Prośba o sprawdzenie tagowania

Ale czy w takim razie, tagu bench=yes nie powinno sie usunac?

Można. Nie jest jakoś specjalnie przydatne ale nie szkodzi.

Skoro zadałeś sobie już trud aby podać zdjęcie do notatki do dlaczego nie dodasz go do ławki po tagu image=https://westnordost.de/p/26913.jpg ?

zdjęcia z notatek na serwerze westnordost.de są kasowane automatycznie jakiś czas po zamknięciu uwagi

Po pierwsze, zdjecie dodaje sie automatyczznie po zrobieniu zdjecia, co swoja droga jest kiepskie, bo nie ma mozliwosci sprawdzenia, czy zdjecie dobrze wyszlo przed dodaniem notatki.
Po drugie, na podstawie informacji jakie uzyskalem z tego forum, zdjeci dodane przez StreetComplete, jest usuwane po jakims czasie po zamknieciu uwagi, wiec zakladam, zee to zdjecie takze nie bedzie dostepne, wiec wg mnie, dodawanie zdjecia ktore i tak zniknie, nie ma sensu.

To rzeczywiście przeoczenie, które warto by było poprawić.

Spełnia dokładnie swoje zadanie: służy tylko temu, by rozwiązać uwagę. Czemu jeszcze miałoby według Ciebie służyć?

Chodzi tu o to, że raczej nikt nie będzie poprawiał mapy zdalnie, z fotela, na podstawie czyjejś informacji, która nie jest sprawdzona - a później wysyłał firmując to swoją nazwą użytkownika. Plus będący w terenie może się mylić co do przeznaczenia różnych obiektów albo zrobić zdjęcie właśnie dlatego że nie wie co widzi (naprawdę się zdarza).

Raczej watpie, aby to bylo naprawione. Odnosze wrazenie, ze autorzy sa zarobieni (nie chodzi tylko o projekt) i nie maja za bardzo czasu i ochoty na dodawanie kolejnych funkcjonalnosci. Ostatnio zaproponowalem rozwiniecie jednej funkcjonalnosci, to autor wyskoczyl z informacja, ze chce ja raczej usunac, niz rozwijac. Szkodaa, ze nie ma wiecej deweloperow w tym projekcie, bo apka jest swietna i jakby dodac kilka dodatkowych funkcjonalnosci, to bylaby naprawde swietna.

Dodawanie zdjecia ma sens, gdyz mozna by zobaczyc jak dany obiekt wyglada w rzeczywistosci, ale to bardziej chodzi o jakies zabytki, niz lawke, ktora w tym przypadku wyglada nietypowo, ale to jednak tylko lawka.

Westnordost? Taki już jest :wink:

I bardzo słusznie. Program ma dosyć konkretne założenia, a powolne przekształcanie jego w JOSM na telefon byłyby ich zaprzeczeniem. Korzystam z jednego i drugiego i na przykład zupełnie nie mam potrzeby aby StreetComplete w którymkolwiek momencie pozwalało mi na bezpośredni podgląd lub edycję tagów, bo nie od tego służy.

Nie mowie o przeksztalcaniu SC w JOSM na telefon, ale o jakies drobne usprawnienia, ktore by ulatwily prace, a w niektorych przypadkach umozliwilyby dodanie wiekszej ilosci tagow do elementow. Takie bezposreddnie podejrzenie tagow i szybka edycja jak dla mnie bylaby bardzo pomocna.
SC nie obsluguje wszystkich mozliwych odpowiedzi, a uzywajac takiego bezposreddniego podgladdu mozna by to zmienic, dopoki dana aodpowiedz nie zostanie dodana.
Mi np bardzo brakuje mozliwosci edycji taga note, albo fixme podczas pracy z SC. Jest np pytanie w SC o godziny otwarcia. Ok, dodasz godziny otwarcia, albo poprawisz, ale chcesz dopisac info, ze godziny otwarcia sa na czas pandemii i trzeba je sprawdzic jak sie skonczy caly ten cyrk. Majac mozliwosc bezposredniej edycji tagow, to nie jest problem, a przy SC jest to niemozliwe.

Takie dodatkowe funkcje moglyby byc dodane jako opcje zaawansowane i domyslnie wylaczone.

Tylko SC nie jest od bezpośredniej edycji tagów, nie i już. Ten projekt nigdy nie miał na celu stworzenie programu do bezpośredniej edycji elementów, a to nie jest “tylko dodanie”, bo wymaga to dostosowania interfejsu i utrzymywania tego kodu, a to kosztuje czas który można poświęcić na rozwój innych funkcji. Jak ktoś chce edytować gołe tagi z telefonu to ma od tego Vespucci i sam czasem z niego korzystam, ale przy porównując te dwa programy, widać jak bardzo obciążająca interfejs jest edycja bezpośrednia elementów.

