Cześć! https://www.openstreetmap.org/way/227122013 to droga którą żadna nawigacja nie powinna prowadzić. To gruntówka z dziurami po pół metra.Kilka dni temu nocą Yanosik postanowił mnie przeprowadzić tamtędy co skończyło się uszkodzeniem zawieszenia…
Poprawiłem tagi tak aby uwzględniały katastrofalny stan tej drogi aczkolwiek nie do końca jestem pewien których Yanosik używa do tego aby uznać drogę za nieprzejezdną.
Im niższa kategoria tym mniej chętnie droga brana do nawigowania. Informacja o nawierzchni również jest ważna.
Twoja edycja wpadnie do Yanosika w piątkowej aktualizacji więc w sobotę można sprawdzić.
Jeżeli droga jest przejezdna tylko dla traktorów i łazików marsjańskich to może lepiej dodać access=agricultural?
Po kolei:
prawoskręt z Wolskiej ze wschodu w Płocką na pn w śladach jest, więc ten nakaz prosto jest do usunięcia
lewoskręt z Wolskiej ze wsch w Płocką na pd w śladach jest
lewoskręt z Wolskiej z zach w Płocką na pn - w śladach takiego ruchu nie widzę więc nakaz jazdy prosto do pozostawienia
Dziękuję, lewoskręt zdążyłem też zweryfikować na miejscu, ale nie zauważyłem tego nakazu jazdy prosto likwidującego prawoskręt, więc bez śladów nadal byłby tam obecny błąd.
Jadąc autostradą A2 w kierunku na Warszawę na odcinku miedzy kilometrem 158 a 161 zamiast prowadzić prosto autostradą, nawigacja Yanosik prowadzi przez zjazd Komorniki.
Czy w śladach Yanosika widać, że Słowackiego w Gdańsku jest już dwukierunkowa? Chyba tylko na czas remontu został wprowadzony ruch jednokierunkowy i już tak zostało https://www.openstreetmap.org/note/2549614
A czy istnieje jakaś dokumentacja dotycząca tego jak Yanosik interpretuje tagowanie w OSM? Taka pełna lista funkcjonalności?
Np. wiem o planowanym remoncie drogi który zaczyna się 17 lipca i chciałbym tą drogę otagować tak aby Yanosik od północy 17.07.2021 nie prowadził tamtędy.
Kiedy Yanosik pobiera dane z OSM? Co piątek?
Widzę na swoim lokalnym podwórku, że np. remont ul. Klasztornej otagowany jest jako:
access = no
construction:end-date = 2022-03-01
Czy Yanosik po tej dacie otworzy automatycznie Klasztorną czy może są jakieś boty które otworzą drogę a Yanosik sobie pobierze otwartą?
W tym miejscu brakowało relacji zakazującej zawracania – uzupełniłem.
Przy okazji mam pytanie co do tych 2 relacji (relacja 7850591, relacja 7850593) – co one miały osiągnąć ?