Allroads
(Allroads)
February 13, 2019, 9:48am
159
Al eerder had ik contact met de Gemeente Venray.
De Gemeente koopt de beelden in, jaarlijks, bij verschillende partijen.
Deze hoge resolutie is 5 - 7,5 cm
Hun inkoopbeleid is dat de beelden gemeentelijk eigendom worden.
Hierdoor kunnen ze ons de toestemming geven om het voor Openstreetmap te gebruiken.
In het verleden was deze toestemming aan mij al eens gegeven.
Dit nogmaals nagevraagd, omdat de toestemming toen door een oud werknemer is afgegeven.
Nogmaals de bevestiging per telefoon ontvangen.
Dit is de link die gebruikt kan worden in JOSM.
http://geo.venray.nl:80/geoserver/topp/ows?SERVICE=WMS&FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Luchtfoto2018&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
http://geo.venray.nl/geoserver/topp/ows?request=GetCapabilities&service=WMS
Eigenlijk hoort dit deel in dit topic, daar staat ook de eerdere bevestiging.
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=24772&p=2
de_vries
(de vries)
February 14, 2019, 1:47pm
160
Misschien kan iemand mij helpen. Mijn gemeente ('s-Hertogenbosch) bied ook luchtfoto’s aan waarvoor ik in het verleden toestemming heb gekregen deze voor osm te gebruiken. Nu lukt het mij niet meer deze in JOSM te laden.
Hier is een pagina met alle info over deze foto’s: https://geoproxy.s-hertogenbosch.nl/pwarcgis1/rest/services/externvrij/luchtopname/MapServer/ helemaal onderaan vind je een WMS link. Als ik deze op de standaard wijze in josm probeer te zetten, mislukt dit. Heeft iemand suggesties?
Allroads
(Allroads)
December 5, 2020, 12:07am
161
Op het geoforum staat een wijziging van url voor de luchtfoto.
nationaalgeoregister.nl in service.pdok.nl
Ik heb een ticket aangemaakt voor JOSM.
Omdat ik de wmts nog niet goed werkend heb, misschien een root CA probleem.
https://josm.openstreetmap.de/ticket/20201#ticket
de wms werkt wel.
De WMTS doet het bij mij ook niet.
Pander
(Pander)
December 28, 2020, 3:41pm
163
Wat is de manier om 2020 ook in https://map.openaerialmap.org te krijgen?
Wellicht een hint te geven dat er ook een FTP locatie is van Beelmateriaal Nederland om alles in 1x te downloaden?
Allroads
(Allroads)
February 25, 2021, 11:13am
165
Per 25 februari 2021 stelt PDOK de nieuwe luchtfoto uit 2020 beschikbaar met een resolutie van 25 cm als open data. Deze 25 cm luchtfoto wordt ter beschikking gesteld door de overheden in de Samenwerking Beeldmateriaal, zie www.beeldmateriaal.nl . De 2020-luchtfoto toont heel Nederland, inclusief het zoomlevel 14.
RGB:
WMS:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wms/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wms
WMTS:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
actueel is nog niet aangepast zal eerdaags wel gebeuren.
Allroads
(Allroads)
March 25, 2021, 9:26am
166
EDIT:
De vraag is wel, welke licentie hebben deze beelden.
Eerdere jaren:
Luchtfoto landelijke voorziening Beeldmateriaal 2020 wmts
Daar staat geen CC-BY-4.0 bij.
Quick ortho 2021
Tijdelijke lagen
Map met de voortgang, door links op de stippen te klikken krijg je meer inzicht.
https://geodata.nationaalgeoregister.nl/luchtfoto/rgb/wms?request=GetCapabilities&service=WMS
JOSM
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wms/v1_0
De laag Actueel_ortho25 beelden bevatten al de beelden van 2020, en zijn dus al bijgewerkt.
Allroads
(Allroads)
March 25, 2021, 10:01am
167
Laatst op het GEOforum :
Beeldmateriaal5 (BM5), uitgevoerd door Het Waterschapshuis, [stelt] vanaf maart 2021 gefaseerd luchtfoto’s met een grondpixelresolutie van 7,5 cm via open data beschikbaar voor iedereen.
Hoe beschikbaar en welke condities is nog even afwachten.
De superview foto’s van maart 2021 staan online op https://www.satellietdataportaal.nl/ staan online.
De WMS link lijkt niet te kloppen.
De URL https://satellietdataportaal.nl/wmslayer/MOS_Superview_maart_2021
geeft de laag “Superview december 2019 Mosaic” op.
Ik heb een mail naar het contact email adres gestuurd.
Ik heb een reactie gekregen dat het nu goed zou moeten zijn.
JOSM laat mij nog de foute laag zien, maar een handmatige aanpassing lost het op.
Dit geeft de WMS laag van de maart 2021 foto (zonder wolken in mijn omgeving):
wms[18]:https://satellietdataportaal.nl/wms/Mosaics/service?FORMAT=image/png&TRANSPARENT=TRUE&VERSION=1.3.0&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Superview_maart_2021&STYLES=&CRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Allroads
(Allroads)
May 21, 2021, 1:27pm
170
Melding:
https://josm.openstreetmap.de/ticket/20201#comment:2
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
verandering van url service.pdok.nl
de wmts is nog niet werkend in JOSM.
