Ale ja zrobiłem tylko część tej jednej wsi, głównie zresztą dlatego, że wcześniej tam drogi poprawiałem. Poza tym niewielkim obszarem gmina jest nietknięta.
W pobliskich miejscowościach był podobny bałagan więc przejrzałem i uzupełniłem gruntownie całą gminę Starogard Gdański. Przybyło 1568 nowych punktów adresowych, 2642 poprawiłem, 453 błędnych (duble) po dawnych importach usunąłem.
Ogólnie gmina wygląda na odwiedzaną chyba dość dawno, nie tylko w adresach.
Spore braki w budynkach, ulice rysowane we wsiach jako tracki (no bo gruntowe), niektóre inne drogi miejscami rysowane do starego, nieskalibrowanego Binga. Nawet hydranty Andrzeja wiszą już prawie 6 lat z adnotacją żeby je sprawdzić…
Rudno koło Mińska Mazowieckiego - nie wydaje się mieć wprowadzonych nazw ulic - chodzi o tą miejscowość ?
Dąbrówka, Jabłowo i Janowo oraz mały kawałek wsi Koteż przy ulicy Płaczewskiej (potencjalnie więcej wsi w okolicy) - zrobione
Chorowice koło Skawiny - zrobione
Kobylin koło Grójca - zrobione
Obie miejscowości zaktualizowane (Sławki, Rąty) – z tego co widzę w innych miejscowościach w tej gminie również nadano nazwy ulic więc będę musiał przejrzeć jeszcze resztę gminy.
EDIT:
Niektóre punktu adresowe z ww. miejscowości mimo wprowadzenia nazw ulic funkcjonują dalej jedynie z numerem (Sławki: 1a, 31, 32, 32a, 32b, 32c, 33, 52; Rąty: 161, 21a, 153, 20, 22, 20d, 22c, 22d, 21, 11, 22b, 20a) - potwierdzone w urzędzie gminy.
Ww. gmina na pewno wymaga dalszej uwagi - podobnie jak w Starogardzie Gd. spore braki w budynkach, ulice rysowane we wsiach jako tracki (no bo gruntowe), miejscami drogi rysowane 6 lat temu do starego, nieskalibrowanego Binga, miejscami nieaktualne landuse, ale to już zostawiam bardziej obeznanym z tym terenem.
Miejscowość Mokre, gm. Grudziądz - przejście z numeracji wiejskiej na uliczną.
Dodałem wszystkie nowe ulice, zrobiłem małą próbkę importu z budynki.openstreet… przy ulicy Kasztanowej do JOSM, ale ilość zmian w całej miejscowości mnie przerasta. Setki adresów do zmiany. Być może jest jakiś prosty sposób na podmianę starych adresów na nowe, ale jeszcze tego nie potrafię.
Bardzo proszę o pomoc w prawidłowym imporcie nowej siatki adresowej.
Reszta gminy Somonino również zaktualizowana i uzupełniona - łącznie przybyło 265 punktów adresowych, 250 zostało zaktualizowanych (nazwy ulic wprowadziły również wsie Borcz, Rybaki, Egiertowo i Kamela), 9 nieaktualnych po starych importach usunąłem.
Przy okazji prośba o weryfikację dróg unclassified usera Tedi998 w tej okolicy.
Zauważyłem, że tworzy je częściowo chyba na wyrost z danych e-mapa.net - tutaj przykład drogi, której nie widać na żadnych podkładach, pytanie czy istnieje w terenie?.