To tylko oczywiście ranking wejść na stronę główną, a z danych OSM na zewnętrznych serwerach korzysta na pewno dużo więcej ludzi. Wikipedia jest w jednym miejscu, a OSM w wielu. Ale liczba zarejestrowanych kont na OSM dopiero niedawno przekroczyła 7 mln, a sama tylko angielska Wikipedia ma 40 mln.
Już przecież teraz nie dają rady. U mnie bardzo często po południu OSM Carto się nie ładuje.
https://www.lidl.pl/informacje-dla-klienta/znajdz-sklep używa mapy OSM (tylko budynki są z OSM, drogi i reszta skądinąd).
Szkoda, że nie umieli trafić markerem w taki duży budynek. Np. we Wrocławiu tylko 3 na 19 pinezek trafia w budynek sklepu
While anyone is free to add places or points of interest (POIs) to OpenStreetMap, this can be a time consuming and technically challenging process even for experienced users.
If you prefer to focus on what you do best and leave the technical stuff to us, we are very happy to help. Our service to list your business in OpenStreetMap starts at €99.
Dla pewności przeczytałem to drugie zdanie kilka razy ;p
Może tam jest literówka i miało być 9.9? Albo faktycznie chodziło o 99, ale rupii indonezyjskich?
Strona z noclegami “meteor” pokazująca noclegi na mapie. Domyślnie jest mapa torpo ale jednym kliknięciem przełącza się ją na warstwę OSM https://meteor-turystyka.pl/noclegi-mapa.html
Strona MPK-Łódź (wyświetlająca do tej pory trasy czy lokalizacje przystanków w Mapach Google bez API) przeszła niedawno na OSM (a konkretniej na render samego województwa).
Ja widzialem w ostatnim czasie w kilku autobusach MPK Wroclaw, mapke z lokalizacja autobusu na OSM.
Mapy mialy max kilka miesiecy, bo widzialem swoje zmiany.
Openstreetmap-Carto po polsku: Na www.osmap.pl dostępna jest nowa polska wersja światowej mapy Openstreetmap. Serwer znajduje się w Olsztyn i jest obsługiwany z Amsterdamu lub Niemiec w przypadku awarii.
Mapa działa bardzo często z tag „name:pl”, jeśli brakuje ważnych nazwisk, dodaj je tam. W przeciwnym razie mapa jest mniej odpowiednia do mapowania, aktualizacje są wykonywane co najmniej raz w miesiącu, przy czym „zoom <9” znacznie rzadziej w roku.
Niestety nie mówię po polsku. Jeśli znalazłeś błąd (na stronie, a nie na mapy), prześlij mi wiadomość w języku angielskim, jeśli to możliwe.