Національна класифікація "admin_level"

Я - проти.

Перша причина це відсутність житлових масивів - одиниць нижчого рівня, ніж райони міста. Поясню більш докладно.
У Києві є вулиця Леніна у районах: Бортничі(Дарницький), Жуляни(Соломянський район), Петрівська Борщагівка (Києво-Святошинського району) , Софіївська Борщагівка(Києво-Святошинського району), Троєщина (Деснянський район). І хоч ці вулиці можна розрізнити за назвою адмістративного району, набагато звичніше звучить назва з житловим масивом.

Друга причина - у всіх країн міста починаються з admin_level=5, у нас - з 3-го… І хоч з містами 3-го рівня можна погодитись. (наприклад тому, що після перенесення обл. центру Київської обл. в Білу Церкву, Київ не буде в Білоцерківській області :slight_smile: ), то з винесенням обласних центрів на рівень вищий від району, я не погоджуюсь. У решти країн спочатку йдуть провінції та райони, а потім вже міста. У запропонованому варіанті - навпаки.

Так звані житлові масиви позначають тегом place=suburb: у результатах пошуку назва мікрорайону відображатиметься. Ці масиви не мають окремої адміністрації, судів, відділків РАГС, тому застосовувати у цей спосіб admin_level немає ніякого сенсу.

Цікаво, а як тоді поштарі відрізняють на яку вулицю Леніна принести пошту? Тобто, як прийнято писати адресу (будь ласка, лише офіційні джерела)?!

+1 до пояснення va-deam, правда я позначив житлові масиви теґом landuse=residental + name=* і все чудово шукається з назвами самих житлових масивів ;).

Ось приклад:
ведіть у рядок пошуку на http://osm.org — 11, Гідропаркова, Дніпропетровськ
з’явиться наступний результат

http://www.openstreetmap.org/?lat=48.47737&lon=34.90416&zoom=17&layers=B000FTF

зверніть увагу, що ділянка позначена теґом landuse=residental має інший (світло-сірий) колір на відміну від іншої території.

Я розумію, що класифікація населених пунктів потрібна і корисна, але я не розумію чому це повинно робитися за допомогою тегу кордону? Чим відрізняеится кордон цих н.п.?

Я за те, щоб використовувати для цього теги на точці, яка має тег place з іменем, і познацає центр н.п. (або області, або району, або іншої території).

Поясніть, будь ласка, яким чином точка може мати опис для території?

На точці, яка позначає центр н.п., прописується кількість проживаючих, тип н.п., КОАТУУ код, столиця чи ні, та інші такі параметри (Київ). Таким чином було б логічно прописувати сюди і раду, до якої входять ці н.п. (напевне треба буде ввести новий тег).
Таким чином мені здається, що останні три пукти варто звести до одного.

Так як admin_level використовується разом із теґом boundary та слугує поясненням типу кордону/межі, його застосування до точки, що позначає населений пункт не є доречним.

Читаємо про http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:boundary

Розробники КОАТУУ провели дійсно велику роботу по систематизації територіального устрою України і нехтувати нею було б великою помилкою. Тому, я вважаю, що перенос класифікації КОАТУУ на admin_level віддзеркалює поточний стан територіального устрою. В Німеччині теж використовується 11 рівнів для admin_level.

Про застосування теґу place йдеться тут - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:place#Застосування

PS
Використання теґу capital, нажаль ще знаходиться у стані розгляду.

Там є також класифікація з 10 рівнями, але головне і там і там міста мають рівень 8.
Якщо орієнтуватися на німецьку класифікацію, то там села з якимсь органом самоврядування прирівнюються до районів міст (admin_level=9), а без цих органів до частини міста(admin_level=10). admin_level=11 використовується лише для позначення історичних районів.

Якщо тег дійсно корисний, то нічого не заважає його використовувати. Схема адресування Карлсруе теж довгий час була в стані розгляду, але її активно використовували.

