https://budynki.openstreetmap.org.pl/

No, dodatkowo różnica jest taka że ktoś tu robił z głową - przeglądał, ale trochę się rozpędził i przegapił.

Kaczor puścił w pełni automatyczny skrypt. A na przejrzenie setek tysięcy budynków szans nie było.

Wiem, nie chciałem żeby to zabrzmiało jak porównanie. Cieszę się, że ktoś chce pomóc, bo obecnie Biłgoraj jest tak średnio zmapowany. Główne ulice wyglądają raczej dobrze, ale te mniejsze często pamiętają czasy importu z UMP (2009), a ich geometria jest okropna. W ogóle cały powiat biłgorajski jest pusty, często brakuje landuse (w Biłgoraju w ogóle nie ma residental area [poza fragmentem osiedla Bojary], obszary gdzie są pola i mniejsze lasy są wielką pustką z ścieżkami, które są o dziwo dobrze zmapowanie [dzięki jednemu lokalnemu mapperowi który w przeszłości dodał i uzupełnił sporo ścieżek]). Sam sobie z tym nie poradzę. Pewnie jeszcze poproszę o pomoc z landuse w odpowiednim wątku.

Moim zdaniem wygląda to po prostu źle, szczególnie w porównaniu do innych miejsc.

(Przepraszam za offtopic :stuck_out_tongue: )

Popatrzyłem i nawet w okolicy Biłgoraja brakuje dróg asfaltowych

Bardzo możliwe… Mówię, wiele dróg pamięta czasy importu z UMP 2009 i od tamtego czasu nie było takiego aktywnego mappera który robi w Biłgoraju (użytkownik grypiomi dodał część ścieżek i jakieś budynki w okolicy oraz LafarM coś z przejazdów DW835 i paroma głównymi ulicami dodał, a tak poza tym to w sumie tyle, no chyba że liczymy zmiany Zibiora z 2011-2013 które w sumie jakościowo i aktualnością niezbyt się różnią od importów UMP) więc nic dziwnego… Widzę, że ostatnio zrobiłeś spore zmiany w Biłgoraju, dzięki! :slight_smile:

Jak tam testy? Udaly sie? Instrukcja gdzies wrzucona? bo chcialem w koncu dodac te adresy.

W tym tygodniu będzie na wiki. Testy się udały na 90%-95% trzeba w kilku miejscach mocno uważać.

jakaś nowość się szykuje?

jeśli chodzi o stronę Budynki to cały czas :wink: mamy już nowe podkłady z fixme. Jesli chodzi adresy to Szydzio zdradził swój przepis na aktualizację adresów :wink: więc czy to nowość?

Mam pytanie - w mojej okolicy jest wiele budynków, które mają tylko building=yes i bardzo niedokładny obrys względem podkładu. Czy jest szansa, aby strona budynki.open… szybciej uaktualniała informację o brakujących budynkach (które są zaznaczone na czerwono)? Obecnie jest to raz na tydzień (w chwili uaktualniania danych z oficjalnego rejestru).

Taka opcja pozwoliłaby na szybkie wykasowanie tych obrysów i ponowny szybki import poprawnych obrysów z właściwymi tagami.

W innym przypadku pozostaje pracochłonne ręczne poprawianie obrysu i uzupełnianie tagów.

Tu się zatrzymaj. Importów nie przeprowadza się poprzez kasowanie tego, co już jest.
Być może w przyszłości narzędzie pozwoli aktualizować istniejące budynki, ale do tego czasu nie należy kombinować w powyższy sposób, bo to niezgodne z dobrymi praktykami oraz zasadami prowadzenia importów.

Jeśli tam jest rzeczywiście samo building=yes o słabej geometrii to “wykasuj i zaimportuj” zaczyna być sensowne

Dokładnie o takie przypadki chodzi. Jeżeli jest budynek z adresem i innymi dodatkowymi tagami lub historią to (niestety) też preferuję ręczne poprawienie.

Dla budynków tylko z tagiem bulding=yes, które były wprowadzane bardzo niestarannie - często jeden obrys obejmował szereg budynków można to potraktować, jak cofnięcie błędnego wprowadzenia danych - szczególnie jeśli teraz mamy precyzyjne dane. Oczywiście zmiana jest weryfikowana z orto i innymi źródłami.

Zauważyłem mały błąd, a w zasadzie JOSM podrzucił ostrzeżenie przy wysyłaniu danych

Nieznana wartość właściwości - Wartość "quest_house" dla klucza tourism jest nieznana, może to jest jedna z "guest_house"? (2)

powinno być G zamiast Q

A to budynki dodają czy było już w danych?

To literówka w excelu mapującym wartości.

Wydaje mi się, że już to poprawiłem ostatnio. Dzisiaj wieczorem jeszcze raz to sprawdzę to z Tomkiem. Jeśli natraficie na takie błędy, proszę o info, najlepiej na forum. Tak jak Roco mówił to błąd “literówka” pliku, który tłumaczy bdot na osm. Biorąc pod uwagę ilość linii w tym pliku takie, błędy mogą się zdarzać.

A czy dane urzędowe są na tyle dobre że wiemy że takie jest aktualne użycie tego?

Myślę że POI nie powinno się importować, bo jest duże prawdopodobieństwo błędu.

Zauważyłem, że zdarzają się błędy z budynkami, umiejscowione są w niewłaściwych miejscach. Dużo tego nie ma, jakieś 2szt na 100, ale trzeba przeglądać.