Taka mala uwaga ze strony
Tak wiec, na linuksie moze byc pod gorke.
Taka mala uwaga ze strony
Tak wiec, na linuksie moze byc pod gorke.
Podobno Wine sobie radzi.
Od dzisiaj jest nowa warstwa na stronie głównej: CyclOSM
https://www.osm.org/#map=6/51.747/19.556&layers=Y
Oooo, super! Powrzucam gdzie indziej.
OSMF opublikowała ankietę (także po polsku), będzie można ją wypełnić do 14 lutego:
https://eng.lyft.com/how-lyft-discovered-openstreetmap-is-the-freshest-map-for-rideshare-a7a41bf92ec
Znalezisko na Wykopie: https://www.wykop.pl/link/5949997/wedlug-analiz-lyft-openstreetmap-to-najdokladniejsza-mapa-w-30-miastach-usa/
Komuś się chciało i przygotował stronkę na wiki z opisem ostatnich zmian w systemie tagów:
Czy te stawy poflotacyjne [man_made=tailings_pond] są już renderowane na mapie?
Bo dotychczas OUOW Żelazny Most mieliśmy zaznaczony jako wysypisko. Można już zmienić wg nowego tagu?
2 dni temu zakończyło się głosowanie. Daj ludziom choć rok czasu na uwzględnienie nowego tagu
OK, jasne
Z tego co rozumiem to Żelazny Most będzie miał:
landuse=landfill na cały obszar, razem z otaczającą infrastrukturą
man_made=tailings_pond - na sam zbiornik odpadów
natural=water - na jeziorko zajmujące część zbiornika
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:man_made%3Dtailings_pond
I to jest wysypisko, tyle że dziwnych odpadów.
Powstał naprawdę niezły plugin pozwalający przełączać się między stronami do konsumpcji, edycji i walidacji OSM:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/osm-smart-menu/
Można do niego w ustawieniach dodać nasze strony:
https://budynki.openstreetmap.org.pl/#map={zoom}/{latitude}/{longitude}
http://v3.mrowka.org/adresy/#{zoom}/{latitude}/{longitude}
(obecnie pierwsza strona nie działa, pewnie to przejściowe).
Niezłe!
100-milionowy zestaw zmian:
https://www.openstreetmap.org/changeset/100000000
Niewiele mi brakowało:
https://www.openstreetmap.org/changeset/100000000 25 lut 2021 19:29:32
https://www.openstreetmap.org/changeset/100000133 25 lut 2021 19:30:02 ← mój
Spóźniłem się 30 sekund ;p
Info dla korzystających z serwisu polska.e-mapa.net.
Operator serwisu miał pożar serwerowni, część usług jest tymczasowo niedostępna, szczegóły na blogu.
Niedawno został przegłosowany nowy tag: landuse=education.
Zastępuje on tagi:
landuse=school
landuse=kindegarten
landuse=university
landuse=college
Można go stosować na obszarach, gdzie znajdują się różne (tj. więcej niż jedna) placówki edukacyjne: szkoły, przedszkola, uczelnie, koledże itp.
Ponadto zastępuje on amenity=school na obszarze, na którym znajduje się więcej niż jedna placówka edukacyjna. Dotychczasowa praktyka “dodawała” jedną szkołę do bazy, bo np. w przypadku obszaru z dwoma szkołami, które były jako węzeł, trzecie amenity=school było na obszarze szkoły. Teraz do tego jest landuse=education.
Nie zmienia on nic w przypadku mapowania szkoły - te nadal mapujemy jako cały teren szkoły z tagiem amenity=school i nie ma potrzeby dodawania landuse=education, bo z tego pierwszego tagu wynika ten drugi.
Czyli teraz oznaczamy teren zespołu szkół jako landuse=education i punkty amenity=school dla każdej szkoły w składzie zespołu szkół? Co z oddziałami przedszkolnymi w podstawówkach?
Tak jak dotychczas, tu się nic nie zmieniło