W której dokładnie okolicy ? Pisz proszę o którą gminę chodzi lub linkuj do obiektów w OSM - w samym tylko woj. mazowieckim mamy 14 wsi o nazwie Dąbrówka…
Szydzio - ratuj zobacz tą miejscowość, próbowałem, ale zrobiłem jeszcze większy bałagan i zrobiłem revert. Dąbrówka 1 - jest tam ze 30 razy zdublowana … masakra jakaś importy z 2013 i niby adresy sa ok w tych miejscach co powinny tylko wszędzie jest place a powinna być już street (tak przynajmniej mi się wydaje.)
Dziękuję za odpowiedź - nie edytuję jeszcze w niczym, ani JOSM ani ID - chcę zacząć, ale nie wiem jaki jest zalecany way-of-working - aby zrobić to raz, dobrze i zgodnie z metodologią.
Hej, kolejne miejscowości potrzebują importu danych adresowych:
Woj. pomorskie, gmina Somonino w miejscowościach Sławki i Rąty dodano ulice i wymagana jest aktualizacja danych adresowych. Dzięki! https://www.openstreetmap.org/note/2494936
Ale ja zrobiłem tylko część tej jednej wsi, głównie zresztą dlatego, że wcześniej tam drogi poprawiałem. Poza tym niewielkim obszarem gmina jest nietknięta.
W pobliskich miejscowościach był podobny bałagan więc przejrzałem i uzupełniłem gruntownie całą gminę Starogard Gdański. Przybyło 1568 nowych punktów adresowych, 2642 poprawiłem, 453 błędnych (duble) po dawnych importach usunąłem.
Ogólnie gmina wygląda na odwiedzaną chyba dość dawno, nie tylko w adresach.
Spore braki w budynkach, ulice rysowane we wsiach jako tracki (no bo gruntowe), niektóre inne drogi miejscami rysowane do starego, nieskalibrowanego Binga. Nawet hydranty Andrzeja wiszą już prawie 6 lat z adnotacją żeby je sprawdzić…
Rudno koło Mińska Mazowieckiego - nie wydaje się mieć wprowadzonych nazw ulic - chodzi o tą miejscowość ?
Dąbrówka, Jabłowo i Janowo oraz mały kawałek wsi Koteż przy ulicy Płaczewskiej (potencjalnie więcej wsi w okolicy) - zrobione
Chorowice koło Skawiny - zrobione
Kobylin koło Grójca - zrobione
Obie miejscowości zaktualizowane (Sławki, Rąty) – z tego co widzę w innych miejscowościach w tej gminie również nadano nazwy ulic więc będę musiał przejrzeć jeszcze resztę gminy.
EDIT:
Niektóre punktu adresowe z ww. miejscowości mimo wprowadzenia nazw ulic funkcjonują dalej jedynie z numerem (Sławki: 1a, 31, 32, 32a, 32b, 32c, 33, 52; Rąty: 161, 21a, 153, 20, 22, 20d, 22c, 22d, 21, 11, 22b, 20a) - potwierdzone w urzędzie gminy.