Spróbuj przez MS Edge stronę odpalić, u mnie idzie teraz nawet na chrome, choć kiedyś nie chciało (problem z certyfikatem).
Co do pierwszego linka to u mnie na Edge widać całkiem nieźle, nawet w dużym oddaleniu (fakt że nie widać przejścia nad drogą)
. Przyjrzę się wiaduktom (czy da się je wyświetlić tak aby były bardziej widoczne) i pogrubię trochę highway=footway. A odnośnie drugiego linka to nie wiem w czym problem, higway=track zawsze się tak wyświetlały i było wg mnie dobrze. Używam tej mapy od jakichś 7 -8 lat kiedy nabyłem Dakotę i nawet na tym słabym ekranie gruntówki były zawsze dobrze widoczne.
http://garmin.osmapa.pl/ podaje że "Nasza mapa oparta jest o najświeższe dane z projektu OpenStreetMap. " więc wymogi atrybucji są wypełnione (choć idealnie by podawana była też licencja ODBL i ewentualnie coś na samym Garminie - ale może już jest?)
typ mapy - “new style”. Znalazłem ten serwis kilka dni po tym jak okazało się że (wg mojej ówczesnej wiedzy) osmapa kuleje z aktualizacjami. ale jakieś pół roku temu ten serwis też umarł. Administratorem był chyba niejaki Lambertus
przy okazji - jak się dodaje zdjęcia bezpośrednio to treści wpisu? bo kombinowałem i nie umiem…
No i dzięki serdeczne i wszystkirgo najlepszego!!!
Zdefiniuj “bezpośrednio”. Najgęściej polukrowane postękiwanie jest takie, że wrzucasz gdzies do internetów, żeby miało swój URL, kopiujesz ten url, klikasz przy pisaniu posta guzik IMG i wklejasz ten URL. Albo ręcznie wpisujesz
Zmienione wyświetlanie highway=footway oraz highway=patch, teraz grubość linii to 2 pixele zamiast jednego.
Zmienione wyświetlanie mostów, dotychczas dwie czarne linie po obu stronach drogi wyświetlały się tylko dla highway=motorway | highway=trunk | highway=primary | highway=secondary | highway=tertiary, teraz także dla highway=footway | highway=unclassified | highway=residental | highway=track | highway=path | highway=service.
Uruchomiłem także kopię strony (nie wiem czy legalnie) garmin.osmapa.pl pod adresem http://garmin-osmapa.5v.pl/. Pliki znajdują się nadal na dysku Google, ale wygodniej jest chyba korzystać ze strony www.
A pytanie czy jest jakaś opcje żeby ukryć pokazywanie adresów/numerów budynków etc.? (wersja nie Light)
mam Edge530 i w Warszawie nawalone jest tych adresów. W opcjach Garmina niestety niestety nie widzę opcji, obniżenie szczegółowości mapy nie przynosi efektu. Dzięki za info
Pewnie że się da, tylko to będzie kolejna wersja mapy. Wszystkim nie dogodzisz.
https://drive.google.com/drive/folders/1JijbZ63RdjFnGtfjVA5YRzEV8WEm5tTV?usp=sharing tutaj masz IMG i instalator do Basecampa - z mapą bez przygranicza bez budynków i adresów. Jeśli chcesz sam w przyszłości taką wersję tworzyć to: zainstaluj python’a, pobierz i rozpakuj osmapa-garmin-master.7z, podmień pliki polygons oraz points, na koniec uruchom osmapa_PL.py i chwilę poczekaj.
=======================================================================
EDIT
Aktualizacja 26-01-2021 do pobrania z http://garmin-osmapa.5v.pl/
Strona https://garmin.osmapa.pl/ wróciła do życia Będą się pojawiały automatycznie tworzone aktualizacje (prawdopodobnie co tydzień), na razie (stan na 23/02/2021) są mapy tylko terytorium Polski, mapy z przygraniczem pojawić się powinny wkrótce.
a odnośnie legendy - zerknij tutaj gdzie wstawiałem swoje mapy - http://garmin-osmapa.5v.pl/sciagnij-mape/index.html, odnośnie mapy Fenix, to wersja ta była do starych zegarków, gdzie były spore ograniczenia, do nowych Fenix’ów można spokojnie wrzucać pełną mapę
EXT to z przygraniczem, tak jak było do tej pory. Pierwsze mapy były tylko dla terytorium Polski, żeby nie trzeba było pobierać co chwilę całej Europy ważącej ponad 20GB. Odnośnie Edge to u mnie na 530 działa mapa standardowa, ogonki się wyświetlają w postaci krzaków albo znaków zapytania (nie pamiętam). Możesz spróbować wrzucić ogonki, może na 1030+ będzie wyświetlać polskie znaki - jeśli tak to proszę o info. Fenix 6 wyświetla prawidłowo polskie znaki, więc tam można wrzucać wersję z ogonkami.
to
ok, dzięki za wyjaśnienie!
Zakładając że wersja z ogonkami zadziała poprawnie, to wtedy w wyszukiwaniu adresu też trzeba będzie wprowadzać ogonki, żeby ten adres znależć?
Jesli tak, to ja już chyba wolę wersję bez ogonków…