By w iD poprawić coś jak https://www.openstreetmap.org/way/896511455 (gdzie iD jest pewne że to linia) trzeba skorzystać z sekcji “Wszystkie znaczniki” gdzie jest dostęp do prawdziwego tagowania.
W takich przypadkach interfejs iD głupieje (bo tak jest zaprojektowany, jedna z jego wad).
Co dla ciebie i innych doświadczonych mapujących jest oczywiste, nie musi być takie dla początkujących. Z czego tu się śmiać? Każdy może pytać nawet o najprostsze rzeczy.
W iD nie doda się do linii, nawet jak będzie zamknięta, budynków, landuse i innych tagów, które mogą być tylko obszarami, bo nie pojawią się w wyszukiwarce, dlatego trzeba te tagi wtedy ręcznie wpisać.
Jako wnuk i syn geodety poznałem słowo poligon znacznie wcześniej, niż zrozumiałem jego znaczenie militarne. Długie lata nie wiedziałem również, że jest to kalka językowa.
W geodezji ten wielokąt można nazwać np. ciąg poligonowy zamknięty dwustronnie nawiązany. Może stąd moje żargonowe słownictwo. Ale nic, przyznaję, że język polski jest fajny i wielobok również. Pozdrawiam. Miłego mapowania.
Wielobok też jest ok - mam na myśli polskie wiki OSM, gdzie używamy właśnie słów wielokąt/wielobok, ale nie poligon.
Użycie tego słowa w geodezji wyraźnie nie przebiło się do normalnego języka, zapewne z powodu łatwej pomyłki z innym poligonem
W budowie jest wiadukt po którym będą biegły tory tramwajowe - czy równocześnie z budową wiaduktu dodajemy railway=construction, czy czekamy aż wybudują wiadukt i dopiero zaczną kłaść szyny? https://www.openstreetmap.org/changeset/97464660
Czy korytarze ekologiczne zaznaczone na mapce w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wojkowice to dobre źródło na dodanie leisure=nature_reserve? leisure=nature_reserve wg wiki to obszar chroniony mający duże znaczenie dla przyrody, flory, fauny oraz obiektów geologicznych lub o innym szczególnym znaczeniu, który jest zarezerwowany i zarządzany na rzecz ochrony i zapewnienie szczególnych możliwości dla studiów lub badań
Ani korytarz ekologiczny nie jest formą ochrony przyrody, która nakładałaby jakiekolwiek rygory, ani studium ma moc wiążącą dla przeciętnego człowieka, ani w końcu żadnego śladu po tych korytarzach w terenie zapewne nie ma. Więc nie.
Ja się zastanawiam nad stosowaniem dla tego typu obiektów tagu “street_furniture”, bo “amenity” to zbyt ogólna kategoria, ciężka do zdefiniowania przez to, jak różne rzeczy obejmuje. Nie wiem tylko jak nazwać ten konkretny rodzaj, może “cap_collector”?