Ww. gmina na pewno wymaga dalszej uwagi - podobnie jak w Starogardzie Gd. spore braki w budynkach, ulice rysowane we wsiach jako tracki (no bo gruntowe), miejscami drogi rysowane 6 lat temu do starego, nieskalibrowanego Binga, miejscami nieaktualne landuse, ale to już zostawiam bardziej obeznanym z tym terenem.
Miejscowość Mokre, gm. Grudziądz - przejście z numeracji wiejskiej na uliczną.
Dodałem wszystkie nowe ulice, zrobiłem małą próbkę importu z budynki.openstreet… przy ulicy Kasztanowej do JOSM, ale ilość zmian w całej miejscowości mnie przerasta. Setki adresów do zmiany. Być może jest jakiś prosty sposób na podmianę starych adresów na nowe, ale jeszcze tego nie potrafię.
Bardzo proszę o pomoc w prawidłowym imporcie nowej siatki adresowej.
Reszta gminy Somonino również zaktualizowana i uzupełniona - łącznie przybyło 265 punktów adresowych, 250 zostało zaktualizowanych (nazwy ulic wprowadziły również wsie Borcz, Rybaki, Egiertowo i Kamela), 9 nieaktualnych po starych importach usunąłem.
Przy okazji prośba o weryfikację dróg unclassified usera Tedi998 w tej okolicy.
Zauważyłem, że tworzy je częściowo chyba na wyrost z danych e-mapa.net - tutaj przykład drogi, której nie widać na żadnych podkładach, pytanie czy istnieje w terenie?.
Adresacja w m. Mokre zaktualizowana.
P.S.
Wciąż pozostaje tam ponad 30 punktów adesowych bez nadanych nazw ulic.
Częsciowo pozostaną one (ze względów proceduralnych) bez przypisanych ulic, częściowo będą jeszcze zmieniane - mam z urzędu gminy potwierdzenie że np. Mokre nr 21A i 21B dostaną nową adresację i nazwę ulicy ale trwają jeszcze konsultacje z mieszkańcami.
Warto zatem abyś za mniej więcej 2-3 miesiące sprawdził czy nie pojawiły się już w ewidencji te 2 punkty z ulicami.
Niepoczołowice zaktualizowane.
P.S.
Po aktualizacji pozostaje 30 punktów dla m. Niepoczołowice bez przypisanej ulicy - według informacji z urzędu gminy nie będą one (na razie) zmieniane ze względów proceduralnych.
Chodzi głównie o punkty adresowe przypisane do wsi Niepoczołowice a leżace we wsi Potęgowo.
Zostały one kiedyś niefortunnie nadane i jest obecnie spory problem żeby to wyprostować.
W PRG. Teraz zobaczyłem i Szkolna jednak jest w PRG, więc tylko w miejscu Armii Krajowej jest pustka. https://polska.e-mapa.net?userview=29315
W domyśle chodziło mi o to, aby nasi spece od gminnych geoportali zgłosili błąd
Takich kwiatków jest sporo w każdym województwie. np. numery 8a i 8A. Numery bez literek też się trafiają podwójne. Takie zostawiam, bo nawet gminy twierdzą, że tak ma być i nie ma jak tego w sensowny sposób poprawić.