Czy jak mamy błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia to w addr:street powinna być wersja ze skrótami czy bez?
Tak, jest najwyraźniej ulica
błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia
Czy jak mamy błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia to w addr:street powinna być wersja ze skrótami czy bez?
Tak, jest najwyraźniej ulica
błogosławionego księdza komandora podporucznika Władysława Miegonia
Tak właśnie powinno być, bez skrótów.
“Błogosławionego Księdza Komandora Podporucznika Władysława Miegonia” !
https://www.openstreetmap.org/#map=15/62.0978/-6.7611 - podziemne rondo, znalezione na https://news.ycombinator.com/item?id=25494583
Kolega źle kliknął w Vespuccim…
Ale śmieszniejsza jest ta kolejna edycja, gdzie ktoś dodał tylko highway=primary, ale nie usunął tamtego paczkomatu
A we Wrocławiu jest latarnia o nazwie “Miejski Internet”:
https://www.openstreetmap.org/node/2992700683
A, nie zauważyłem, że edycja robiona w Vespucci. Myślałem, że ktoś w iD czy JOSM tak zrobił…
Ciekawe który ogródek działkowy należy do jednego z mapperów?
https://www.openstreetmap.org/#map=18/50.36716/18.89196
Nawet każde drzewo jest opisane
https://www.openstreetmap.org/node/4977491950
Na OSM mamy już upamiętnienie sławnego „instrybutora” z Rymania: https://www.openstreetmap.org/node/8479343634
Mógł go przynajmniej opisać zgodnie z zasadami OSM, czyli rozpocząć nazwę z wielkiej litery.
Czy wobec tego otagowanie budynku stacji nie powinno zostać zaktualizowane do building=ruins? ^^
To pytanie było na poważnie, czy nie?
Odpowiem na poważnie: Na stronie Radia Szczecin pojawił się artykuł ze zdjęciami po całym tym zajściu: https://radioszczecin.pl/1,420154,areszt-dla-kobiety-ktora-zdemolowala-stacje-orle
Widać, że budynek jest już prowizorycznie naprawiony, a także, że w terenie nie ma żadnego upamiętnienia „instrybutora” (oczywiście poza nim samym). Wydaje mi się więc, że raczej ten punkt nie powinien zostać w danych OSM na dłuższą metę.
+1
Na podobnej zasadzie ktoś za chwilę doda alt_name=Wolska do całego kraju…
Znowu znalazłem potwora patrzącego na mnie z dołu
Autor zmiany robi dzień w dzień 100 km na rowerze z GPS, za każdym razem po innej trasie. Należy takie osoby zachęcać do edycji OSM i pomagać im od początku.
A tymczasem w Koninie mamy ulicę Bez Nazwy. https://www.openstreetmap.org/way/702059583
(aczkolwiek tutaj może być błąd na mapie, prawdopodobnie chodzi o okoliczną wieś bez nazwy Beznazwa)