Po ostatniej aktualizacji Yanosik trochę głupieje przy nawigacji. Na jednej z moich codziennych tras próbuje mnie prowadzić drogami niższych kategorii. Zamiast prowadzić tak: 1. https://bit.ly/3oDaDs8 to prowadzi w taki sposób: 2. https://bit.ly/2LrFAl0
1. Trasa poprawna:
2. Trasa Yanosika
Czy da się to jakoś poprawić? Drogi są dobrze otagowane wg mojej opinii i inne nawigacje sobie tutaj radzą bez problemu, tylko Yanosik prowadzi bocznymi drogami.
W najnowszym numerze tygodnika ‘Motor’ nr 51/2020 można znaleźć artykuł pt. ‘Walka Dawida z Goliatem’.
To porównanie aplikacji Yanosik i Google Maps. Wynik 5:3 dla Yanosika.
Prowadzenie do celu (3:4), informowanie o limitach prędkości (4:0) i ostrzeganie o kontrolach prędkości (4:1).
Brawo Yanosik! Brawo my!
Ta droga również została zamknięta rok temu https://osm.org/go/0OkXLSp?m= a prace miały być zakończone w październiku ale się przedłużyło do czerwca. Czy rzeczywiście jest ona całkowicie zamknięta?
Cześć! https://www.openstreetmap.org/way/227122013 to droga którą żadna nawigacja nie powinna prowadzić. To gruntówka z dziurami po pół metra.Kilka dni temu nocą Yanosik postanowił mnie przeprowadzić tamtędy co skończyło się uszkodzeniem zawieszenia…
Poprawiłem tagi tak aby uwzględniały katastrofalny stan tej drogi aczkolwiek nie do końca jestem pewien których Yanosik używa do tego aby uznać drogę za nieprzejezdną.
Im niższa kategoria tym mniej chętnie droga brana do nawigowania. Informacja o nawierzchni również jest ważna.
Twoja edycja wpadnie do Yanosika w piątkowej aktualizacji więc w sobotę można sprawdzić.
Jeżeli droga jest przejezdna tylko dla traktorów i łazików marsjańskich to może lepiej dodać access=agricultural?