Witam,
Czy ktoś może mnie oświecić w jaki sposób / kiedy aktualizują się mapy w OSMAND? Zauważyłem, że aktualizacje map pojawiają się raz na miesiąc w okolicach 1-go dnia miesiąca. Od początku grudnia wrzucałem nowe drogi i inne poprawki do OSM, teraz powiła się aktualizacja mapy która mnie interesuje (Świętokrzyskie) z datą 1.01.2021. Zainstalowałem ją i nie ma tam żadnej drogi którą dodałem. Czy możliwe, że jest aż taka obsuwa czasowa czy może problem tkwi w czymś innym?
Zasadniczo zmiany powinny być juz widoczne.
Spróbuj może ściągnąć mapę bezpośrednio z http://download.osmand.net/list.php
i podmień plik w katalogu OSMAnd (powinien być gdzieś w okolicy Android/data/net.osmand/files).
OsmAnda mam opłaconego, także to nie powinno być problemem.
Sprawdziłem i pierwsze zmiany do OSM wrzucałem 12-13 grudnia. Żadna z nich nie jest widoczna w OsmAnd.
Ściągnąłem ten plik i jest to dokładnie ten sam plik który mam na karcie. Aktualizacja pojawiła się dzisiaj po południu, ale jest datowana na 1.01.2021.
Byłem przekonany, że to oznacza, że są w niej wszystkie dane wprowadzone do końca grudnia.
No cóż, chyba pozostaje czekać następny miesiąc z nadzieją, że w końcu się pojawią.
Obwodnice zwykle nie mają urzędowo ustalonej nazwy ani nie są oznakowane w terenie, ale często są to nazwy powszechnie używane. Więc jest to ok, oczywiście jeśli taka nazwa istnieje i jest używana (np. w lokalnych artykułach). Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli inne zasady dla ekspresówek/autostrad niż dla pozostałych dróg.
Zgadza się. Należy więc sprawdzić, czy “Północna obwodnica GOP” na to się łapie i jeśli tak, zostawić. Z tego co widzę, to raczej tak, a wschodnia wersja ma nawet stronę na wikipedii.
Dzięki. Ta nazwa w artykułach nie została nigdy użyta w kontekście trasy S1, jedynie PLK nazwało tak linie kolejowe Gliwice-Bytom i Chorzów Stary-Mysłowice. Napiszę jeszcze do autora.
Przesunąłem bibliotekę z południowej części budynku do północnej (w JOSM).
Teraz na www wyświetla się w 2 miejscach. Czy może mi ktoś powiedzieć co źle zrobiłem?
Nie mogę znaleźć gdzie jest obiekt wyświetlany teraz w południowej części.