Ani korytarz ekologiczny nie jest formą ochrony przyrody, która nakładałaby jakiekolwiek rygory, ani studium ma moc wiążącą dla przeciętnego człowieka, ani w końcu żadnego śladu po tych korytarzach w terenie zapewne nie ma. Więc nie.
Ja się zastanawiam nad stosowaniem dla tego typu obiektów tagu “street_furniture”, bo “amenity” to zbyt ogólna kategoria, ciężka do zdefiniowania przez to, jak różne rzeczy obejmuje. Nie wiem tylko jak nazwać ten konkretny rodzaj, może “cap_collector”?
Wg mnie km2bp znakomicie zmapowal takie pojemniki. Dodatkowe tagowanie skomplikowałoby zapanowanie nad danymi na mapie. Jakby nie było są to przecież śmietniki na nakrętki a ich charytatywny charakter niewiele zmienia.
bridge=viaduct
construction=tram
electrified=contact_line
frequency=0
gauge=1435
layer=1
note=Budowa TAT na Nowy Dwór
oneway=yes
railway=construction
voltage=600
Hej, pamiętam, że była kiedyś o tym dyskusja, ale nie pamiętam na czym ostatecznie stanęło. W jaki sposób rozrysowujemy ronda turbinowe? Czy mamy rozrysować te pasy, które są oddzielone tymi małymi karbkami? Pytam, bo nawigacje nie do końca sobie z nimi radzą, np. tutaj pokazują, żeby brać drugi zjazd z ronda, a to ewidentnie jest trzeci zjazd, a tutaj pierwszy zjazd, choć ewidentnie jest to drugi zjazd. Pamiętam też kiedyś jak się szlajałem w okolicach Rzeszowa i nawigacja, której używałem (Magic Earth) w ogóle nie czaiła numeracji zjazdów na tych dwóch rondach, co było nieco irytujące. I w sumie nie wiem jak to poprawić. Zmieniłem kiedyś na rondach w Rzeszowie roundabout na circular, ale nie bardzo pomogło.
Mapa ma odwzorowywać to co widzimy w rzeczywistości w terenie. Jeśli tagowanie z “construction” byłoby poprawne, to należałoby tam dodać tag bridge, a to by znaczyło że jest tam most/wiadukt, który mogę sfotografować. Ale nie ma, więc nie mogę zrobić zdjęcia.
Odnoszę się do tego odcinka drogi https://www.openstreetmap.org/way/863628379
Dodawanie wszystkich atrybutów drogi do drogi której nie ma to przesada.
Jakby ktoś chciał policzyć wszystkie drogi dwupasmowe albo z betonową nawierzchnią, to tę też by policzył.
Budowę TAT na OSM na bieżąco aktualizujemy, więc jeśli zaczną budować, to na pewno szybko będzie to oznaczone.
Jak ja kiedyś dodawałem coś na dzień przed otwarciem, to jeden z użtkowników mi takie edycje cofał i były sprzeczki o to.
O rany. Niby jest fizyczny podział, ale nie wiem czy bym traktował to jako osbne jezdnie. Z drugiej strony jak się wjedzie na środkowe to w prawo nie skręcisz.