Zeker nuttig om toe te voegen, wel niet het gemakkelijkste thema om aan te pakken!
Naast de voorbeelden die al gegeven zijn, ook fijn dat je ze dan gewoon kunt laten zien in Osmand dan.
Nog een voordeel is dat wegen die gebruikt worden voor fiets- of wandelroutes per definitie door iemand met verstand van zaken beschouwd wordt als “een relatief aantrekkelijke keuze”. En dat maakt dat mensen die routeplanners ontwikkelen hier mee gebruik van kunnen maken om voetgangers en fietsers langs een aangename weg te sturen, zelfs als ze niet per sé die aangeduide route volgen
Ik doe mijn edits op dit moment nog in iD en de inventarisatie van routes lijkt me toch beter voor JOSM. Eerst die dan nog eens installeren en hierin weg geraken
Eerste stappen met JOSM (ook al ken ik wat van QGIS, ArcGIS e.d., dan is dit toch wel even wennen)
Eerste keer relatie toegevoegd (Blarendabberspad (groene lus)) → lijkt dit ok?
Eerste wegsegmenten hieraan toegevoegd
Ook al een (eerste?) dt-fout weggehaald in de Nederlandstalige help van JOSM
Ik bots hierbij dan wel op een vraag (in JOSM) waarvoor ik niet onmiddellijk een oplossing heb teruggevonden in de hulppagina’s: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route#Order_matters geeft aan dat je er voor zou moeten zorgen dat de pijltjes in de Relation Editor mooi in dezelfde richting staan (en tussenin geen rode bolletjes staan). Stel dat zo’n pijltje verkeerd staat, is het dan de bedoeling dat ik de richting van die straat moet omdraaien, of kan ik ergens ingeven dat hij binnen de relatie de omgekeerde richting moet hanteren? In mijn route zit er bovendien een wegsegment dat in beide richtingen bewandeld moet worden (bij aanvang en einde) van de route. Hoe werkt dit dan?
Bijkomende vraagjes:
Indien er een fiets- of voetpad opgenomen werd in OSM, is het dan de bedoeling dat je deze fiets- of voetpaden dan opneemt in de relatie van de wandelroute of valt er dan toch iets te zeggen om het wegsegment alsnog te gebruiken?
Ik merk ook dat wegsegmenten vaak niet opgesplitst zijn bij wegknopen. Als de route slechts over een deel van dit wegsegment loopt, heb ik nu die wegsegmenten ter hoogte van de wegknoop wel opgesplitst. Is dat een goede praktijk of zijn daar andere oplossingen voor?
Ik heb ondertussen opgemerkt dat je de rol ‘backward’ zou kunnen toepassen om de juiste richting aan te houden. Kan iemand bevestigen dat dat de goede manier is?
Daar staat op het eerste zicht bitter weinig van op de Wiki.
“Indien er een fiets- of voetpad opgenomen werd in OSM” correct als deze er al ingetekend werden is logisch dat deze op de juiste higway lopen. Ook wandelroutes moeten dan over die fietspaden gaan.
je mag altijd deze extra toevoegen, fietspaden als die gescheiden lopen van de hoofdweg. Ook controleren als er al geen andere route over de hoofdweg gaat want dan moet je deze ook her lokaliseren over je nieuwe weg
De echte voetpaden/trottoirs intekenen om wandel routes te laten overlopen is een delicate oefening…alle mogelijke connecties moet gemaakt worden.
“wegsegmenten vaak niet opgesplitst zijn bij wegknopen” → correct daar moet je de weg knippen/splitsen. Zodat de gegevens op de weg niet verloren gaan nooit deze eerst te wissen en her intekenen.
niet in alle routes moeten de rol backward/forward ingevoerd worden.
Komt meestal voor als een deel van de heen weg niet de zelfde zal zijn als de terug weg. Dit komt zeker voor als gescheiden fietspaden langs beide kant weg lopen je moet rechts houden…
voor wandelroutes doe ik dat persoonlijk niet het is niet verboden tegen fietsverkeer in te wandelen…
“rol backward” heeft in deze wel een verwarrende uitleg… wanneer je opeenvolgende segmenten van highway in juiste volgorde toevoegt volgens de stap/fietsrichting, dan is het zeker mogelijk dat de teken richting van een bepaald highway segment punt opwaarts bewandeld/fiets (zeker mogelijk voor routes in éénrichtingstraten) en daar komt die rol backwards om te melden dat daar tegen de tekenrichting voortbeweegt. Dus in relaties is de verhouding tot tekenrichting…
Dus die rol ‘backward’ heeft eigenlijk zowel als doel om aan te geven dat je je in de realiteit tegen de richting in (bijv. in een éénrichtingsstraat) moet verplaatsen, als ‘in de data’ dat je je tegen de tekenrichting moet verplaatsen?
Iemand trouwens ook een idee waarom ik op de knoop tussen de Stationlei en Herenthoutse steenweg dan nog in mijn relatie de melding krijg dat ik hier een eindknop (rood bolletje) heb (thv kruising met het spoor) terwijl die wel mooi aan elkaar hangen?