You are not logged in.

#576 2021-02-23 13:15:59

Marion Ashoka
New Member
Registered: 2021-02-23

Re: OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

Świetnie, ale czy można prosić też o jakąś legende?
Czym są ogonki, czym warstwice?
Czy jest jakaś wersja, która zawiera to wszystko, tzn szlaki itd?

#577 2021-02-23 15:49:49

RicoElectrico
Moderator
From: Trójmiasto
Registered: 2012-07-01

Legendę masz tutaj na zarchiwizowanej starej wersji strony: http://web.archive.org/web/202008100251 … gnij-mape/

@dodoelk: jest plan wstawić tę wersję jakby @rogal nie miał nic przeciwko "zgapieniu" jej?

#578 2021-02-24 07:20:31

dodoelk
Member
Registered: 2019-08-09

tak, prace trwają

a odnośnie legendy - zerknij tutaj gdzie wstawiałem swoje mapy - http://garmin-osmapa.5v.pl/sciagnij-mape/index.html, odnośnie mapy Fenix, to wersja ta była do starych zegarków, gdzie były spore ograniczenia, do nowych Fenix'ów można spokojnie wrzucać pełną mapę

#579 Yesterday 10:59:45

Artur Docent Nowak
Member
Registered: Yesterday

cześć, przede wszystkim dzięki za świetną robotę Panowie!

Jedno pytanie - czym się różni wersja mapy IMG bez dopisku EXT (688 MB) i z dopiskiem EXT (847 MB)?
Szlaki też są w dwóch wersjach...

Którą lepiej wgrać to Edge 1030+?

#580 Yesterday 12:42:32

dodoelk
Member

EXT to z przygraniczem, tak jak było do tej pory. Pierwsze mapy były tylko dla terytorium Polski, żeby nie trzeba było pobierać co chwilę całej Europy ważącej ponad 20GB. Odnośnie Edge to u mnie na 530 działa mapa standardowa, ogonki się wyświetlają w postaci krzaków albo znaków zapytania (nie pamiętam). Możesz spróbować wrzucić ogonki, może na 1030+ będzie wyświetlać polskie znaki - jeśli tak to proszę o info. Fenix 6 wyświetla prawidłowo polskie znaki, więc tam można wrzucać wersję z ogonkami.

#581 Yesterday 12:52:44

Artur Docent Nowak
Member

dodoelk wrote:

EXT to z przygraniczem, tak jak było do tej pory. Pierwsze mapy były tylko dla terytorium Polski, żeby nie trzeba było pobierać co chwilę całej Europy ważącej ponad 20GB. Odnośnie Edge to u mnie na 530 działa mapa standardowa, ogonki się wyświetlają w postaci krzaków albo znaków zapytania (nie pamiętam). Możesz spróbować wrzucić ogonki, może na 1030+ będzie wyświetlać polskie znaki - jeśli tak to proszę o info. Fenix 6 wyświetla prawidłowo polskie znaki, więc tam można wrzucać wersję z ogonkami.

to
ok, dzięki za wyjaśnienie!
Zakładając że wersja z ogonkami zadziała poprawnie, to wtedy w wyszukiwaniu adresu też trzeba będzie wprowadzać ogonki, żeby ten adres znależć?
Jesli tak, to ja już chyba wolę wersję bez ogonków...:)

#582 Yesterday 19:57:42

dodoelk
Member

Na 530 nie ma możliwości wyszukiwania po adresie czy POI (brak dotyku). Na Dakocie działają mi ogonki i tam przy wybieraniu na klawiaturze nie ma polskich znaków, ale ulice normalnie wyszukuje także te z polskimi znakami. Zresztą tam podrzuca ulice po wpisaniu pierwszych znaków, nie musisz klepać całości typu "Wojska Polskiego". Wrzuć ogonki i zobacz, będę wdzięczny za info.

#583 Yesterday 22:16:07

Artur Docent Nowak
Member

dodoelk wrote:

Na 530 nie ma możliwości wyszukiwania po adresie czy POI (brak dotyku). Na Dakocie działają mi ogonki i tam przy wybieraniu na klawiaturze nie ma polskich znaków, ale ulice normalnie wyszukuje także te z polskimi znakami. Zresztą tam podrzuca ulice po wpisaniu pierwszych znaków, nie musisz klepać całości typu "Wojska Polskiego". Wrzuć ogonki i zobacz, będę wdzięczny za info.

no więc tak:
-  na Edge 1030+ wersja EXT z ogonkami się krzaczy, juz na etapie wyboru mapy, zamiast nazwy, pojawiają się same znaki zapytania. Da sięją odpalić ale te same ciągi znaków zapytania dosłownie wszędzie

- Wersja EXT bez ogonków działa poprawnie razem ze szlakami. Nota bene, ja wiem że jakością ekranu Edge 1030+ nie grzeszy, ale trochę cieniutkie i mało widoczne te szlaki... Nie dało by się ich pogrubić?
Coś tam chyba pisaliście o pogrubieniu? Może zawiera je wersja bez EXT? nie mam siły już sprawdzać... Dla komputerowo/garminowego MATOŁA to i tak nadto...:)

#584 Today 13:13:00

dodoelk
Member

zobacz czy tak będzie lepiej :https://drive.google.com/drive/folders/ … sp=sharing, wersja z przygraniczem (we wszystkich odmianach) nie różni się niczym, poza większym obszarem mapy

Board footer