Zmienione wyświetlanie highway=footway oraz highway=patch, teraz grubość linii to 2 pixele zamiast jednego.
Zmienione wyświetlanie mostów, dotychczas dwie czarne linie po obu stronach drogi wyświetlały się tylko dla highway=motorway | highway=trunk | highway=primary | highway=secondary | highway=tertiary, teraz także dla highway=footway | highway=unclassified | highway=residental | highway=track | highway=path | highway=service.
Uruchomiłem także kopię strony (nie wiem czy legalnie) garmin.osmapa.pl pod adresem http://garmin-osmapa.5v.pl/. Pliki znajdują się nadal na dysku Google, ale wygodniej jest chyba korzystać ze strony www.
A pytanie czy jest jakaś opcje żeby ukryć pokazywanie adresów/numerów budynków etc.? (wersja nie Light)
mam Edge530 i w Warszawie nawalone jest tych adresów. W opcjach Garmina niestety niestety nie widzę opcji, obniżenie szczegółowości mapy nie przynosi efektu. Dzięki za info
Pewnie że się da, tylko to będzie kolejna wersja mapy. Wszystkim nie dogodzisz.
https://drive.google.com/drive/folders/1JijbZ63RdjFnGtfjVA5YRzEV8WEm5tTV?usp=sharing tutaj masz IMG i instalator do Basecampa - z mapą bez przygranicza bez budynków i adresów. Jeśli chcesz sam w przyszłości taką wersję tworzyć to: zainstaluj python’a, pobierz i rozpakuj osmapa-garmin-master.7z, podmień pliki polygons oraz points, na koniec uruchom osmapa_PL.py i chwilę poczekaj.
=======================================================================
EDIT
Aktualizacja 26-01-2021 do pobrania z http://garmin-osmapa.5v.pl/
Strona https://garmin.osmapa.pl/ wróciła do życia Będą się pojawiały automatycznie tworzone aktualizacje (prawdopodobnie co tydzień), na razie (stan na 23/02/2021) są mapy tylko terytorium Polski, mapy z przygraniczem pojawić się powinny wkrótce.
a odnośnie legendy - zerknij tutaj gdzie wstawiałem swoje mapy - http://garmin-osmapa.5v.pl/sciagnij-mape/index.html, odnośnie mapy Fenix, to wersja ta była do starych zegarków, gdzie były spore ograniczenia, do nowych Fenix’ów można spokojnie wrzucać pełną mapę
EXT to z przygraniczem, tak jak było do tej pory. Pierwsze mapy były tylko dla terytorium Polski, żeby nie trzeba było pobierać co chwilę całej Europy ważącej ponad 20GB. Odnośnie Edge to u mnie na 530 działa mapa standardowa, ogonki się wyświetlają w postaci krzaków albo znaków zapytania (nie pamiętam). Możesz spróbować wrzucić ogonki, może na 1030+ będzie wyświetlać polskie znaki - jeśli tak to proszę o info. Fenix 6 wyświetla prawidłowo polskie znaki, więc tam można wrzucać wersję z ogonkami.
to
ok, dzięki za wyjaśnienie!
Zakładając że wersja z ogonkami zadziała poprawnie, to wtedy w wyszukiwaniu adresu też trzeba będzie wprowadzać ogonki, żeby ten adres znależć?
Jesli tak, to ja już chyba wolę wersję bez ogonków…
Na 530 nie ma możliwości wyszukiwania po adresie czy POI (brak dotyku). Na Dakocie działają mi ogonki i tam przy wybieraniu na klawiaturze nie ma polskich znaków, ale ulice normalnie wyszukuje także te z polskimi znakami. Zresztą tam podrzuca ulice po wpisaniu pierwszych znaków, nie musisz klepać całości typu “Wojska Polskiego”. Wrzuć ogonki i zobacz, będę wdzięczny za info.
na Edge 1030+ wersja EXT z ogonkami się krzaczy, juz na etapie wyboru mapy, zamiast nazwy, pojawiają się same znaki zapytania. Da sięją odpalić ale te same ciągi znaków zapytania dosłownie wszędzie
Wersja EXT bez ogonków działa poprawnie razem ze szlakami. Nota bene, ja wiem że jakością ekranu Edge 1030+ nie grzeszy, ale trochę cieniutkie i mało widoczne te szlaki… Nie dało by się ich pogrubić?
Coś tam chyba pisaliście o pogrubieniu? Może zawiera je wersja bez EXT? nie mam siły już sprawdzać… Dla komputerowo/garminowego MATOŁA to i tak nadto…
HeJ! Bardzo się cieszę, że Osmapa wraca. Będę intensywnie korzystał!
Mam pytanie na temat aktualności danych. Oto przykład z mojego podwórka, droga Naborów-Krzydlina Mała, po której zdarza mi się czasem jeździć. Od pół roku jest wyasfaltowana, poszerzona i generalnie oddana do ruchu samochodowego w obu kierunkach. Oto, jak widze ją w zaciągniętej dziś Osmapie Light (OSMapaPL-LIGHT-20210224V2.00_IMG):
Wrzuć poprawnie obrazki, bo nic nie widać. (wrzuć w jakiś serwis hostingowy i skopiuj link)
Dane są na pewno aktualne, jeśli będzie wiadomo o którą drogę chodzi to w JOSM można podejrzeć czy jest surface=asphalt, czy nie. Generalnie mapa dla dróg unclassified i residental będących asfaltami wyświetla białe pomiędzy czarnymi kreskami (tam gdzie nie ma tagu surface także), dla nie asfaltowych wyświetla się jak track, czyli brązowe pomiędzy czarnymi kreskami.
Droga to odcinek Stobno-Krzydlina Mała (dolnośląskie). U mnie załączone obrazki wyświetlają się prawidłowo w wiadomości. Zrzuty ekranu pochodzą z GPXSee.
Też myślę że to o tę drogę chodzi. 9go grudnia została zmieniona z track na residential, a nadal się jak track wyświetla. Przyjrzę się czemu tak się dzieje.
EDIT
Już chyba znalazłem, zrobię testową mapę LIGHT i sprawdzę.