Зробив спробу візуалізувати предмет голосування, дивіться уважніше (в дужках значення admin_level) або далі буде незрозуміло :slight_smile:

Згідно запропонованого до голосування варіанту з’явилися розбіжностi:

  1. C. Дзержинське (малиновий колір) нікуди віднести. Я мабуть недобачив :slight_smile: що райони міст обласного підпорядкування можуть мати інші міста під собою, а ті, в свою чергу, мати ще залежні села/селища. Може для цього випадку вжити рівень 11?

  2. Виявляється, що населені пункти без посади Голови, тобто людини-очільника, (рівень 9) стоять вище за населені пункти, які Голів мають (рівень 10).

Тому, є пропозиція щодо уточнення рівнів 8—10:

  • 8 Міста, СМТ, сільради, селищні ради, що мають очільників і безпосередньо входять до складу міськради;

  • 9 Міста, СМТ, сільради, селищні ради, що мають очільників і входять до складу “ради району області” або “районної ради у місті”;

  • 10 Села, селища без очільників у складі спільної сільради або приналежні до “міст у складі “районної ради у місті””;

Відповідно до поправки, див. малюнок вище:

  • населені пункти (9) змінять рівень на (10)

  • населені пункти (10) змінять рівень на (9)

  • населений пункт (?11) — на (10)

Я зараз працюю над формулою для електронної таблиці, яка б автоматично (і логічно :)) проставляла потрібний рівень 2—10 на основі значення коду КОАТУУ.

Доречі що-до вул. Леніна у Києві нагадує Ільфа та Пєтрова

Якщо пошукати вулицю Леніна на сайті Укрпошти то знайдемо вулиці що обслуговуються різними відділеннями Укрпошти та мають різні індекси але однакові номери (принаймі №26).

Як справи в цьому напрямку? Щось вийшло?

=) так, формула вже є, але з’ясувалося, що код КОАТУУ містить для деяких елементів лише 9 знаків. Для більшості (10-значний код) вона працює належним чином. Ніяк не вдається приділити достатньо часу, обміркувати…

Ні, то не 9 знаків, а 10, де на першому місці стоїть «нуль». Тож код треба обробляти не як «число», а як «текст» — тоді все буде як треба.

Дуже повільно йде голосування по запропонованій класифікації рівнів адміністративно-територіального устрою в Україні.
Станом на 21-07-2010 віддали свої голоси всього 8 осіб.
Ще раз звертаюсь до всіх: до тих хто ще не проголосував — проголосувати; до тих хто вже це зробив — розповісти іншим, залучивши таким чином інсуючих та нових користувачів до з’ясування цього доволі важливого питання.

PS. Може когось не влаштовує запропонований механізм голосування (через вікі) — зазначайте совю прихільність або незгоду у цій гілці форуму. Я буду переносити ваши голоси у Вікі із зазначенням посилання на ваш голос у форумі.

Админ-тер. деление имеет свои казусы, которые сложно вписать в уровни. Например есть горисполкомы. Причем горисполкомы могут и зачастую содержат в своём составе сёла и посёлки. И, что самое заковыристое, эти сёла и посёлки могут не иметь общей границы и городом-метрополией, т.е. существуют себе анклавно на территории района не подчиняясь административно ему, как, собственно и город.
Получается, что надо приравнивать горисполкомы к районам (по уровню).
Или ещё казус: В Донецкий горисполком входит город Моспино, казалось бы ну и ладно, но… админитративно этот город входит в состав Пролетарского района города Донецка. Если полностью отображать иерархию, то надо бы районы городов с районным делением приравнивать с районам области, но так не получится, да и неправильно (нецелесообразно) это.
Вот как тут быть?

Може ще раз подивитись на класифікацію КОАТУУ та приклади кодування КОАТУУ?

Бо запропонований на голосування варіант повністю спирається на КОАТУУ, який відбиває становище адміністративно-територіального устрою в державі

Станом на 21-09-2010 року свої голоси віддали лише 8 осіб (5 - за, 3 - проти). Я вважаю це недостатнім для прийняття остаточного рішення. Тож ще раз закликаю тих хто не проголосував зробити це.

Внесу ка я и свои 5 копеек к этому обсуждению.

