorskiego.

Edit: zmiany nastąpią wieczorem 22.02.

Rozpoczynam poprawianie woj. wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego.

Rozpoczynam poprawianie woj. mazowieckiego, lubuskiego, lubelskiego, łódzkiego.

Rozpoczynam poprawianie pozostałych województw.

Zakończyłem wszystkie działania.

Jesli ktoś będzie miał chwilę czasu:
https://www.openstreetmap.org/note/2493893

Skomentowałem: Wydaje mi się, że nazwy ulic wyświetlają się na geoportalu starostwa z warstwy OSM. Na tymże geoportalu nie znalazłem informacji o nowej adresacji. Jeśli się mylę, to proszę o poradę, jak wyświetlić adres Bonisław, ul. Południowa 32. W wyszukiwarce adresów nie ma takiego adresu. Jednocześnie kilka wpisów w CEIDG wskazuje zmianę adresów dokonaną w 2017 przez Urząd Gminy Gozdowo. Dziwna sytuacja.

EDIT: Ulice występują też w bazie TERYT. Naprawdę dziwne.