Reszta gminy Somonino również zaktualizowana i uzupełniona - łącznie przybyło 265 punktów adresowych, 250 zostało zaktualizowanych (nazwy ulic wprowadziły również wsie Borcz, Rybaki, Egiertowo i Kamela), 9 nieaktualnych po starych importach usunąłem.
Przy okazji prośba o weryfikację dróg unclassified usera Tedi998 w tej okolicy.
Zauważyłem, że tworzy je częściowo chyba na wyrost z danych e-mapa.net - tutaj przykład drogi, której nie widać na żadnych podkładach, pytanie czy istnieje w terenie?.
Adresacja w m. Mokre zaktualizowana.
P.S.
Wciąż pozostaje tam ponad 30 punktów adesowych bez nadanych nazw ulic.
Częsciowo pozostaną one (ze względów proceduralnych) bez przypisanych ulic, częściowo będą jeszcze zmieniane - mam z urzędu gminy potwierdzenie że np. Mokre nr 21A i 21B dostaną nową adresację i nazwę ulicy ale trwają jeszcze konsultacje z mieszkańcami.
Warto zatem abyś za mniej więcej 2-3 miesiące sprawdził czy nie pojawiły się już w ewidencji te 2 punkty z ulicami.
Niepoczołowice zaktualizowane.
P.S.
Po aktualizacji pozostaje 30 punktów dla m. Niepoczołowice bez przypisanej ulicy - według informacji z urzędu gminy nie będą one (na razie) zmieniane ze względów proceduralnych.
Chodzi głównie o punkty adresowe przypisane do wsi Niepoczołowice a leżace we wsi Potęgowo.
Zostały one kiedyś niefortunnie nadane i jest obecnie spory problem żeby to wyprostować.
W PRG. Teraz zobaczyłem i Szkolna jednak jest w PRG, więc tylko w miejscu Armii Krajowej jest pustka. https://polska.e-mapa.net?userview=29315
W domyśle chodziło mi o to, aby nasi spece od gminnych geoportali zgłosili błąd
Takich kwiatków jest sporo w każdym województwie. np. numery 8a i 8A. Numery bez literek też się trafiają podwójne. Takie zostawiam, bo nawet gminy twierdzą, że tak ma być i nie ma jak tego w sensowny sposób poprawić.
Utrzymanie takiego punktu wg mnie ma takie samo uzasadnienie jak adres nadanie budynkowi nr np. 36 i przypisanie do klatek schodowych adresów 36A, 36B, 36C - w przytoczonym powyżej przypadku adres główny przypisany może być całej działce przemysłowej (kiedyś pewnie była to jakaś spora fabryka) a teraz budynki na działce dostały wyróżniki, bo każdy budynek stał się oddzielnym biurowcem.
Tam nie ma takiej sytuacji. Każdy z adresów - 25A,25B itd. - to samodzielny, oficjalny adres. 25 to nie jest adres główny, bo takiego rozróżnienia tam nie ma. W jego miejscu nic nie ma, a dokładnie to jest to teren podchodzący pod adres 25A.
Natomiast dopisywanie oznaczeń klatek do adresu to nie jest oficjalnie przyjęty w Polsce sposób adresacji, choć niewątpliwie może się sprawdzać w praktyce.
Problem z tym punktem jest taki, że gdy ktoś będzie chciał znaleźć Urząd Skarbowy po adresie, to w danych będzie miał dwa takie adresy znacznie od siebie oddalone. Natomiast gdyby chciał znaleźć miejsce, gdzie teraz jest dyskutowany adres, to nie posłuży się nim, ale adresem mieszczącej się tam firmy, czyli numerem 25A. Nie ma więc z tego adresu pożytku, a nawet jest odwrotnie - wprowadza on zamęt.