Ligt het aan de xml, aan josm, aan de certificaten?
Sander_H
(Sander H)
May 21, 2021, 2:21pm
171
Allroads:
Melding:
https://josm.openstreetmap.de/ticket/20201#comment:2
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
verandering van url service.pdok.nl
de wmts is nog niet werkend in JOSM.
Ligt het aan de xml, aan josm, aan de certificaten?
De url die JOSM hiervan maakt is:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=EPSG:3857&tileMatrix=10&tileRow=338&tileCol=529
en die werkt niet, halverwege ontbreekt een ? na de v1_0 en als je die toevoegd:
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=EPSG:3857&tileMatrix=10&tileRow=338&tileCol=529
Dat levert wel een plaatje op.
Geen idee wat de oorzaak is van die ontbrekende ?
Allroads
(Allroads)
May 21, 2021, 2:59pm
172
Hoi Sander, was ook al aan het zoeken
Als je dan de GetCapabilities bekijkt.
<ows:OperationsMetadata>
<ows:Operation name="GetCapabilities">
<ows:DCP>
<ows:HTTP>
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0">
<ows:Constraint name="GetEncoding">
<ows:AllowedValues>
<ows:Value>KVP</ows:Value>
</ows:AllowedValues>
</ows:Constraint>
</ows:Get>
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0">
Dan staat daar ook geen ? achter.
Waar het bij andere wmts wel staat.
de oude van nationaal georegister
ows:Get xlink:href="https://geodata.nationaalgeoregister.nl/tiles/service/wmts?">
Het lijkt er dan op dat de href url niet volledig is en er een ? achter hoort in de xml
Melding op het geoforum
Edit: met een reactie dat ze het gaan oppakken.
Allroads
(Allroads)
May 28, 2021, 10:45am
173
Oude lagen gaan per 1 juni uit productie.
Omdat bij het toevoegen van een ? in de get tile aanvraag in de browser wel een plaatje geeft.
OSMLAB
Voor ID
Heb ik een pull request aangemaakt voor osmlab/editor-layer-index , waarbij de volledige get tile string wordt aangegeven inclusief de ? met de verwachting dat het dan wel goed werkt.
Moet nog wel worden goedgekeurd voor het zichtbaar wordt.
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?FORMAT=image/jpeg&SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
Josm:
Er zijn twee manieren om lagen toe te voegen.
Het activeren van een laag uit de default entries. Hier heb ik alleen de wms versie aangepast en deze werkt. Bij Josm opstart staat deze in default entry.
De wmts gebruikt de url
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
De GetCapabilities, daarbij moet Josm zelf op zoek naar de juiste begin url inclusief de ?
Ik denk dat dit hetzelfde werkt als bij 2. Vandaar nog niet doorgevoerd.
Eigen laag toevoegen bij wmts waar ook
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?&request=GetCapabilities&service=wmts
Wat dus nog steeds een error geeft.
In de xml href string hoort een ? te staan
of
Josm is niet in staat een ? toe te voegen, wanneer deze ontbreekt.
Edit:
Er is ook een derde manier volgens de saved layer *.jos file methode.
Deze kan je handmatig maken, bij wmts gebruik voer je daar ook de GetCapabilities url in.
Met als gevolg ook een error.
Allroads
(Allroads)
June 2, 2021, 12:50pm
174
Ondertussen is de XML aangepast door het Kadaster, toevoeging van een ? aan de url.
<ows:Get xlink:href="https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?">
Het is wel belangrijk om ?& te gebruiken bij GetCapabilities, met alleen een ? geeft JOSM wel de keuze menu layers maar geen tiles, tiles error.
In Josm default entries en OSMlab zijn de url’s veranderd.
EDIT: Ik lees net dat het Kadaster de url van de GetCapabilities ook gaat aanpassen en dat er alleen een " ? " komt te staan.
De links in JOSM zullen dan misschien weer moeten worden aangepast.
Allroads
(Allroads)
July 15, 2021, 6:29pm
175
ID editor heeft OSMlab verandering niet opgepakt.
ID editor pull request aangemaakt.
https://github.com/ideditor/imagery-index/pull/105/files
Is er een storing bij PDOK? Ik kan de actuele satellietbeelden niet meer gebruiken in de ID-Editor.
eggie
(Eggie)
July 16, 2021, 9:01am
177
jb54osm
(Jb54osm)
July 16, 2021, 10:57am
178
Als je in iD
https://service.pdok.nl/hwh/luchtfotorgb/wmts/v1_0?FORMAT=image/jpeg&SERVICE=WMTS&REQUEST=GetTile&VERSION=1.0.0&LAYER=Actueel_ortho25&STYLE=&FORMAT=image/jpeg&tileMatrixSet=OGC:1.0:GoogleMapsCompatible&tileMatrix={zoom}&tileRow={y}&tileCol={x}
plakt bij Achtergrond - Aangepast - 3-puntjes krijg je weer de foto-achtergrond.
(Met dank aan de pull van Allroads).