Moi drodzy. W związku z wczorajszymi komentarzami do moich zmian oficjalnie proszę społeczność o wyrażenie zgody na przeprowadzanie zmian automatycznych na dużych zestawach danych. Nauczyłem się już składni Overpass, podstaw obsługi JOSM, szczególnie w zakresie obsługi tagów dla większych grup danych. Zmiany są przemyślane i nie naruszają danych. W szczególności nie usuwają informacji prawidłowych.
Co chciałbym zrobić:
-
Usunąć w całej Polsce błędne tagi city jeśli =place dla wszystkich adresów zawierających housenumber i nie zawierających street. Zmiany przeprowadzić województwami. Adresy oznaczone w JOSM jako duplikaty oznaczyć tagiem fixme. Będą widoczne dla wszystkich zainteresowanych poprawą. Ze swojej strony deklaruję się poprawiać je w najbliższym czasie.
-
Usunąć w całej Polsce błędne tagi place jeśli =city dla wszystkich adresów zawierających housenumber i zawierających street<> od city/place. Zmiany przeprowadzić województwami. Adresy oznaczone w JOSM jako duplikaty oznaczyć tagiem fixme. Będą widoczne dla wszystkich zainteresowanych poprawą. Ze swojej strony deklaruję się poprawiać je w najbliższym czasie.
-
Usunąć w całej Polsce błędne tagi street jeśli = city/place dla wszystkich adresów zawierających housenumber. Dla poprawianych adresów usunąć tag city i pozostawić place jeśli city=place. Dla city<>place ustawić tag fixme. Zmiany przeprowadzić województwami. Adresy oznaczone w JOSM jako duplikaty oznaczyć tagiem fixme. Będą widoczne dla wszystkich zainteresowanych poprawą. Ze swojej strony deklaruję się poprawiać je w najbliższym czasie.
-
Sukcesywnie dodawać i poprawiać kody pocztowe na podstawie aktualnych danych Poczty Polskiej. Zmiany będą dotyczyć jedynie miast, wsi lub gmin, gdzie występuje jeden kod pocztowy dla całej miejscowości lub gminy. Nie będę ingerował w kody pocztowe w miejscowościach o zmiennym kodzie w zależności od ulicy.
-
Zmieniać błędne nazwy ulic w przypadku zauważenia niezgodności pomiędzy nazwą ulicy a nazwami użytymi w adresacji. Zauważyłem tego typu błędy jako pozostałości np. po zmianach dekomunizacyjnych. Zmiany mogą obejmować od kilku do kilkudziesięciu pozycji. Będą przeprowadzane poprzez odpowiednią kwerendę, weryfikację z geoportalem i grupową zmianę tagu, więc mogą zostać uznane za automatyczne.
Z góry dzięki za akceptację.