Na pewno wiedza zaprocentuje, bo będziesz w stanie na przykład łatwiej poprawiać niektóre rzeczy lub sprzątać po innych.
Ważne jest nastawienie - ekosystem OSM to nie są produkty, gdzie wszystko jest podane na tacy, choć ograniczone (por. ś.p. Google Map Maker czy HERE Map Creator). Nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego, ale jest dużo rzeczy, których się można nauczyć. Satysfakcję daje rozwój.
Edit: Warto też zrobić jakieś rozeznanie, bo kojarzę, że w którejś miejscowości addr:place+addr:city miało stanowić obejście dziwnie nadanej urzędowej adresacji. Myślę, że szydzio lub maraf24 będą wiedzieć, o ile nie wymyśliłem sobie tego.
Chciałam wrócić do tej dyskusji - zakończyła się bez konkluzji.
Może przenieść dyskusję (jeżeli jakaś jest) na wiki i dokończyć konkretnymi wnioskami, ew. zmianą opisu na wiki oraz poprawieniem rysowania na mapie?
Bo tak to kilka bramek jest zmienionych na jednojezdniowe a reszta nadal wygląda jak koszyczki wielkanocne…
Padło pytanie, czy uproszczenie nie popsuje nawigacji - wręcz przeciwnie, uproszczenie prawie zawsze jest dla nawigacji lepsze
Nie będą się generowały błędne wskazówki wynikające z geometrii.
By w iD poprawić coś jak https://www.openstreetmap.org/way/896511455 (gdzie iD jest pewne że to linia) trzeba skorzystać z sekcji “Wszystkie znaczniki” gdzie jest dostęp do prawdziwego tagowania.
W takich przypadkach interfejs iD głupieje (bo tak jest zaprojektowany, jedna z jego wad).
Co dla ciebie i innych doświadczonych mapujących jest oczywiste, nie musi być takie dla początkujących. Z czego tu się śmiać? Każdy może pytać nawet o najprostsze rzeczy.
W iD nie doda się do linii, nawet jak będzie zamknięta, budynków, landuse i innych tagów, które mogą być tylko obszarami, bo nie pojawią się w wyszukiwarce, dlatego trzeba te tagi wtedy ręcznie wpisać.