bridge=viaduct
construction=tram
electrified=contact_line
frequency=0
gauge=1435
layer=1
note=Budowa TAT na Nowy Dwór
oneway=yes
railway=construction
voltage=600
Hej, pamiętam, że była kiedyś o tym dyskusja, ale nie pamiętam na czym ostatecznie stanęło. W jaki sposób rozrysowujemy ronda turbinowe? Czy mamy rozrysować te pasy, które są oddzielone tymi małymi karbkami? Pytam, bo nawigacje nie do końca sobie z nimi radzą, np. tutaj pokazują, żeby brać drugi zjazd z ronda, a to ewidentnie jest trzeci zjazd, a tutaj pierwszy zjazd, choć ewidentnie jest to drugi zjazd. Pamiętam też kiedyś jak się szlajałem w okolicach Rzeszowa i nawigacja, której używałem (Magic Earth) w ogóle nie czaiła numeracji zjazdów na tych dwóch rondach, co było nieco irytujące. I w sumie nie wiem jak to poprawić. Zmieniłem kiedyś na rondach w Rzeszowie roundabout na circular, ale nie bardzo pomogło.
Mapa ma odwzorowywać to co widzimy w rzeczywistości w terenie. Jeśli tagowanie z “construction” byłoby poprawne, to należałoby tam dodać tag bridge, a to by znaczyło że jest tam most/wiadukt, który mogę sfotografować. Ale nie ma, więc nie mogę zrobić zdjęcia.
Odnoszę się do tego odcinka drogi https://www.openstreetmap.org/way/863628379
Dodawanie wszystkich atrybutów drogi do drogi której nie ma to przesada.
Jakby ktoś chciał policzyć wszystkie drogi dwupasmowe albo z betonową nawierzchnią, to tę też by policzył.
Budowę TAT na OSM na bieżąco aktualizujemy, więc jeśli zaczną budować, to na pewno szybko będzie to oznaczone.
Jak ja kiedyś dodawałem coś na dzień przed otwarciem, to jeden z użtkowników mi takie edycje cofał i były sprzeczki o to.
O rany. Niby jest fizyczny podział, ale nie wiem czy bym traktował to jako osbne jezdnie. Z drugiej strony jak się wjedzie na środkowe to w prawo nie skręcisz.
Zakończyłem sprzątanie po importach. Niestety jest kilkadziesiąt błędów, których nie potrafię samodzielnie naprawić. Spora grupa to relacje sieci transportowej. Błędy pojawiły się po nadaniu nazw ulic na odcinkach, gdzie przebiega np. dłuższa linia autobusowa. Wolałbym sam nie eksperymentować z poprawami.
Druga grupa to sieci dróg rowerowych.
Trzecia to granice obszarów administracyjnych. Tu również wolałbym nie popsuć czegoś.
“railway=disused without disused:railway”, “railway=abandoned without abandoned:railway” to nie są realne błędy tylko dziwne pomysły Osmose, to można olać. Schowałem te zgłoszenia.
“boundary=administrative without admin_level” - można zignorować albo usunąć tag boundary=administrative z lini takich jak https://www.openstreetmap.org/way/192490555 (relacje w pełni wystarczają)
“Combined foot- and cycleway without segregated.” - czeka na kogoś z StreetComplete na miejscu, chyba że widać na zdjęciach lotniczych
“Way access mismatch relation route=bicycle” - albo ktoś relację źle zaznaczył, coś jest skopane i wymaga weryfikacji na miejscu lub wadliwa infrastruktura rowerowa. Nie twoja wina.
Ogólnie, tam są błędy których prawie na pewnio nie wywołałeś.
Wygląda na to że przerobione i można dalej importować?
Błędy pojawiają się u mnie, ale tylko dlatego, że coś tam drobnego ruszyłem. Nie są to moje edycje.
Wszystkie problemy, które wyłapałem są już poprawione. Najwięcej było problemów z niewłaściwymi nazwami ulic, adresami, brakiem ulic po dodaniu nowych adresów, nakładkami dróg na budynki.
Te błędy, które tam zostały, nie są związane z importami budynków i adresów, które robiłeś, więc nie musisz się przejmować.
Nieźle, że sobie tak szybko poradziłeś z tysiącami błędów po imporcie, gratki:)