Czy ktoś z miejscowych może ogarnąć naniesienie tych zmian do OSM?
https://gazetakrakowska.pl/krakow-od-15-lutego-komunikacyjna-rewolucja-pod-wawelem/ar/c4-15439463
Tego nie wiemy, bo nie wiemy na jakiej podstawie edycja została wykonana. Przypuszczalnie autor tam był, a jedynie w komentarzu wpisał dowód, że sklepu faktycznie nie ma. Czy taki dowód jest ok też nie wiemy, bo może to on jest autorem tego zdjecia, a poza tym sam link do google raczej niczyich praw autorskich nie narusza.
Dodatkowo autor podał źródło - local knowledge.
Dlaczego nikt nie próbował nawet się z nim kontaktować? Dlaczego jego edycja została wycofana bez uzyskania wyjaśnień?
OSMand automatycznie dodaje takie nazwy?
Nie, musiał je ręcznie wpisać.
Staszkówka i Moszczenica. https://www.openstreetmap.org/#map=13/49.7394/21.0797&layers=N
Poprawny był ten import adresów sprzed roku? Pełno numerów w polach.
https://maproulette.org/challenge/16949/ - gdyby ktoś miał ochotę to można poprawić building=* na punktach w Polsce (jak zwykle - trzeba używać głowy przy korzystaniu z MR, niektóre dam wrzucane rzeczy namawiają do robienia rzeczy bez sensu lub szkodliwych)
https://maproulette.org/challenge/16950 - wersja dla Egiptu
Staszkówka i Moszczenica. https://www.openstreetmap.org/#map=13/49.7394/21.0797&layers=N
Poprawny był ten import adresów sprzed roku? Pełno numerów w polach.
Tak – był poprawny. Należy mieć na uwadze, że gminy mogą nadawać adresy nie tylko budynkom, ale również działkom do zabudowy.
Sprawdziłem dziś w ewidencji gminny Moszczenica – wszystkie punkty adresowe sprzed roku nadal widnieją jako oficjalnie nadane (również te „w polu”).
Być może gmina przewiduje spory rozwój budownictwa na swoim terenie i stąd te adresy.
Pytanie - co robić z takimi zmianami:
https://www.openstreetmap.org/changeset/94503903
https://www.openstreetmap.org/changeset/94501829
Hurtowe przenoszenie bazy CEiDG na mapę. Nie sądzę, aby np. ratownik medyczny wykonywał swoją działalność w miejscu zamieszkania/rejestracji działalności. Co z rozwinięciem nazw firm o nazwiska? Czy każdy sklep ma mieć przypisane nazwisko osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą?
Pytanie - co robić z takimi zmianami:
https://www.openstreetmap.org/changeset/94503903
https://www.openstreetmap.org/changeset/94501829Hurtowe przenoszenie bazy CEiDG na mapę. Nie sądzę, aby np. ratownik medyczny wykonywał swoją działalność w miejscu zamieszkania/rejestracji działalności. Co z rozwinięciem nazw firm o nazwiska? Czy każdy sklep ma mieć przypisane nazwisko osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą?
Wycofać jako import zrobiony bez dyskusji. I na dodatek błędny. (jak ktoś wycofa to niech da znać)
Mapujemy działające formy (choć szyld powinien być), nie miejsca rejestracji spółek.
Jak w jednym budynku na Kajmanach zarejestrowane jest 10 000 firm to nie damy tam 10 000 office=company
PS: Jak dyskutujemy o czyjejś edycji na forum - to powinien być zawsze link, poza wandalizmami
(jak ktoś wycofa to niech da znać)
Ja się nie podejmę. Jeszcze do takich mocy nie doszedłem.
Pytanie - co robić z takimi zmianami:
https://www.openstreetmap.org/changeset/94503903
https://www.openstreetmap.org/changeset/94501829Hurtowe przenoszenie bazy CEiDG na mapę. Nie sądzę, aby np. ratownik medyczny wykonywał swoją działalność w miejscu zamieszkania/rejestracji działalności. Co z rozwinięciem nazw firm o nazwiska? Czy każdy sklep ma mieć przypisane nazwisko osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą?
Do cofnięcia.
odpowiem w notce
Kolega nadal obstaje przy wulkanach na Dolnym Śląsku.
Jako że nie mam informacji o oficjalnych zmianach w tagach od kolegów z OSM-PL-Forum a mam je na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural%3Dvolcano stosuję się do nich - coś złego robię ?
Jako że nie mam informacji o oficjalnych zmianach w tagach od kolegów z OSM-PL-Forum a mam je na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural%3Dvolcano stosuję się do nich - coś złego robię ?
Do których konkretnie się stosujesz?
- “An opening exposed on the earth’s surface where volcanic material is emitted” - jest coś takiego w Polsce?
- “volcano:status=extinct - […] However, a feature should not be tagged as a volcano if this status lacks Verifiability: there should be a crater, lava plug or other evidence of an extinct volcanic vent.” - jest tam rozpoznawalny krater, pień wulkaniczny lub ślad po kominie?
Mógłby ktoś zerknąć na tą uwagę? Oznaczyłem wiadukt ako highway=construction, myślę że można poprawić tagowanie.
https://www.openstreetmap.org/note/2558655
Mógłby ktoś zerknąć na tą uwagę? Oznaczyłem wiadukt ako highway=construction, myślę że można poprawić tagowanie.
https://www.openstreetmap.org/note/2558655
Wygląda dobrze (zakładając że jest tam zamknięcie drogi)
Jak można zostawić takie bagno?
http://overpass-turbo.eu/s/14CX
Poprawiłem już kilkadziesiąt adresów, ale to jest jak plamy ospy. Nie chce znikać.
https://www.openstreetmap.org/changeset/94503903
https://www.openstreetmap.org/changeset/94501829
Bardzo proszę o cofnięcie. Brak reakcji na komentarze.
Jak można zostawić takie bagno?
http://overpass-turbo.eu/s/14CX
Poprawiłem już kilkadziesiąt adresów, ale to jest jak plamy ospy. Nie chce znikać. wink
Może usuń te wszystkie adresy z pytajnikiem, a w sobotę zaimportuj poprawne adresy. Nie ma sensu tego poprawiać ręcznie.