Pytanie - ostatnie uaktualnienie Polski (bez live) - z 1 stycznia 2021. Wiele zmian naniesionych dwa tygodnie temu nie ma na aktualnej mapie. Czy tylko ja tak mam?
Dziękuję - faktycznie. Przeanalizowałem dokładniej i w aktualnym pliku dla woj. mazowieckiego nie widzę zmian wprowadzonych w listopadzie. Zauważyłem to już na początku grudnia - ale myślałem, że jest kilka dni przesunięcia. Napiszę maila.
Tylko że MapFactor i OsmAnd to programy o zupełnie różnych zastosowaniach. MapFactor jest typową nawigacją samochodową i kompletnie nie nadaje się do turystyki (pieszej czy rowerowej). Natomiast OsmAnd słabo sprawdza się w obliczaniu trasy szczególnie przy dłuższych trasach.
Akurat używam często obydwu tych programów i dla mnie zupełnie nie są konkurencją.
A co do aktualności map to ostatnia aktualizacja mapy Polski w MapFactor jest datowana na 12.08.2020.
Ściągnąłem ostatnią mapę OSM z http://download.geofabrik.de/ wgrałem do OsmAnda i wszystkie grudniowe poprawki są widoczne. Czyli problem ewidentnie leży w repozytorium map OsmAnda.
Czy orientuje sie ktos, czemu w OSMAnd niektore przystanki we Wroclawiu maja normalna nazwe, a niektore numerki?
Nie wiem, czy to regula, ale z tego co zauwazylem, przystanki tramwajowe i kolejowe maja normalna nazwe, a autobusowe maja numerki.
Z tego co widzę, to tak się wyświetlają węzły z public_transport=platform. Dotyczy to więc także “peronów” tramwajowych, tyle że przy nich jest jeszcze drugi węzeł na torach i tam widać nazwę, a przy autobusowych highway=bus_stop jest razem z public_transport=platform, więc widać tylko ref.
To dotyczy domyślnego stylu renderowania, w innych np. LightRS widać nazwę.
Dzieki, to bede musial to sprawdzic, jak sie zaktualizuje osmand, bo na razie, to sporo tych styli nie wyswietla nazwy. Mozna uzyc POI i wtedy z tego co widzialem, to wyswietla nazwe, ale wtedy w jednym miejscu wyswietlaja sie zdublowane pozycje i robi sie nieczytelne.
Cześć, trafiłem tutaj szukając rozwiązania mojego problemu.
Kiedy chcę pobrać duży kawał mapy (49tys kafelków) OpenTopoMap w Osmand do pamięci tabletu to kafelki pobierają sie sprawnie do ok tysiąca, potem zwalniają aż wreszcie całość sie zatrzymuje a okno pobierania znika. Jak rozwiązać ten problem? Miejsca nie brakuje zarówno w tablecie jak i na karcie SD (sprawdziłem), próbowałem pobierać tu i tu. Problem pojawiał się zarówno w wersji darmowej jak i Osmand plus. Robiłem również reinstal apki, nie pomogło.
Tablet to Samsung Tab Active 8.0, Adroid 5.1.1
Pomimo ściągnięcia odpowiednich map (cieniowanie, nachylenie) dla Polski, za chiny nie mogę uzyskać cieniowania na ekranie mapy. Poziomice się wyświetlają. W opcjach mapy oczywiście włączone (przezroczystość 50%, skala 1 - 16), plugin włączony. Nie działa ani na Androidzie, ani na IOS.
Ostatnio zauważyłem dziwne oznaczenie na mapie, ale nie wiem, czy to problem osmand, czy tez w osm jest jakis blad.
Problem jest w tym, ze po zaznaczeniu mola w Gdyni Orłowie, OsmAnd wyswietla “Molo w Orłowie, Sopot”.
Z tego co wiem, to molo w Orłowie jest oddalone od Sopotu o kilka kilometrów.
To stary jak świat problem tych programów, które nie potrafią wyciągnąć granic administracyjnych i zamiast tego biorą najbliższy punkt miejscowości.
Da się to rozwiązać, nawet nie jest to aż tak trudne, ale najwidoczniej autorom na tym nie zależy. W MAPS.ME było/jest podobnie, gdy adres nie ma addr:city.
dzień dobry wszystkim,
czy ktoś wie, jak spod menedżera plików w komputerze znaleźć foldery OsmAnd na telefonie? Chciałbym sobie zgrywać ślady na komputer do archiwum, a nijak nie porafie tego znaleźć. Gdzie “fizycznie” szukać kalalogu “/storage”?
Dzięki z góry za pomoc!