Czy ktoś biegły w temacie adresów wie co TU się wydarzyło? Jest jakieś zatrzęsienie brakujących punktów adresowych, tak jakby dodano nowe nie usuwając starych.
Czy ktoś ma kontakt z tamtejszym PODGIKiem?
cycleway:left=no - no cycleway on the left side of the highway=* (default, please, do not add it to every highway=* without cycleway but only in situation where it is needed to emphasis the missing cycleway).
Cycleway separate nie był dotychczas w okolicach Warszawy w ogóle używany, ale jeżeli ma to zapobiec dublom z StreetComplete to nie mam nic przeciwko.
Nie znam StreetComplete, ale moja interpretacja jest taka, że tag ten ma podkreślać brak drogi dla rowerów w miejscu gdzie rowerzysta może jej się spodziewać, a nie to co jeden wątpliwy program do edycji pokazuje. Np. na drogach o zwiększonym natężeniu ruchu, gdzie poprowadzony jest szlak rowerowy; w miejscu tzw. teleportu rowerowego gdzie na odcinku kilkuset metrów brakuje drogi rowerowej do pełnej ciągłości itd.
A jak wygląda wybór odpowiedzi, że DDR jest zmapowana osobno (cycleway=separate)? Bo to byłaby poprawna odpowiedź, a użytkownik z jakiegoś powodu jej nie wybrał.
Też nie mam nic przeciwko, ale chciałbym, by to użytkownicy StreetComplete mieli możliwość wskazania tej opcji. Szczerze mówiąc, to dla mapującego w JOSM ze zdjęć lotniczych (albo danych, które mamy dostać z ZDM), to tagowanie cycleway=separate na równoległych drogach to spory nadmiarowy wysiłek, jeśli ma służyć głównie zapobieżeniu błędom wprowadzanym przez jeden z edytorów.
Awizonosz dużo edytuje przy pomocy SC, tylko oprócz oczywistych pomyłek jak z tym parkingiem, niestety często zgaduje, nie sprawdzając wcale rzeczy w terenie ani na zdjęciach. Poprawiałem już nieraz nawierzchnie footway, czy budynki biurowe seryjnie oznaczane jako mieszkalne, zresztą łącznie z pobliskimi garażami i trafostacjami. I też komentowałem już jego changesety.
Jeśli edytuje zgadując ślepo to jego zmiany powinny być wycofane.
Jak jest jakaś edycja ewidentnie zgadywana to lepiej wycofać całą i inne pobliskie zamiast poprawiać tam gdzie się błędy zauważyło (oczywiście mogą trafić się rzeczywiste błędy)
Mają, choć wymaga zostawienia to notki. Problem polega że z samym StreetComplete nie da się ustalić czy droga dla rowerów jest zmapowana jako osobna linia czy to co zaznaczone to chodnik.
A jak inaczej zaznaczyć że się dane miejsce sprawdziło i stwierdziło brak drogi dla rowerów?
O jaa… Lepiej wiesz ode mnie, o czym do niego pisałem, tego komentarza o budynkach w ogóle nie pamiętam Sprawdziłem, zmiany, które właśnie parę dni temu zauważyłem, są starsze od tego changesetu z października, więc przyjmijmy, że tym razem nie ma co robić rabanu.
Wciąż nie wiem dobrze, jak to właściwie wygląda (muszę dla testu chociaż zobaczyć tę apkę), ale zaryzykuję pytanie, czy w takim razie pytanie użytkownika akurat o to w ogóle broni się?
A o jakiej notatce mowisz? Mowa o uwadze, czy o tagu note, czy tez jakims innym? bo jesli jest mozliwosc zostawienia notatki(tag), to chetnie bym sie dowiedzial jak to zrobic.
StreetComplete z tego właśnie powodu nie pyta się jak jest sidewalk=separate lub cycleway=separate lub wykryje równoległy do drogi chodnik/DdR/ścieżkę. To ostatnie czasem nie działa, zwłaszcza jak chodnik jest równoległy ale mocno oddalony.
Przyznaję że to pytanie ma mniej sensu w rejonach jak Warszawa gdzie normą jest mapowanie DdR jako osobne linie i wszystkie są już wyłapane.
Czy ktoś mógłby się przyjrzeć historii tej drogi https://www.openstreetmap.org/way/97157671/history i innym w okolicy?
Od paru lat trwa tu ciągłe zmienianie z residential na track i na odwrót. W szczególności komentarz do wersji 8: “Drogi gruntowe zaliczam do kategorii polne.”
poprawione
Kiedyś poprawiałem tracki w Oławie i się zastanawiałem, skąd ich tam tyle. Teraz już wiem
I widzę, że wiele z tamtych moich poprawek “poprawił” znów na track.
Proszę również pomyśleć o Watykanie. Dobrze jest zrobić mapę sofy, jeśli w czasie pandemii niewiele można z tego zrobić. Chodzi o tag „name:pl”. → https://www.osmap.pl/#17/41.90247/12.45550
https://www.openstreetmap.org/#map=15/53.5432/18.8161
Miejscowość Mokre, gm. Grudziądz. Dodałem wszystkie nowe ulice, zrobiłem małą próbkę zmian przez budynki.openstreet… przy ulicy Kasztanowej, ale ilość zmian w całej miejscowości mnie przerasta. Setki adresów do zmiany. Bardzo proszę o pomoc.