Imho, 500K wystąpień w całej Polsce i to od lat oraz brak skarg na te duplikaty sugeruje, że to nie jest problem dla konsumentów danych.
Jest to wiec bardziej czyszczenie bazy danych, niż eliminacja błędu.
Skoro sam chcesz czyścić i to w krótkim czasie. Bo fixme nie jest odpowiednie dla szybkich poprawek, gdyż nie zwraca na siebie uwagi.
Gdybyś nie chciał sam poprawiać duplikatów, to przy kilkuset duplikatach na województwo dodanie fixme mogłoby być ok.
Opieram się tylko na komunikatach, które dostawałem swego czasu przy każdej zmianie ze zduplikowanym addr:city=addr:place z abakus_uploader. Wychodzi na to, że takie zestawienie jest jednak dla konsumenta danych niepożądane:
Dodam tylko, że to nie ja byłem źródłem duplikatu, ale wystarczyło, że np. poprawiłem geometrię budynku z takim tagowaniem i otrzymywałem komunikat.
Czy jest to naprawa błędu, czy tylko czyszczenie bazy danych, to jest to tylko kwestia nazewnictwa. Działanie wyeliminuje potrzebę zwracania uwagi na ten duplikat przez innych użytkowników przy okazji innych edycji. Przeoczenie duplikatu zwraca komunikat z abakus_uplodera, który niepotrzebnie odrywa nas od pracy nad ważniejszymi edycjami.
Jak najbardziej chcę je poprawiać. Jednocześnie nie uzurpuję sobie prawa do poprawy samodzielnej. Stąd pomysł z fixme. Ale, jak już wspomniałem, nie upieram się.
Dzięki za podpowiedź. W zasadzie nie robi mi to wielkiej różnicy. Może asem językowym nie jestem, ale jakieś proste zdanie mogę napisać i po angielsku. Zwłaszcza, że skopiowałem Twój czytelny szablon.
E tam, przecież Abakus od lat korzysta z tych danych i jakoś nie przeprowadzał akcji ich czyszczenia Czyli radzi sobie z nimi.
Tu masz rację, ale to znany problem tego bota, że nie sprawdza, kto jest autorem duplikatu i wysyła komunikat każdemu kto “dotknie” obiektu.
I to jest chyba największy pożytek z czyszczenia, które chcesz przeprowadzić - te komunikaty trafiały czasem do niewinnych osób.
Skomentowałem: Wydaje mi się, że nazwy ulic wyświetlają się na geoportalu starostwa z warstwy OSM. Na tymże geoportalu nie znalazłem informacji o nowej adresacji. Jeśli się mylę, to proszę o poradę, jak wyświetlić adres Bonisław, ul. Południowa 32. W wyszukiwarce adresów nie ma takiego adresu. Jednocześnie kilka wpisów w CEIDG wskazuje zmianę adresów dokonaną w 2017 przez Urząd Gminy Gozdowo. Dziwna sytuacja.
EDIT: Ulice występują też w bazie TERYT. Naprawdę dziwne.