Jak dla mnie, niestety, kolejny przykład łamania zasad OSM i strony budynki.openstreetmap.org.pl.
User wysyła zestawy zmian po kilka tysięcy obiektów co parę minut. Stąd, szanse, że zostały one przejrzane jest praktycznie równa 0…
Myślę że już powoli czas pomyśleć o tym żeby dostęp do budynki.openstreetmap.org.pl był na login + password dla wybranych użytkowników , rozumiejacych co to znaczy “sprawdź dane przed tym jak je wyślesz”. Niestety, wychodzi na to że samo apelowanie na stronie to za mało, a przybywa userów którzy bezrefleksyjnie wgrywają tysiące adresów i/lub budynków
Głosowanie trwało przez 15 dni od 15 lutego 2021 do 1 marca 2021. Oddano 19 głosów.
Metoda A uzyskała 17 głosów (89,47%)
Metoda B uzyskała 1 głos (5,26%)
Metoda C uzyskała 1 głos (5,26%)
W wyniku głosowania przyjęto metodę następującą:
*Łączniki pomiędzy drogami o różnych kategoriach są przypisane do drogi o wyższej klasyfikacji. Oznacza to, że na przykład wszystkie łącznice węzła pomiędzy drogą kategorii highway=trunk a drogą kategorii highway=primary powinny zostać oznaczone jako highway=trunk_link. Nie powinno się dzielić łącznika dróg na dwie części i przypisywać jednej z nich do drogi o wyższej klasyfikacji, a drugiej do drogi o niższej klasyfikacji. *
Wizualizacja sugeruje planowaną wycinkę drzew w miejscach. które w rzeczywistości pokryte są trawą lub łąkami. Podkład tej wizualizacji to OSM, i bardzo często te trawy i łąki są u nas zmapowane i wyświetlane jako lasy (drzewa), co widać po porównaniu ze zdjęciami lotniczymi. Niestety ta niedokładność mapy wprowadza ludzi w błąd. Gdyby pokrycie terenu było zmapowane dokładniej, to często nie wyglądałoby to aż tak groźnie jak sugeruje nałożenie tych czerwonych pól na OSM.