“railway=disused without disused:railway”, “railway=abandoned without abandoned:railway” to nie są realne błędy tylko dziwne pomysły Osmose, to można olać. Schowałem te zgłoszenia.
“boundary=administrative without admin_level” - można zignorować albo usunąć tag boundary=administrative z lini takich jak https://www.openstreetmap.org/way/192490555 (relacje w pełni wystarczają)
“Combined foot- and cycleway without segregated.” - czeka na kogoś z StreetComplete na miejscu, chyba że widać na zdjęciach lotniczych
“Way access mismatch relation route=bicycle” - albo ktoś relację źle zaznaczył, coś jest skopane i wymaga weryfikacji na miejscu lub wadliwa infrastruktura rowerowa. Nie twoja wina.
Ogólnie, tam są błędy których prawie na pewnio nie wywołałeś.
Wygląda na to że przerobione i można dalej importować?
Błędy pojawiają się u mnie, ale tylko dlatego, że coś tam drobnego ruszyłem. Nie są to moje edycje.
Wszystkie problemy, które wyłapałem są już poprawione. Najwięcej było problemów z niewłaściwymi nazwami ulic, adresami, brakiem ulic po dodaniu nowych adresów, nakładkami dróg na budynki.
Te błędy, które tam zostały, nie są związane z importami budynków i adresów, które robiłeś, więc nie musisz się przejmować.
Nieźle, że sobie tak szybko poradziłeś z tysiącami błędów po imporcie, gratki:)
Nie wiem gdzie o to można poprosić, więc napiszę tutaj. Czy można poprawić nazwę tagu w edytorze iD dla highway=motorway_junction z “Wjazd/zjazd z autostrady” na “Zjazd z autostrady”? Niedawno ktoś zrobił spory bałagan przy węzłach w Bydgoszczy (https://www.openstreetmap.org/changeset/99183025) i przy zabieraniu się do poprawek zauważyłem, że faktycznie nazwa tagu sugeruje, żeby dawać go też na wjazdach na autostradę/ekspresówkę.
Edit: A, to jest co innego. Zmieniłem na “Węzeł autostradowy”, tak jak jest na Wiki. Angielska wersja to “Motorway Junction / Exit”.
Będzie widoczne dopiero od następnej wersji iD, czyli raczej nieprędko.
Nic bardziej mylnego ;). Na stronie Geoportalu pojawiła się informacja „Nowe usługi WMS i WMTS dla ortofotomapy” - jest tam zdanie: „Zachęcamy do korzystania z nowych adresów usług, ponieważ dotychczasowe adresy zostaną w najbliższym czasie wyłączone”.
Co ciekawe, pod starymi adresami działają starsze zdjęcia, bez użycia nowych adresów nie ma dostępu do nowej orto.
W iD można sobie w custom wms podpiąć orto z 2020. Działa.
Dzięki za info. Zgłosiłem do dodania: https://github.com/osmlab/editor-layer-index/issues/1060. Mógłby ktoś zrobić pull request? Skoro nowy adres już działa, to warto podmienić. Mam nadzieję, że nie będzie sytuacji, że następna wersja iD będzie za 5 miesięcy, a w międzyczasie stary adres przestanie działać.