Czy ja wiem, czy to by wymagalo tak duzego przebudowania interfejsu. Dodaje sie do menu dodatkowa pozycje tagi, otwiera sie tabelka i koniec.

Natomiast co do Vespucci, to sprobuj sobie go uzywac majac duze dlonie. Predzej cos zepsujesz, niz zeedytujesz.

Poza tym, mi nie chodzi o tak rozbudowany program jak vespucci, tylko o dodanie jednego dodatkowego okienka i tyle. Co do braku czasu i koniecznosci utrzymywania tego, to z tym nie bede dyskutowac, bo to rozumiem.
Mowie tylko, to czego mi (i innym z ich bug trackera) brakuje w tym programie, a czy to zostanie zaimplementowane, to juz zupelnie inna bajka, a widzac nastawienie autorow, to raczej sie nie doczekam.
I tak zamierzam z niego korzystac, bo przy jego pomocy mozna znacznie wiecej zrobic, niz przy uzyciu np vespucci.

Co ciekawe, u mnie działa w taki sposób że pokazuje mi na pełny ekran zdjęcie i mogę je odrzucić/zaakceptować.

Zgaduję że zależeć może to od aplikacji (na ogół/zawsze systemowej) do robienia zdjęć.

Jakiego masz Androida? Która wersja SC? (jedna miała jakieś problemy ze zdjeciami)

Android: 9, SC: 28.1
Jak chce zrobic zdjecie, to pojawia mi sie wybor aplikacji do robienia zdjec. Robie zdjecie i po zrobieniu zdjecia aparat zostaje aktywny, a zdjecie jest widoczne w postaci miniaturki w SC. Jedynie mozna usunac takie zdjecie.

Przyłączę się do głosów, że nie takie jest założenie programu. Założenie jest takie, że mamy użytkownika, który chce pomóc, ale nie zamierza się uczyć mapowania, więc zadajemy mu tylko takie pytania, na które może łatwo odpowiedzieć. Rozszerzanie tego zadowoliłoby bardziej zaawansowanych użytkowników, ale to nie dla nich jest ta aplikacja.

Dodatkowe założenie jest takie, że to bardziej dla użytkowników z okolić, gdzie Biały Pan coś tam namazał z fotela, a lokalsi mogą to uzupełnić o rzeczy, których z fotela nie dało się dostrzec. Pamiętam, że musiałem westnordosta przekonywać przy jakiejś okazji, że pięknie-fajnie, ale w Europie też się SC używa i warto pewne rzeczy pod to zrobić.

Osobiście też tego używam, ale bardzo często coś wyłapuje i przełączam się do Vespucciego.

Podsumowałbym “nie nadaje się jako jedyna aplikacja bardziej zaawansowanych użytkowników” - i nie ma nią być

Co do wizji - też mi się zdarzyło że jakiś pomysł które miałem nie przeszedł ale wolę projekt z jakąś konkretną wizją niż dodawanie wszystkiego i kończenie z maszkaronem

Ja tam nie jestem w stanie uzywac Vespucci (moze na duzym ekranie byloby to uzywalne, ale nie na telefonie), a co do tego bezposrednionego edytowania tagow, to powiedzcie mi, gdzie w tym wszystkim jest cos skomplikowanego?
To nie jest tworzenie relacji, dodawanie budynkow, czy sciezek. To tylko wypelnianie tabelki (dla chcacych), zupelnie jak w Excelu.
Przeciez jak sie odpowiada na jakies pytanie, to program robi dokladnie to samo, czyli wypelnia taka tabelke i nic wiecej.

Tak, wiem, nie doczekam sie na to, ale pomarzyc mozna.

Trzeba by to (a) zaimplementować (b) w sposób który jest w miarę sensowny (c) nie psuje niczego dla osób które bez tego działają (d) i przetestować czy wszystko działa.

Gdybym ja to robił - szacuję z 250 godzin pracy.

Czyli nie tak dużo, około 1 miesiąc.:slight_smile:

Tez to zauwazylem, ale nie wydaje mi sie, zeby to zajelo miesiac. Nie jestem specem od Androida i OSM, ale to jest tylko tabelka od strony GUI + ewentualne podpowiedzi tagow. Wiekszosc kodu zapewne jest juz zaimplementowana (pobieranie, wysylanie i modyfikacja danych), wiec najwiecej pracy by pewnie zeszlo nad weryfikacja, czy dane niczego nie zepsuja i nad testowaniem.
Wyprowadzcie mnie z bledu, jesli sie myle.