Do tego Mapillary potrzebuje sprzętu, by mogło działać AI wymazujące twarze i tablice rejestracyjne.
Popatrz też na budżet OSMF vs WMF.
Zdecydowanie utrzymywanie samych geodanych to dobry kierunek dla OSMF, bo niewątpliwie są one użyteczne dla większej liczby ludzi i jest większy “bang for a buck”.
Ja o tym pisałem już dawno. https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=69792
Jak na razie działa bardzo fajnie i zdjęcia prezentowane są w pełnej rozdzielczości.
Mapillary wykorzystuję do mapowania
Mnie ciekawi do kogo należy inny projekt “OpenPoiMap” Wyszukiwarka punktów POI dzięki której można zobaczyć wszystkie miejsca i obiekty które posiadają przypisane zdjęcia ze źródła dowolnego.
Tutaj najnowsze moje zmiany na mapie w Gubin i Guben http://openpoimap.org/?map=various&zoom=16&lat=51.94925&lon=14.72163&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFF Sam widok ulicy bywa czasem ciężki w interpretacji ze względu na zakłócenia sygnału GPS no i jest mnóstwo bezwartościowych obrazów które nic ciekawego nie pokazują. Ja do Mapillary wysyłam tylko pojedyncze zdjęcia na których cos jest ciekawego a nie sekwencje z ciągłego nagrywania. Oni mają naprawdę gigantyczne zasoby miejsca na dane skoro zachęcają do wrzucania każdego badziewia nawet kiepskiej jakości. Myślę że chodzi w tym wszystkim o coś więcej o rozwijanie sztucznej inteligencji o której to mówił Blad dwa lata temu https://youtu.be/L5pPhHXUrzs.
Czy te stawy poflotacyjne [man_made=tailings_pond] są już renderowane na mapie?
Bo dotychczas OUOW Żelazny Most mieliśmy zaznaczony jako wysypisko. Można już zmienić wg nowego tagu?
Z tego co rozumiem to Żelazny Most będzie miał:
landuse=landfill na cały obszar, razem z otaczającą infrastrukturą
man_made=tailings_pond - na sam zbiornik odpadów
natural=water - na jeziorko zajmujące część zbiornika
Info dla korzystających z serwisu polska.e-mapa.net.
Operator serwisu miał pożar serwerowni, część usług jest tymczasowo niedostępna, szczegóły na blogu.
Niedawno został przegłosowany nowy tag: landuse=education.
Zastępuje on tagi:
landuse=school
landuse=kindegarten
landuse=university
landuse=college
Można go stosować na obszarach, gdzie znajdują się różne (tj. więcej niż jedna) placówki edukacyjne: szkoły, przedszkola, uczelnie, koledże itp.
Ponadto zastępuje on amenity=school na obszarze, na którym znajduje się więcej niż jedna placówka edukacyjna. Dotychczasowa praktyka “dodawała” jedną szkołę do bazy, bo np. w przypadku obszaru z dwoma szkołami, które były jako węzeł, trzecie amenity=school było na obszarze szkoły. Teraz do tego jest landuse=education.
Nie zmienia on nic w przypadku mapowania szkoły - te nadal mapujemy jako cały teren szkoły z tagiem amenity=school i nie ma potrzeby dodawania landuse=education, bo z tego pierwszego tagu wynika ten drugi.