Kolejna miejscowości po zmianie sposobu numeracji ponad 200 błędny adresów. Starałem się pousuwać zgodnie z podkładem więc na dziś jest tam nie wiele pkt adresowych. https://www.openstreetmap.org/note/2486288
Edit
strona budynki zrobiła aktualizacje w wrzuciłem 200 adresów, proszę tylko o weryfikacje.
Jestem tutaj nowy na forum i w społeczności OSM!
Próbuję zrozumieć jak aktualnie wygląda aktualizowanie map pod kątem nowych adresów w danej miejscowości.
Przykładowo, są już budynki pod adresami Giewont 68e i 68f. http://polska.e-mapa.net/?zoom=12&b=51.78928712360845&l=19.532245695590973
Dużo nowych budynków powstaje w tej okolicy Łodzi, a że mieszkam niedaleko, mogę weryfikować czy one istnieją w rzeczywistości i z chęcią bym po-potwierdzał nowe obiekty.
Zastanawiam się jak je (i wszystkie inne nowe) w łatwy sposób możemy dodać do OSM? Czytając różne wątki na forach, mam wrażenie, że jest kilka metod… Ale która jest preferowana? Jak to najprościej zrobić co kliknąć?
Dzięki!
A tymczasem dorzucam do puli kolejne wsie ze zmienioną adresacją i wprowadzonymi nazwami ulic do poprawienia:
Rudno koło Mińska Mazowieckiego
Dąbrówka, Jabłowo i Janowo oraz mały kawałek wsi Koteż przy ulicy Płaczewskiej (potencjalnie więcej wsi w okolicy)
Chorowice koło Skawiny
Kobylin koło Grójca
Miały być jeszcze Many koło Tarczyna ale je już poprawiłem
W której dokładnie okolicy ? Pisz proszę o którą gminę chodzi lub linkuj do obiektów w OSM - w samym tylko woj. mazowieckim mamy 14 wsi o nazwie Dąbrówka…
Szydzio - ratuj zobacz tą miejscowość, próbowałem, ale zrobiłem jeszcze większy bałagan i zrobiłem revert. Dąbrówka 1 - jest tam ze 30 razy zdublowana … masakra jakaś importy z 2013 i niby adresy sa ok w tych miejscach co powinny tylko wszędzie jest place a powinna być już street (tak przynajmniej mi się wydaje.)
Dziękuję za odpowiedź - nie edytuję jeszcze w niczym, ani JOSM ani ID - chcę zacząć, ale nie wiem jaki jest zalecany way-of-working - aby zrobić to raz, dobrze i zgodnie z metodologią.
Hej, kolejne miejscowości potrzebują importu danych adresowych:
Woj. pomorskie, gmina Somonino w miejscowościach Sławki i Rąty dodano ulice i wymagana jest aktualizacja danych adresowych. Dzięki! https://www.openstreetmap.org/note/2494936
Ale ja zrobiłem tylko część tej jednej wsi, głównie zresztą dlatego, że wcześniej tam drogi poprawiałem. Poza tym niewielkim obszarem gmina jest nietknięta.
W pobliskich miejscowościach był podobny bałagan więc przejrzałem i uzupełniłem gruntownie całą gminę Starogard Gdański. Przybyło 1568 nowych punktów adresowych, 2642 poprawiłem, 453 błędnych (duble) po dawnych importach usunąłem.
Ogólnie gmina wygląda na odwiedzaną chyba dość dawno, nie tylko w adresach.
Spore braki w budynkach, ulice rysowane we wsiach jako tracki (no bo gruntowe), niektóre inne drogi miejscami rysowane do starego, nieskalibrowanego Binga. Nawet hydranty Andrzeja wiszą już prawie 6 lat z adnotacją żeby je sprawdzić…