Przesunąłem bibliotekę z południowej części budynku do północnej (w JOSM).
Teraz na www wyświetla się w 2 miejscach. Czy może mi ktoś powiedzieć co źle zrobiłem?
Nie mogę znaleźć gdzie jest obiekt wyświetlany teraz w południowej części.
Czy istnieje narzędzie filtrujące adresy z jednoczesnym tagiem place i city? Przyznam się, ze poprawiałem adresy w swoim powiecie ręcznie w iD na potrzeby mapy strażackiej robionej przez Abakusa. Czasem w wyniku pomyłki zdarzało się, że zostawiłem oba tagi. Niestety komentarz Abakus Uploader nie wskazuje konkretnego węzła z błędnymi tagami. Przydałoby się narzędzie do odfiltrowania podwójnych tagów. Może jest taka możliwość w JOSM, ale na razie jeszcze nie potrafię tego zrobić.
Oczywiście znam zasady dotyczące odpowiedniego tagowania. Szukałem tylko prostego narzędzia do szybkiego wyszukiwania błędów. I to jest właśnie to, czego potrzebowałem. Wielkie dzięki.
Co do naprawiania kwerendy w JOSM - muszę jeszcze się duużo pouczyć. Przesiadka z iD na JOSM nie jest prosta.
Poraża mnie skala błędów na poziomie np. województwa pomorskiego.
JOSM jest do ogarnięcia – mówię z własnego doświadczenia
Jeśli utknąłeś na jakimś punkcie zawsze możesz napisać tutaj na forum lub – jeśli wolisz pogadać „na żywo” - dołączyć do piątkowych spotkań na Discord.
Na pewno wiedza zaprocentuje, bo będziesz w stanie na przykład łatwiej poprawiać niektóre rzeczy lub sprzątać po innych.
Ważne jest nastawienie - ekosystem OSM to nie są produkty, gdzie wszystko jest podane na tacy, choć ograniczone (por. ś.p. Google Map Maker czy HERE Map Creator). Nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego, ale jest dużo rzeczy, których się można nauczyć. Satysfakcję daje rozwój.
Edit: Warto też zrobić jakieś rozeznanie, bo kojarzę, że w którejś miejscowości addr:place+addr:city miało stanowić obejście dziwnie nadanej urzędowej adresacji. Myślę, że szydzio lub maraf24 będą wiedzieć, o ile nie wymyśliłem sobie tego.
Chciałam wrócić do tej dyskusji - zakończyła się bez konkluzji.
Może przenieść dyskusję (jeżeli jakaś jest) na wiki i dokończyć konkretnymi wnioskami, ew. zmianą opisu na wiki oraz poprawieniem rysowania na mapie?
Bo tak to kilka bramek jest zmienionych na jednojezdniowe a reszta nadal wygląda jak koszyczki wielkanocne…
Padło pytanie, czy uproszczenie nie popsuje nawigacji - wręcz przeciwnie, uproszczenie prawie zawsze jest dla nawigacji lepsze
Nie będą się generowały błędne wskazówki wynikające z geometrii.