OsmAnda mam opłaconego, także to nie powinno być problemem.
Sprawdziłem i pierwsze zmiany do OSM wrzucałem 12-13 grudnia. Żadna z nich nie jest widoczna w OsmAnd.
Ściągnąłem ten plik i jest to dokładnie ten sam plik który mam na karcie. Aktualizacja pojawiła się dzisiaj po południu, ale jest datowana na 1.01.2021.
Byłem przekonany, że to oznacza, że są w niej wszystkie dane wprowadzone do końca grudnia.
No cóż, chyba pozostaje czekać następny miesiąc z nadzieją, że w końcu się pojawią.
Obwodnice zwykle nie mają urzędowo ustalonej nazwy ani nie są oznakowane w terenie, ale często są to nazwy powszechnie używane. Więc jest to ok, oczywiście jeśli taka nazwa istnieje i jest używana (np. w lokalnych artykułach). Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli inne zasady dla ekspresówek/autostrad niż dla pozostałych dróg.
Zgadza się. Należy więc sprawdzić, czy “Północna obwodnica GOP” na to się łapie i jeśli tak, zostawić. Z tego co widzę, to raczej tak, a wschodnia wersja ma nawet stronę na wikipedii.
Dzięki. Ta nazwa w artykułach nie została nigdy użyta w kontekście trasy S1, jedynie PLK nazwało tak linie kolejowe Gliwice-Bytom i Chorzów Stary-Mysłowice. Napiszę jeszcze do autora.
Przesunąłem bibliotekę z południowej części budynku do północnej (w JOSM).
Teraz na www wyświetla się w 2 miejscach. Czy może mi ktoś powiedzieć co źle zrobiłem?
Nie mogę znaleźć gdzie jest obiekt wyświetlany teraz w południowej części.
Czy istnieje narzędzie filtrujące adresy z jednoczesnym tagiem place i city? Przyznam się, ze poprawiałem adresy w swoim powiecie ręcznie w iD na potrzeby mapy strażackiej robionej przez Abakusa. Czasem w wyniku pomyłki zdarzało się, że zostawiłem oba tagi. Niestety komentarz Abakus Uploader nie wskazuje konkretnego węzła z błędnymi tagami. Przydałoby się narzędzie do odfiltrowania podwójnych tagów. Może jest taka możliwość w JOSM, ale na razie jeszcze nie potrafię tego zrobić.