Węzły drogowe

Nikomu poza mną nie zależy :slight_smile:

W takim razie proponuję zacząć głosowanie 15 lutego i zakończyć je 1 marca.

Też OK.

Zacznie też innym zależeć jak się nagle okaże, że zasady zmieniono bez nich :wink:

To jest sensowny termin, w 2 tygodnie każdy kto nawet rzadko wchodzi na forum zdąży zauważyć że takie głosowanie jest, i nikt raczej nie zapomni

Pewnie tak.

Niedasizm totalny tutaj panuje.

Niech nawet głosowanie trwa miesiąc.

Tak jak mówiłem wcześniej - konta na Wiki specjalnie tworzyć nie będę ale napiszę tutaj co myślę.
Jestem za metodą A - jest to metoda najprostsza (można ją zastosować zarówno na starych węzłach, na których łącznice czasem łączą się w jedno i nie da się zaznaczyć rampy “wjazdowej” i “zjazdowej” jak i na nowych węzłach na których nie ma zdjęć mogących oznakować położenie znaku), najbardziej rozumiała dla “laika” i powszechnie stosowana - naprawdę nie widzę sensu tworzenia specjalnej metody tagowania dla Szczecina.

Nie rozumiem o co chodzi z niedasizmem. Proponujesz tu termin od “za dwa tygodnie” do “za miesiąc”, jak nie ma protestów, to zaczynasz e tym terminie głosowanie (w tym - podajesz jeszcze raz link), kto się przez ten czas nie obudzi, to nie może albo ma w nosie, wolno mu.

To znaczy że dobrze zrobiłem czy źle?
Z niedasizmem mi chodzi o to, że nie ma sprecyzowanych (albo spisanych w ogólnodostępnym miejscu - na jedno wychodzi) jasnych procedur jak mogę takie głosowanie przeprowadzić, żeby nikt nie miał potem pretensji. Oczekiwałem, że może ktoś z zarządu mi odpisze “OK, zatwierdzam głosowanie, rozpoczynamy tego i tego dnia”, ale nic takiego nie miało miejsca. No to odczekałem parę tygodni i w końcu stwierdziłem że muszę to głosowanie zacząć bo inaczej temat umrze śmiercią naturalną.

Dobrze zrobiłeś, tak uruchamiane są głosowania w OSM.

Zobacz https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposal_process - nie ma zatwierdzania głosowania przez jakikolwiek zarząd.

Zatwierdzenia przez zarząd nie było bo to nie jest jego rola.

Zmienisz tytuł wątku dodając “trwa głosowanie” na końcu i dasz linka na początku pierwszego posta? Ewentualnie osobny wątek informujący o głosowaniu?

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska zrzesza i reprezentuje mapowiczów OSM z Polski, ale nie ma (a także lokalne stowarzyszenia w innych krajach) prerogatywy nad całą krajową społecznością OSM, bo nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia, by mapować i w inny sposób się udzielać.

Prostuję to, aby ktoś nie przyswoił błędnej informacji.

Jeśli rozpocząłeś to głosowanie, to w zasadzie dobre zrobiłeś, tylko… gdzie ono?

Organizujesz głosowanie i nie potrzebujesz do tego zgody żadnego zarządu, wystarczy że zrobisz sensowne opcje (zrobione, check, brawo)określisz konkretny i sensowny termin (taki żeby wszyscy zdążyli się obudzić :wink: ), dasz znać z linkiem, żeby nie trtzeba było kopać po wątku, że zaczynamy i trwa do (…) i już, jest głosowanie.

Postawiłem https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=820104#p820104 “Index » users: Poland » Głosowanie nad sposobem oznaczania łącznic na węzłach drogowych”

Może jeszcze na talk-pl napisać?

Rozumiem. Chodziło mi nie tyle o “przystawienie pieczątki”, tylko o to żeby ktoś (najlepiej z zarządu, bo wtedy można zakładać, że wie co robi) rozwiał moje wątpliwości czy robię dobrze, a jeśli robię źle to co mam poprawić.

Przy starcie głosowania zamieściłem informację w wątku “Tematy ogólne”: https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=24915&p=24

Nie orientuję się za dobrze w formach komunikacji społeczności OSM i nie wiem, czy są jakieś lepsze “słupy ogłoszeniowe” niż to forum.

OSM ma do siebie, że o wielu przydatnych trzeba po prostu widzieć, bo informację nie tak łatwo znaleźć. Ale szczerze mówiąc to dyskusja na forum trwała od stycznia o samym głosowaniu też już jakiś czas wiadomo i była informacja w przyklejonym temacie, więc można śmiało założyć że każdy kto chciał się dowiedzieć o głosowaniu o nim wie.

Jeśli jesteś bardzo zdeterminowany, możesz wysłać PM do osób edytujących w Polsce w ostatnim czasie.

Widziałem link, wlazłem, a tam że głosowanie wstrzymane. A teraz przekopałem wątek dwie strony wstecz i nie znalazłem linku. Może i był, tylko im dalej się cofałem, tym szybciej scrollowałem… Tak czy owak, zawsze warto link wrzucić w momencie kiedy zapada decyzja. Gdyby mi zależało na czymś takim, to jeszcze tymczasowo umieściłbym go w sygnaturce :wink:

No i spoko, nikt się nie orientuje w całym ekosystemie OSM nawet na poziomie Polski. Tym niemniej nadal najsensowniejszym miejscem do takich ogłoszeń jest to forum.

Podsumowanie
Głosowanie trwało przez 15 dni od 15 lutego 2021 do 1 marca 2021. Oddano 19 głosów.

Metoda A uzyskała 17 głosów (89,47%)
Metoda B uzyskała 1 głos (5,26%)
Metoda C uzyskała 1 głos (5,26%)

Czyli co, sprawa zamknięta? Mogę usunąć z wiki Pl:Znakowanie dróg w Polsce zapis w punkcie 3.3?

Może nie tyle usunąć a zaktualizować? Tak czy siak ten stary zapis można zlikwidować.

Zaktualizować zapis, dać odnośnik do głosowania i poprawić węzły pod Szczecinem. To powinno załatwić sprawę.

Edit: Kto będzie poprawiał to dobrze byłoby dodać tagi na znaki, żeby nie tracić informacji w którym miejscu znak dokładnie leży.