http://garmin.osmapa.pl/ podaje że "Nasza mapa oparta jest o najświeższe dane z projektu OpenStreetMap. " więc wymogi atrybucji są wypełnione (choć idealnie by podawana była też licencja ODBL i ewentualnie coś na samym Garminie - ale może już jest?)
typ mapy - “new style”. Znalazłem ten serwis kilka dni po tym jak okazało się że (wg mojej ówczesnej wiedzy) osmapa kuleje z aktualizacjami. ale jakieś pół roku temu ten serwis też umarł. Administratorem był chyba niejaki Lambertus
przy okazji - jak się dodaje zdjęcia bezpośrednio to treści wpisu? bo kombinowałem i nie umiem…
No i dzięki serdeczne i wszystkirgo najlepszego!!!
Zdefiniuj “bezpośrednio”. Najgęściej polukrowane postękiwanie jest takie, że wrzucasz gdzies do internetów, żeby miało swój URL, kopiujesz ten url, klikasz przy pisaniu posta guzik IMG i wklejasz ten URL. Albo ręcznie wpisujesz
Zmienione wyświetlanie highway=footway oraz highway=patch, teraz grubość linii to 2 pixele zamiast jednego.
Zmienione wyświetlanie mostów, dotychczas dwie czarne linie po obu stronach drogi wyświetlały się tylko dla highway=motorway | highway=trunk | highway=primary | highway=secondary | highway=tertiary, teraz także dla highway=footway | highway=unclassified | highway=residental | highway=track | highway=path | highway=service.
Uruchomiłem także kopię strony (nie wiem czy legalnie) garmin.osmapa.pl pod adresem http://garmin-osmapa.5v.pl/. Pliki znajdują się nadal na dysku Google, ale wygodniej jest chyba korzystać ze strony www.
A pytanie czy jest jakaś opcje żeby ukryć pokazywanie adresów/numerów budynków etc.? (wersja nie Light)
mam Edge530 i w Warszawie nawalone jest tych adresów. W opcjach Garmina niestety niestety nie widzę opcji, obniżenie szczegółowości mapy nie przynosi efektu. Dzięki za info
Pewnie że się da, tylko to będzie kolejna wersja mapy. Wszystkim nie dogodzisz.
https://drive.google.com/drive/folders/1JijbZ63RdjFnGtfjVA5YRzEV8WEm5tTV?usp=sharing tutaj masz IMG i instalator do Basecampa - z mapą bez przygranicza bez budynków i adresów. Jeśli chcesz sam w przyszłości taką wersję tworzyć to: zainstaluj python’a, pobierz i rozpakuj osmapa-garmin-master.7z, podmień pliki polygons oraz points, na koniec uruchom osmapa_PL.py i chwilę poczekaj.
=======================================================================
EDIT
Aktualizacja 26-01-2021 do pobrania z http://garmin-osmapa.5v.pl/
Strona https://garmin.osmapa.pl/ wróciła do życia Będą się pojawiały automatycznie tworzone aktualizacje (prawdopodobnie co tydzień), na razie (stan na 23/02/2021) są mapy tylko terytorium Polski, mapy z przygraniczem pojawić się powinny wkrótce.
a odnośnie legendy - zerknij tutaj gdzie wstawiałem swoje mapy - http://garmin-osmapa.5v.pl/sciagnij-mape/index.html, odnośnie mapy Fenix, to wersja ta była do starych zegarków, gdzie były spore ograniczenia, do nowych Fenix’ów można spokojnie wrzucać pełną mapę
EXT to z przygraniczem, tak jak było do tej pory. Pierwsze mapy były tylko dla terytorium Polski, żeby nie trzeba było pobierać co chwilę całej Europy ważącej ponad 20GB. Odnośnie Edge to u mnie na 530 działa mapa standardowa, ogonki się wyświetlają w postaci krzaków albo znaków zapytania (nie pamiętam). Możesz spróbować wrzucić ogonki, może na 1030+ będzie wyświetlać polskie znaki - jeśli tak to proszę o info. Fenix 6 wyświetla prawidłowo polskie znaki, więc tam można wrzucać wersję z ogonkami.
to
ok, dzięki za wyjaśnienie!
Zakładając że wersja z ogonkami zadziała poprawnie, to wtedy w wyszukiwaniu adresu też trzeba będzie wprowadzać ogonki, żeby ten adres znależć?
Jesli tak, to ja już chyba wolę wersję bez ogonków…
Na 530 nie ma możliwości wyszukiwania po adresie czy POI (brak dotyku). Na Dakocie działają mi ogonki i tam przy wybieraniu na klawiaturze nie ma polskich znaków, ale ulice normalnie wyszukuje także te z polskimi znakami. Zresztą tam podrzuca ulice po wpisaniu pierwszych znaków, nie musisz klepać całości typu “Wojska Polskiego”. Wrzuć ogonki i zobacz, będę wdzięczny za info.