Суть - я категорически не согласен с предложенной схемой и постараюсь объяснить почему и может вы меня и переубедите.

Зачем нужен admin_levels?..
В первую очередь он нужен и используется для правильной графической визуализации границ в зависимости от их административного статуса на картах отрендеренных в определенном масштабе
Второе, для чего он используется, это для группировки объектов, находящихся внутри границ, в адресную иерархию, поисковиками и прочим софтом.

для обеспечения этого схема должна обладать:

  • правильной вложенностью, от большего к меньшему, т.е. граница страны, внутри которой есть области, штаты, воеводства… внутри которых, районы, округа, поветы… внутри которых города, поселки, села… внутри которых городские районы… и фактически соответствовать адресной, а не административной, иерархии… так-так это навигационная карта мира, а не дерево распределения власти у чиновников;
  • быть согласованной с принципами рендеринга карт в разных масштабах, т.е. соответствовать принятым в ОСМ рендерах принципам картографической генерализации;
  • и быть максимально согласованной с системами других стран, чтобы быть интуитивно понятной для всех участников ОСМ.

В предложенной схеме уже нарушена вложенность…

  • 4 міста обласного підпорядкування;
  • 5 райони в областях;
    хотя областные центры у нас находятся в районах своего же имени… т.е. наоборот.

С генерализацией тоже проблема - в предложенной схеме областные центры будут иметь уровень 4 который уже отображается при масштабе ~6.5км/пиксель (Mapnik zoom 4)… т.е. город с поперечником в 20 км будет прорисован фиолетовой кляксой где-то 4 на 4 пикселя и без названия… информативности ноль… внешний вид - никакой…
если попробовать отрендерить и все остальное - думаю не очень красиво и информативно получится по тем-же причинам, а переделывать под нас рендеры - никто не будет…

Уровни 8, 9, 10 - мне не понятно какое это имеет отношение к картографии. Это административная группировка, которая используется для других целей и к картографии имеет мало отношения. хотя… КОТАТУ можно и представить на карте… но лучше это сделать как отдельный проект на базе ОСМ, так как в КОТАТУ все-таки немного другой смысл…

В подавляющем большинстве стран города начинаются с уровня 8… причем в некоторых скриптах работающие с ОСМ данными это уже и забито хардкодом - уровни 3-7 территориальное деление страны, 8 - города, 9, 10 - все что в городах…

Что предлагаю… а предлагаю узаконить уже сложившуюся систему, которой уже размаплено много чего на Украине, и которая полностью вписывается в изложенные выше принципы и согласуется с системами других государств. а именно:

1 - N/A
2 - государственная граница (всемирно признанная практика)
3 - N/A (или для чего-то очень государственной важности, например Крым)
4 - Границы областей (всемирно признанная практика - штаты, провинции, федеральные округа, воеводства…)
5 - N/A (может какие-то межрайонные образования, но таких я у нас не помню)
6 - Границы районов (всемирно признанная практика - округа, поветы, районы…)
7 - N/A (а может границы областных центров, хотя не вижу в этом смысла)
8 - границы городов, поселков, сел (всемирно признанная практика)
9 и 10 - границы чего-то внутри городов (обсуждаемо)

Данная схема подобна схемам большинства стран, и я не вижу никакой необходимости изобретать велосипед… хотя можем его немного доработать :slight_smile:

підтримую останній пост.
поділ на

неочевидний і малоінформативний, втім, забиратиме багато часу на отримання інформації по кожному місту-селу. або просто не буде використовуватись мапперами.

також світова практика виглядає більш уніфіковано, не бачу змісту плодити додаткові рівні.

На поточний момент свої голоси віддало 9 осіб (5 - за, 4 - проти) по запропонованому варіанту. Хоча я і голосував «за», в мене є пропозиція: можливо розглянути й варіант DSem’а + додатковий теґ (наприклад code:koatuu=*). В майбутньому можливо створити бота який би перевіряв відповідність admin_level з класифікацією КОАТУУ і виправляв помилки. Треба лише затвердити таблицю відповідності.