I to jest problem przy możliwości dowolnej edycji przez każdego:
https://www.osmap.pl/#8/48.184/25.041 - Stanisławów
https://www.osmap.pl/#9/48.5484/24.9788 - Iwano-Frankiwsk
Na Ukrainie niestety istnieje wiele problemów z redagowaniem nazwisk w innych językach - wynika to z politycznych wysiłków Ukrainy. Na przykład w przypadku miasta Kijów wiele języków nieustannie przemieszcza się w tę iz powrotem.
Dzięki, dobrze to wyjaśniłeś. Openstreetmap-Carto jest najbardziej szczegółowym stylem mapy i ma wiele na mapie, co w innym przypadku można osiągnąć tylko za pomocą „overlays”.
Myślę, że dobrym pomysłem jest podanie większej ilości informacji prawym przyciskiem myszy. Popracuję nad tym. Ale najpierw chcę ulepszyć wyszukiwanie, na pewno jest wiele terminów z kategorii nadal błędnych. (A także poprawnie sformatuj adresy po polsku. Wtedy nadal powinno być możliwe ustawienie „Marker” i udostępnienie mapy. mnie na „kliknięcie POI”.
@Mateusz Konieczny
Thank you for correcting/adding these - don’t forget Santiago de Cuba Friday next week I’ll pull in new updated data from OSM, so expect to see those changes in the beginning of February. You (and everyone) has 7 days left for correcting all name:pl tags’ll you’ll find missing or misspelled.
[W piątek za tydzień dane zostaną ponownie pobrane z OSM - na początku lutego ponownie wyrenderuję “zooms” poniżej 9 - więc proszę kontynuować przez następne 7 dni ]
@all:
Komputer przetłumaczył mi odpowiedzi na język polski. Proszę wybaczyć dziwne sformułowania i niezręczne zdania.
Lokalizacja opisanego w artykule schronu przeciwlotniczego podana na OSM https://epoznan.pl/news-news-114602-weszli_do_schronu_pod_ulica_jarochowskiego_wejscie_tuz_przy_warzywniaku. Kto będzie pierwszy i naniesie go na mapę?
KFC na stronie konkretnego lokalu używa OSM:
https://kfc.pl/main/home/restaurant/764
©MapTiler ©OpennStreetMap contributors
https://www.przedszkola.edu.pl/warszawa.html
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
Pracujące pługopiaskarki we Wrocławiu:
https://ekosystem-az.smok.net.pl/
© OpenStreetMap contributors
Atrybucja jest, ale ukryta, trzeba kliknąć. Domyślnie powinna być rozwinięta, a nie schowana.
Tu jest dopiero “kfjatek”
https://www.lpr.com.pl/pl/ladowiska/mapa-miejsc-gminnych-oraz-ladowisk-przyszpitalnych/
Zobaczcie na Copyright
Mapa wstrząsów górniczych kopalń Polskiej Grupy Górniczej
https://korporacja.pgg.pl/likwidacja-szkod-gorniczych/mapa/index.html
System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego
https://sdip2.metropoliaztm.pl/
sekretariat@lpr.com.pl (z https://www.lpr.com.pl/pl/kontakt/sekretariat/ )
tytuł: Błędnie opisane źródło mapy (to OpenStreetMap, nie Google)
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution/lpr.com.pl_email
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution
Dobra robota. Dzięki.
Pozwoliłem sobie do nich zadzwonić i przy okazji zapytać o aktualizację danych lotnisk Pracują nad tematem, ale może to jeszcze potrwać Dane na mapie dotyczące lotnisk są z 2016/2017 …
https://zielonogorskirowermiejski.pl/mapa-stacji/ Już zgłosiłem brak licencji Automat odpisał natychmiast ze czasu na odpowiedź mają 2 tyg.
W sumie mają wstawioną atrybucję, tylko została przesłonięta tym białym polem:
Czy naprawdę nie ma możliwości wyciągania konsekwencji z takich działań? Celowo zasłonięta poprawna atrybucja i ręcznie dodana błędna. A na zaciągnięcie kafelków pozwolenie mają, czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
To się nie łapie pod licencję, a Tile Usage Policy obowiązującą tile servery obsługiwane przez OSMF.
Kafelki ciągną, jeśli widzę dobrze, z maps.nextbike.pl, np. https://maps.nextbike.pl/tile/13/4447/2707.png. W sumie dziwne, bo inne systemy Nextbike’u, jakie sprawdziłem, mają atrybucję. No ale od strony informatycznej to oni ewidentnie i nie od dziś mają bajzel.
Czy naprawdę nie ma możliwości wyciągania konsekwencji z takich działań? Celowo zasłonięta poprawna atrybucja i ręcznie dodana błędna. A na zaciągnięcie kafelków pozwolenie mają, czy też łamią licencję, bo widzę że łączą się do tile.osm.org?
Możliwości są, ale OSMF z nich nie korzysta. W zakresie tego co robię: postawiłem https://github.com/matkoniecz/illegal-use-of-OpenStreetMap#openstreetmap i aktualizuję https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Lacking_proper_attribution oraz kontaktuje się tym co jest tam wpisane.
Zdarza się że po takim kontakcie poprawiają, ale przy celowym ukrywaniu źródła (FB, Mapbox na komórkach, Snapchat) oczywiście olewają - bo robią to celowo.
Profesjonalna mapka made by GDDKiA
https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,sosnowiec-myslowice-bedzie-przebudowa-wyczekiwanego-odcinka-drogi-s1-mapa,wia5-2-4483-2.html